Bole kregoslupa szyjnego

45 odpowiedzi
Witam prosze o pomoc do jakiego lekarza sie udac poniewaz mam bol w okolicy potylicznej/podpotylicznej. Bol jest najsilniejszy z rana przy kaszlu i schylaniu sie zawsze w tym samym miejscu na wys tj c2-c3 kregoslupa szyjnego dodam ze cisnienie mam w normie. Nizej przedstawiam wynik MR odcinka C.
Symetryczne pogrubienie oponowe na tylnej scianie trzonow c2-c3 szer do 3,8 mm na dl ok 40 mm o cechcach niejednoznacznych- mozliwe odczynowe pogrubienie naprawcze po urazie struktur wiezadlowych, nie mozna calkiem wykluczyc cech zapalnych.
Szersza przestrzen zewnatrzoponowa na poziomie c2-c3
Prawidlowy sygnal bez ucisku rdzenia szyjnego.
Dzień dobry,
moim zdaniem powiniem odwiedzić Pan/Pani ortopede aby się kreślił czy niedoszło do urazu odcinka szyjnego. Bo takie są znamiona badania MR. Zalecał bym też konsultacje u neurologa w razie pojawienia sie np. zawrotów czy drętwień w okolicy karku czy kończyn górnych. Poza tym aby zmniejszyć dolegliwości bólowe prosze odwiedzić fizjoterapeute, który po przeprowadzeniu odpowiednich testów i po wykluczeniu przeciwskazań przeprowadzi terapie.
Zapraszam i pozdrawiam. Marcin

Witam
Proszę o kontakt w celu umówienia wizyty lekarskiej. Pozdrawiam
Marta Jakubowska
Dzień Dobry. Proszę wraz z wynikiem badania MR udać się do specjalisty osteopatii. Oprócz konsultacji i badania będzie mógł także poprowadzić leczenie zachowawcze.
pozdrawiam
Z bólem można pracować poprzez rozluźnienie mięśni, powiezi, ścięgien. Takia praca zmieni ustawienie kręgosłupa szyjnego i wraz z ćwiczeniami może być skutecznym lekarstwem na problemy strukturalne wykazane w badaniu. Zapraszam na konsultacje. Pozdrawiam
po wykluczeniu innych nie ortopedycznych przyczyn w Pani(a) przypadku najlepiej byłoby udac się do neurochirurga.(Warszawa WIM) Aby móc powedzieć coś wiecej wypadałoby przeprowadzic wnikliwy wywiad lekarski. Historię urazów w obrębie kręgosłua szyjnego. dolegliwości mogą być związane z w wysokim umiejscowieniem zmian.Gdyby to nie przyniosło efektu polecałabym też konsultacje u terapeuty czaszkowo-krzyżowego. Pozdrawiam
Witam, diagnostyką kręgosłupa zajmuje się neurochirurg. Pozdrawiam serdecznie
Witam,
ogólny obraz wskazuje na zmiany pro-zapalne w ww. odcinku kręgosłupa.
Proponuję udać się do dobrej poradni rehabilitacji i po badaniu klinicznym fizjoterapeuta/specjalista powinien zlecić odpowiednie zabiegi fizjoterapeutyczne (ter. manualna, ew. fizykoterapia).
Jeśli 2-3 sesje rehabilitacyjne nie przyniosą odczuwalnej poprawy, wtedy przypadek kwalifikuje się do dalszej diagnozy i włączenia leczenia farmakologicznego (specjalista neurolog).
W razie dalszych pytań proszę o kontakt, bądź umówienie wizyty (proszę zabrać ze sobą również wcześniejsze badania obrazowe jeśli były).
Witam. Nie można postawić diagnozy na podstawie wyniku badania MRI. Sytuacja wymaga zebrania szczegółowego wywiadu i przeprowadzenia dokładnego badania przedmiotowego. Wszystko wskazuje na to, iż doszło do sklejenia więzadeł w górnych segmentach szyjnych (pozapalnie). W takim wypadku najlepiej udač się do terapeuty manualnego. Zapraszam
Witam .Zdecydowanie najpierw lekarz neurolog. Pozdrawiam
Najlepiej udać się do neurologa na konsultację. On Panu zaproponuje leczenie. Oraz warto zwrócić się również do fizjoterapeuty lub osteopaty.
Pozdrawiam.
Do neurochirurga. Po wnikliwym wywiadzie i badaniu można rozważyć leczenie objawowe za pomocą technik powięziowych.
Polecam wizytę u neurologa lub neurotraumatologa. W mojej praktyce często spotykam się z dolegliwościami szyja/kark. W Pani przypadku fizjoterapeuta przed zastosowaniem terapii powinien mieć opinię neurologiczną.
Można spróbować u dobrego fizjoterapeuty ze znajomością neuromobilizacji. Być może dolegliwości są spowodowane sklejeniem opon po urazie w tej okolicy lub po jakimś wirusowym zapaleniu i odpowiednie ćwiczenia rozciągowe układu nerwowego pozwoliłyby usunąć objawy. Dobrze byłoby jednak wykluczyć cechy stanu zapalnego - należy uzgodnić z internistą / neurologiem jakie badania nie zostały jeszcze wykonane, a mogłyby pomóc rozpoznać charakter pogrubienia. Pozdrawiam
Proszę udać się do lekarza neurologa.
Jeśli ma Pan wątpliwości należy udać się do neurologa który zaleci czy nie ma przeciwskazań do fizjoterapii, jeśli nie zalecam wizytę u fizjoterapeuty.
Witam. Sugeruję skonsultować problem z neurologiem i fizjoterapeutą.
Witam. Na początek niech to obejrzy dobry neurochirurg.
Dobry wieczór. Proszę się udać do neurochirurga i równocześnie podjąć leczenie u doświadczonego osteopaty lub fizjoterapeuty pozdrawiam Sławomir Piter
Czy był jakiś uraz ? Upadek, uderzenie lub wypadek samochodowy ?
Witam.
Polecam najpierw udać się do fizjoterapeuty by przeprowadzić badanie i próbę leczenia, jeżeli pomoc fizjoterapeuty okaże się nieskuteczna to wtedy wybrać się do lekarza i tu bym zaczął od neurologa.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce z bólem.
Proponuje udać sie do do terapeuty, który oceni postawę ciala przeprowadzi rzetelny wywiad a przede wszystkim poświęci czas i popracuje z ciałem. Pozdrawiam
Żeby zaoszczędzić zdrowie, czas i pieniądze od razu polecam wizyte u Osteopaty/Fizjoterapeuty. Pozdrawiam Grzegorz Zaborowski
Proponuje do dobrego fizjoterapeuty. Pozdrawiam Dominika Woźniak FizjoStrefa
dzień dobry. proponuję wizytę u neurologa, a po niej w zależności od wyniku badania polecam wizytę u fizjoterapeuty. Prawdopodobnie ten drugi powinien poradzić sobie z Pani problemami. Pozdrawiam
Witam
Ból może być spowodowany uciskiem na nerwy mogło wdac się silne zapalenie proponowałbym wziąć Panu serię zastrzyków Olfen50 10 zastrzyków lek ten działa przeciw zapalnie i moim pacjentom pomaga. Dodatkowo masaże lecznicze jak najbardziej jeśli niema przeciwwskazań od lekarza Neurologa. Zapraszam do Gabinet Masażu - Jakub Szymański w Poznaniu Ul. Krośnieńska 11a . Pozdrawiam
Witam. Osobiście proponuje neurologa i fizjoterapeutę. Pozdrawiam LKN
Powinna Pani udać się zarówno do neurologa jak i ortopedy
Witam Pana z opisanych wyżej objawów wnioskuje iż może Pan mieć schorzenie pod nazwą ,,mielopatia szyjna'' bądź zapalenie opon mózgowych aby stwierdzić zapalenie opon mózgowych trzeba wykonać punkcje lędźwiową natomiast z mielopatią musi się Pan zgłosić do chirurga gdyż samo schorzenie jest uciskiem bezpośrednio rdzenia kręgowego i tutaj trzeba konsultacji z chirurgiem. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Niezbędne jest badanie w kompresji oraz stabilności segmentów C0 i C1. Rezonans mnie nie niepokoi. Pogrubienie oponowe to opis kształtu pogrubienia, a nie lokalizacji (opona twarda), po prostu sformułowanie w opisie MRI jest niefortunne. Pozdrawiam
Dzień dobry,
proszę udać się do neurologa.
Pozdrawiam
Witam
Proszę poszerzyć diagnostykę o badanie przepływu tętnic przykregowych takie badanie wykonuje aniołów i proszę na wizycie u ortopedy zapytać czy było by zasadne zrobienie rtg przez otwartą jamę ustną aby ocenić dwa pierwsze kręgi szczytowy i obrotowy
Może się Pani wybrać do neurologa lub ortopedy. Jednak wizyty u nich prawdopodobnie ograniczą się do zapisania jakiś tabletek. Ponieważ nie zgłasza Pani żadnych objawów neurologicznych bardziej trafnym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z pomocy fizjoterapeuty.
Dobry wieczór,

patrząc na opis MR, zdecydowanie zalecam udać się do neurologa, a kolejno fizjoterapeuty. Myślę, że odpowiednio poprowadzone terapie na odcinku szyjnym (być może terapie punktów spustowych, rozluźnienie napiętych struktur mięśniowych szyjnych) powinny pomóc w zniesieniu dolegliwości bólowych.

Z pewnością warto również spróbować skorygować pozycję głowy, poprowadzić krzywiznę kręgosłupa szyjnego w kierunku prawidłowej lordozy. Na pewno fizjoterapeuta przekaże tutaj odpowiednie wskazówki jak dokładnie wykonać ćwiczenia.

Informacja o możliwym urazie struktur więzadłowych sugeruje, że w tym fragmencie odcinka szyjnego kręgosłupa, w obrębie tkanek miękkich mogły potworzyć się zmiany zbliznowaciałe, ograniczające ruchomość. Odpowiednie działanie terapeutyczne, zabiegi fizykoterapii powinny uruchomić tkankę i uwolnić o bólu.

Pozdrawiam serdecznie
Przemysław Jeziorski
Witam, proszę udać się na konsultacje do neurologa. Pozdrawiam
Szanowna/y Pani/e,
opisywane objawy oraz wyniki MRI z dużym prawdopodobieństwem wydają się być powodowane przez tzw. konflikt dyskowo-oponowy, czyli ucisk krążka międzykręgowego (dysku) na otoczkę rdzenia kręgowego (oponę).
Proszę się jednak nie stresować na zapas, ponieważ jest to sytuacja bardzo często spotykana oraz zazwyczaj do wyleczenia.
Sugeruję zgłosić się do dobrego fizjoterapeuty z Pana /-i okolicy.

Trzymam kciuki i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Dzień dobry, dobrze byłoby udać się do ortopedy albo neurologa. Ból podczas kaszlu i zginaniu głowy nie jest czymś porządanym, także wymaga konsultacji. Jeśli wykonywane są ćwiczenia, to ból może świadczyć np. o przykurczonych mięśniach podpotylicznych. Pozdrawiam
A kto skierował Pana/Panią na rezonans? Po tym opisie nasuwa się więcej pytań. Trzeba byłoby zrobić dokładny wywiad. Kogo odwiedzić? Ortopeda, osteopata, fizjoterapeuta.
Dzień dobry, być może fizjoterapią udałoby się osiągnąć niezły efekt - ja jednak w pierwszej kolejności sugerowałbym wizytę u neurochirurga. Pozdrawiam,
DB
Witam
W takim przypadku myślę ,że to powinien być wpierw Neurochirurg.
Polecam wizytę u neurologa lub neurochirura.
Witam serdecznie,

Proszę pamiętać, że każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, nigdy schematycznie. Po objawach, specjalistycznych testach, badaniu klinicznym terapeuta (lekarz,fizjoterapeuta, terapeuta manualny czy osteopata) może podjąć dalsze kroki. Proszę nie sugerować się niespecyficznymi objawami, należy pamiętać iż każdy jest inny i może posiadać inne objawy. Proszę również pochopnie nie decydować się na mocno inwazyjne zabiegi chirurgiczne. Na początku należy spróbować specjalistycznego leczenia zachowawczego które bardzo często przynosi spektakularne efekty.
Zapraszam na wizytę.

Z poważaniem
mgr Mateusz Szelągowski
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam
Trzeba skorzystać usług specjalisty zajmującego się leczeniem tkanek miękkich. Pani dolegliwości związane są ze zmianami fizjologicznych napięć i pracy tego segmentu ciała. Terapeuta z doświadczeniem szybko sobie z tym poradzi.
Pozdrawiam
Zalecam konsultację neurologiczną
Witam serdecznie!
Przede wszystkim musi paść pytanie czy wystąpił uraz od jak dawna trwają obecne dolegliwości.
Zalecam konsultację neurologiczną.
Pozdrawiam
mgr Piotr Iberhan
Witam serdecznie
Myślę, że do Neurochirurga.
Pozdrawiam
KZ