Borykam się z kaszlem już od 1.5 miesiąca. Lekarz stwierdził przeziębienie - kaszel nie ustąpił. po 2 tyg. odwiedziłem innego, który zasugerował Eurespal - nie pomogło. 2 tyg. potem doszedł ból zatok. Nie mogłem oddychać przez nos, czułem ból w okolicy czoła (głównie nos, miejsce obok oczu). Lekarz stwierdził, że skoro kaszel tak długo się utrzymuje to jest infekcja bakteryjne, zapalenie tchawicy i prawdopodobnie zapalenie zatok (antybiotyk). Właśnie przepisany antybiotyk skończył mi się. Po skończonej dawce mogę w miarę oddychać przez nos lecz nie czuję się w pełni zdrowy. Kaszel towarzyszy mi cały czas (mokry, z odkrztuszaniem). 4 lata temu też miałem kaszel ale suchy. Chodziłem od lekarza do lekarza. Mówili, że to grypa, alergia, przeziębienie. W końcu po miesiącu dostałem skierowanie na RTG klatki, które wykazało odmę opłucnej. Co mam robić ?
lek. Błażej Przybysławski
lek. Błażej Przybysławski
Pulmonolog, Internista
Bydgoszcz
Odma opłucnowa jest stanem wymagającym dość pilnej konsultacji z lekarzem. W razie nasilonych objawów proponuję zgłosić się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W przeciwnym wypadku proszę wykonać kontrolne RTG kl. piersiowej bezpośrednio przed wizytą oraz podstawowe badania laboratoryjne - morfologię z rozmazem, CRP i z wynikami zgłosić się na konsultację do pulmonologa

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.