Brak miesiączki, PCO i niedoczynność tarczycy

1 odpowiedzi
Witam,
Mam 26 lat. Klika lat temu stwierdzono u mnie PCO z powodu nieregularnych miesiączek co 3-4 miesiące oraz pęcherzykach na jajnikach. Leczona byłam tabletkami antykoncepcyjnymi, okres był, jednak pęcherzyki nie uległy pomniejszeniu. Po badaniu prolaktyny oraz TSH lekarz skierował mnie do endokrynologa. Endokrynolog stwierdził niedoczynnosc tarczycy. Z początku TSH wynisiło 3,410 uIU/ml po przyjmowaniu Euthyrox N25 - 2,730 uIU/ml - po zwikszonej dawce na N50 po 6 tyg - 1,670 uIU/ml po miesiącu juz 2,130 uUI/ml. Miesiączkę miałam w tym czasie tylko raz. Moje pytanie to czy biorac tabletki moj okres będzie regularny czy powinnam zaczac sie leczyc na PCO zeby on Powrócił? z góry dziekuje za odpowiedź
Witam serdecznie, wyregulowanie funkcji tarczycy nie przekłada się na cykliczność krwawień w zespole PCO.
Wymaga Pani leczenia w zależności od planów prokreacyjnych oraz ogólnego Pani stanu zdrowia.