ból zeba po leczeniu

15 odpowiedzi
Dzień dobry, pobolewała mnie przy gryzieniu delikatnie g órna 8, w czasie badania lekarz stwierdził ze pod amalgamatem jest lekka próchnica i nadaje sie zab do plombowania. tydzien po zabiegu zab boli przy nagryzaniu (tylko twardych rzeczy) jeszcze mocniej . czy wykonano cos zle? co to moze byc?
Prawdopodobnie wystąpiła nadwrażliwość pozabiegowa .Dolegliwośći w/w mogą występować do miesiąca .

Dzień dobry, może być to niedopasowane w zgryzie wypełnienie - wtedy wystarczy tylko korekta, lub powikłanie próchnicy głębokiej., Ponieważ ból jest narastający, podejrzewam powikłanie próchnicy głębokiej.Proszę zgłosić się jak najszybciej do lekarza.Pozdrawiam dr Kręcisz .
Zab może byc nadwrażliwy ,jeżeli to nie przejdzie albo bedzie sie nasilać prosze wrócić do dentysty
Nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie bez znajomości stanu wyjściowego.
Zawsze powtarzam moim pacjentom, że jeżeli cokolwiek ich niepokoi po wizycie, czują, że coś jest "nie tak" - zawsze warto zadzwonić i umówić się na kontrolę. Wtedy lekarz jest w stanie sprawdzić co się dzieje, czy należy wdrożyć dalsze postępowanie czy niepokojące objawy są normalne.
Zdarza się w przypadku próchnicy głębokiej, że po jej usunięciu i założeniu wypełnienia pacjent odczuwa ból na nagryzanie twardych rzeczy. Jest to związane z właściwościami materiałów do wypełniania ubytków. Zwykle - w 90% przypadków - te dolegliwości są przejściowe i powinny ustąpić po ok. 3-8 tygodniach.
Rekomenduję skontaktowanie się z lekarzem, który leczył zęba i kontrolę.
Dzień dobry,
najlepiej zgłosić się jeszcze raz do lekarza, który wymieniał wypełnienie. Najczęściej tego typu dolegliwości pozabiegowe moga być spowodowane zbyt wysokim wypełnieniem i wystarczy kilka minut na dopasowanie do zgryzu. Inne przyczyny takich dolegliwości są rzadsze. Dlatego radzę zgłosić się do lekarza, aby dokładnie sprawdził .
Pozdrawiam dr n. med. Katarzyna Jankowska
Może to być nadwrażliwość po zabiegowa,ból jest wtedy raczej punktowy,jednak proponuję żeby zbadał Panią lekarz.,jeśi ubytek był głęboki mogło się rozwinąć zapalenie miazgi,pozdrawiam
Witam!
Najprawdopodobniej wypełnienie jest "za wysokie" i należy je skorygować
Proszę udać się do lekarza specjalisty stomatologa, który Panią/Pana leczył.
Zapewne sprawdzi podczas badania, czy tak się stało lub ustali inną przyczynę.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Witam .Może wypełnienie jest niedopasowane w zgryzie i się "ułoży". Jeśli po 2 tygodniach nie przejdzie proszę udać się do dentysty ,który wykonywał zabieg i skonsultować.
Dzień dobry.

Są takie główne opcję:
- warstwa zębiny jest już zbyt cienka i przy gryzieniu odbywa się podrażnienie miazgi
- zbyt wysoko wykonano wypełnienie i przy gryzieniu odbywa się podrażnienie miazgi
W tej sytuacji rokowanie wątpliwe, więc proszę liczyć się z możliwym leczeniem kanałowym bądż usunięciem zęba w bliższej przyszłości. Również może dojść i do adaptacji - ból przy nagryzaniu zniknie.

Udanego leczenia.
Mamy kilka przyczyn bólu zęba po założeniu wypełnienia, może być to nadwrażliwość pozabiegowa (zwykle mija po kilku dniach), wypełnienie może być niedopasowane w zgryzie,"za wysokie", ale może też oznaczać zapalenie miazgi zębowej, dlatego zalecam kontrolą wizytę w gabinecie aby ustalić przyczynę dolegliwości
proszę zgłosić się do lekarza, powodów bólu może być co najmniej kilka, najczęściej jest to niedostosowanie wypełnienia do warunków zgryzowych. Niewielka korekta powinna być wystarczająca. Pozdrawiam
Witam, ząb po założeniu plomby może wykazywać nadwrażliwość lub czasami nawet lekko boleć, trwa to zazwyczaj kilka kilkanaście dni. Jeżeli problem nie nasila się trzeba zaczekać, jeżeli ból staje się mocniejszy trzeba ponownie wrócić do lekarza i wziąć pod uwagę rozszerzenie zakresu leczenia.
Pozdrawiam serdecznie
Ewa Kaniewska
Dobry wieczór. Podwyższona wrażliwość po tego typu interwencjach - wypełnieniach może się utrzymywać się od kilku dni do kilku tygodni. Gdyby ból nasilał się konieczna bezie kontrola i weryfikacja za pomocą zdjęcia rtg w gabinecie. Pozdrawiam, RS
Witam, ból na nagryzanie może być spowodowany zbyt wysokim wypełnieniem wykonanym na zębie, ale jeżeli ten ból trwał już dłużej mogło dojść do zmian okołowierzchołkowych w kości, ewentualnie być może ma Pani przejściową nadwrażliwość po zabiegową. Jeżeli wypełnienie jest za wysokie proszę udać się do lekarza w celu korekty wypełnienia.
Powyzsze dolegliwosci moga byc spowodowane zwykla nadwrazliwoscia po zabiegu. Jesli dolegliwosci nie ustapia prosze zglosic sie do lekarza- trzeba wykonac zdjecievrtg celem rozwazenia leczenia kanalowego. Pozdrawiam serdecznie