Brak pewności.

1 odpowiedzi
Witam, mam pewien problem. Brak mi pewności siebie, czuje się nieatrakcyjny. Ciężko jest mi wyjść na miasto, czuje stres gdy muszę iść na zakupy. W tłumie jestem spięty, pocę się co potęguje stres. W szkole byłem wyśmiewany, nie radziłem sobie i siedzi to we mnie. Chcę wyjść do ludzi i zacząć żyć normalnie ale nie wiem od czego zacząć.
Dzień dobry. Opisywane objawy są typowe dla zaburzenia lękowego a dokładniej mówiąc fobii społecznej. Aby złagodzić objawy i w perspektywie pozbyć się ich, warto głębiej zastanowić się czego dokładnie dotyczy strach. Czego się Pan boi? Najwięcej złego robi nam niewiadoma. Im lepiej poznajemy lęk, tym łatwiej znajdujemy na niego metodę. Wtedy też łatwiej pracować nad ewentualnymi brakami w umiejętnościach (jeśli takie braki w ogóle występują). Warto jak najlepiej siebie poznać, czasem zaakceptować fakt, iż nie wszyscy na świecie muszą nas lubić, ale też niewielka część z nich będzie zagrożeniem. Zaakceptować na początek siebie i zapytać, przed czym ten lęk mnie chroni? Być może warto skorzystać z porady specjalisty. Przełamanie się i pójście do gabinetu psychoterapii jest często trudniejsze niż sama terapia. Życzę powodzenia w walce z problemem!
arkadiusz-szymanski.pl