Chcę przejść na dietę bez pieczywa, i moje pytanie to czym można zastąpić pieczywo?

3 odpowiedzi
Chcę przejść na dietę bez pieczywa, i moje pytanie to czym można zastąpić pieczywo?
Świetnym pomysłem jest zastąpienie pieczywa sklepowego własnym wypiekiem z kaszy gryczanej. Przepis jest niezwykle prosty, wystarczy tylko foremka, kasa gryczana, woda, sól i blender. Przepisy są do znalezienia w internecie, a taki chleb jest tak naprawdę wysoce odżywczą formą kaszy. Jeśli chce Pani całkowicie zrezygnować ze zbóż, zamiast chleba można użyć np. plasterków kalarepy, plasterków ogórka, papryki i zjadać je z dodatkami lub z warzywną pastą.
Sugeruję wizytę: Jadłospis 7-dniowy online - 70 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Co to znaczy dieta bez pieczywa? Czy chodzi o dietę bez chleba czy o dietę ograniczonej podaży węglowodanów czy o dietę bezglutenową lub nisko glutenową? W zależności od tego można ułożyć dietę dostarczająca odpowiedniej ilości węglowodanów i błonnika. Nie ma prostego sposobu czy zastąpić pieczywo bo podobne składniki pod względem węglowodanów mają i chleb i ryż i makrom (oczywiście to tylko ogólne dane). Warto zasięgnąć porady dietetyka aby dokładnie ustalić co i jak powinniśmy robić oraz czy taka zmiana diety jest polecana.
Jeśli do tej pory Pani/Pana dieta opierała się na pieczywie (kanapki, tosty, zapiekanki, itd.), polecam wprowadzić zbilansowane posiłki zawierającymi inne źródło węglowodanów złożonych - gruboziarniste kasze, płatki, brązowy ryż, pełnoziarnisty makaron, różne warzywa. Chętnie pomogę stworzyć odpowiedni jadłospis. Pozdrawiam