Bolały mnie plecy w odcinku lędźwiowym po zrzuceniu ponad 15 kg ból utopił teraz bolą mnie plecy w o

2 odpowiedzi
Bolały mnie plecy w odcinku lędźwiowym po zrzuceniu ponad 15 kg ból utopił teraz bolą mnie plecy w odcinku piersiowym pracuje w pozycji pochylonej do przodu i z młotkiem pneumatycznym do gwoździ boli mnie tylko gdy pracuje.Czy ból może być spowodowany utrata masy ciała i słabymi mięśniami grzbietu dodam że mam lekko zaokrąglone
Witam,
Nie sądzę aby ból spowodowany był słabymi mięśniami grzbietu. Po pierwsze: proces zmniejszania masy ciała dotyczy różnych tkanek, nie tylko mięśniowej. Jeśli proces ten jest zaplanowany i połączony z dietą oraz aktywnością fizyczną to nie powinno dochodzić do znacznego spadku masy a przez to siły mięśniowej. Po drugie: jako pracownik fizyczny stymuluje Pan swój organizm to utrzymania należytej siły mięśniowej. Zmniejszenie masy będzie raczej korzyścią. Po trzecie: jako operator młotka pneumatycznego może być Pan narażony na siły działające na tkanki ciała. Być może do tego dokłada się praca w wymuszonych pozycjach. Myślę, że to podstawowy kierunek szukania przyczyny dolegliwości.
Pozdrawiam,
Dominik Zakrzewski

Witam. Ból najprawdopodobniej wynika z pogłębionej kifozy piersiowej a dodatkowo powodują go nieaktywne mięśnie stabilizujące łopatki. m.in. mięsień zębaty przedni, zębaty tylny górny, równoległoboczny oraz mięsień czworoboczny. Odpowiednio dobrana terapia powinna przynieść ulgę w bólu.
Pozdrawiam Maciej Mądrzak.