Brak dolnej szóstki a szyna relaksacyjna

10 odpowiedzi
Czy w wykonaniu szyny relaksacyjnej przeszkadza brak dolnej szóstki?
Witam,
Do wykonania szyny relaksacyjnej brak szóstki nie przeszkadza.
Jednak efekt terapeutyczny takiej szyny, przy brakach zębowych, może być nieskuteczny. Spowodowane jest to przeciążeniem zgryzowym.
W razie dalszych pytań zapraszam na konsultację.
Pozdrawiam

Brak dolnej szóstki nie przeszkadza w jej wykonaniu, ale zasadne jest uzupełnienie tego braku.
Witam
Brak szóstki nie przeszkadza ani w wykonaniu ani w noszeniu szyny relaksacyjnej.
Pozdrawiam CMK
Witam serdecznie,
Pojedyncze braki nie są przeszkodą w wykonaniu szyny relaksacyjnej.
Podkreślam jednak, że szyna relaksacyjna to jest zawsze rozwiązanie tymczasowe, ponieważ pomaga jedynie na objawy. W większości problemów ze stawem skroniowo-żuchwowym, zaciskaniem zębów i ich ścieraniem, żeby pozbyć się przyczyny problemów, należy zrobić tzw. analizę okluzyjną i na jej podstawie zaplanować kompletne leczenie.
Witam brak dolnej szóstki nie jest przeciwwskazaniem do wykonania szyny. Pozdrawiam
Witam!
Pojedyncze braki zębowe nie są przeciwwskazaniem do wykonania szyny relaksacyjnej.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Witam,
Nie jest to jakimkolwiek przeciwwskazaniem.
Z poważaniem
Łukasz Łużniak
nie powinna :))
NIe, nieprzeszkadza. MOze Pani wykonac szyne releksacyjne bez braku zęba.
Dzień dobry,

Brak zęba nie przeszkadza w wykonaniu szyny relaksacyjnej.

Pozdrawiam
Piotr Lipnicki