Brak efektów po liposukcji

7 odpowiedzi
Jestem 5 tygodni i 5 dni po liposukcji BodyJet z ramion, brzucha i wewnętrznej strony ud. Łącznie miałam odessane ok. 1,5 litra tłuszczu. Przyznam, że jestem załamana, bo mimo, że trzymam dietę, regularnie chodzę na basen i noszę ubranie uciskowe, ważę 4 kg więcej niż przed zabiegiem. Wiem, że waga to mało wiarygodny wyznacznik, ale z centymetrami jest to samo. Przez cały okres po zabiegu czułam po biuście, że mam w sobie dużo wody tak jak przed menstruacją, jednak picie ziół i zażywanie suplementów moczopędnych nie pomogło. Zawsze miałam duży problem z zatrzymywaniem się wody w organizmie, więc po cichu liczę, że tutaj leży wina. Mój lekarz twierdzi, że opuchlizna utrzymuje się do 6 tygodni i po tym widać ostateczny efekt, ale tyle zaraz minie, a efektów zero. Jeśli ma to jakieś znaczenie, to mam 20 lat, 170 cm wzrostu i obecnie 64 kg wagi.
Szanowna Pani
W pierwszej kolejności należy wyraźnie podkreślić, że liposukcja, jako metoda operacyjna chirurgii plastycznej, stanowi technikę służącą modelowaniu sylwetki, a nie technikę odchudzania. Różnica jest z pozoru błaha, jednak bardzo istotna.
Po drugie obrzęk po liposukcji w niektórych przypadkach może się utrzymywać aż do 12 miesięcy, a bywają pacjenci u których obrzęk tkanek operowanych utrzymuje się nawet do 24 mies od operacji. Zarówno waga jak i obwody kończyn nie są kategorycznym wyznacznikiem powodzenia operacji. Nierzadko jednak zdarza się w warunkach polskich, że liposukcję wykonują lekarze bez odpowiednich uprawnień zawodowych tj. nie posiadający tytułu specjalisty chirurgii plastycznej (nie dają rękojmi właściwego wykonania procedury).
Po trzecie dla prawidłowego prowadzenia pacjenta po liposukcji winno się raczej zalecić wykonanie serii 10-20 zabiegów LPG Enermologie lub podobnych (Velashape, I-coone itp).
W Pani przypadku zdecydowanie zalecam konsultację u Pani lekarza prowadzącego (wykonującego zabieg) w celu omówienia szczegółów Pani aktualnego stanu klinicznego i rozwiania Pani wątpliwości.

Szanowna Pani,
5 tyg po liposukcji to stanowczo za wcześnie na ocenę ostateczną wyników. Proszę uzbroić się w cierpliwość i stosować zalecenia operatora.
Pozdrawiam serdecznie
Szanowna Pani,
Obrzęki po liposukcji to normalna sprawa mogą trwać nawet do pół roku.
Bardzo zależy od doświadczenia chirurga który wykonywał liposukcję
Ważne są masaże limfatyczne które odprowadzają linfę wewnętrznie
dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej
specjalista chirurgii ogólnej
i onkologicznej
Dzień dobry, ostateczny efekt liposukcji można ocenić po 4 miesiącach. Do tego czasu proszę uzbroić się w cierpliwość, pilnować diety, ćwiczyć i chodzić na masaże limfatyczne okolic operowanych. Pozdrawiam, T.Witwicki
Witam. Liposukcja to nie zabieg odchudzania, tylko modelowania sylwetki. Opuchlizna po zabiegu może utrzymywać się zdecydowanie dłużej niż 6 tygodni. Trzeba pamiętać ze odessania 1,5 litra lipoaspiratu nie oznacza ubytku masy 1.5 kg. Odessana treść zawiera komórki tłuszczowe jak również podany do liposukcji płyn. Utrata wagi po takim zabiegu jest minimalna. Pozdrawiam Dr Agnieszka Budzyńska
Dzień dobry, trudno dokładnie ocenić tę sytuację, nie badając Pani osobiście. Liposukcja nie jest metodą odchudzania, tylko modelowania sylwetki. 1,5 l odessanego u Pani tak zwanego lipoaspiratu oznacza, że odessano Pani mniej niż 1,5 l czystego tłuszczu, ponieważ lipoaspirat zawiera również płyn rozbijający tłuszcz, który podano w tkankę tłuszczową przed odessaniem tłuszczu. Ilość odessanego czystego tłuszczu jest zatem tak niewielka, że nie spodziewałabym się znaczących zmian masy ciała. Obrzęk piersi, które nie były odsysane, wskazuje na uogólnione zatrzymywanie wody w organizmie, które po liposukcji może być większe ze względu na pozbywanie się zbędnych metabolitów z miejsc operowanych. Poza tym moim zdaniem obrzęki po zabiegu mogą utrzymywać się nawet dłużej niż 6 tygodni, jest to sprawa bardzo indywidualna.
Szanowna Pani,
1. przy wzroście 170cm i wadze 64kg - ma Pani BMI 22, czyli jest Pani osobą szczupłą, nie widzę powodów do załamywania się;
2. liposukcja jest zabiegiem modelującym sylwetkę, nie służy do redukcji masy ciała;
3. jeśli ma Pani wrażenie zatrzymania wody w organiźmie, proszę się skonsultować z nefrologiem;
4. we wczesnym okresie rekonwalescencji nie jest wskazane korzystanie z basenu, grozi to zakażeniem miejsc wkłuć po kaniulach do liposukcji i poważnymi konsekwencjami dla zdrowia.
dr n.med. Joanna Jędrys
chirurgplastyczny-krakow.pl