Ból w okolicy dolnej prawej części żeber.

2 odpowiedzi
Witam. Mam nietypowy ( w moim rozumieniu) problem. Mianowicie od paru miesięcy cierpię na bóle zlokalizowane pod dolną prawą stroną żeber. Jest to ból umiarkowany, bardzo rzadko mocny. Występuje też losowo. Raz boli przez parę dni, raz nie, raz przez chwilę raz cały dzień. Robiłem pełne badania krwi, moczu, wątrobowe, na żółtaczkę, USG jamy brzusznej. Nic nie wykazały, wszystkie narządy w porządku. Wszystko w normie poza lekko podwyższoną bilirubiną ( 1,54 ). USG powtarzałem 3 razy u różnych lekarzy. Początkowo podejrzewano problem z woreczkiem żółciowym, jednak ostatecznie wykluczono go. Na USG brak jakichkolwiek złych zmian. Następnie usłyszałem, że mogę mieć zespół Gilberta przez co mam podwyższoną bilirubinę ( co jednak dalej nie tłumaczy mojego bólu ). Ból występuje czasami z uczuciem uciskania, coś jakby rósł w tym miejscu mały balon. W badaniu palpacyjnym lekarz nie stwierdził żadnych zgrubień czy twardości, przy dotykaniu okolic miejsca w którym mnie boli, czasem ból jest większy, czasem taki sam. Potem lekarz stwierdził, że może być to problem z żołądkiem, i przepisał mi HELICID FORTE. Nie pomogło. Następnie usłyszałem, że mogą być to też nerwobóle spowodowane stresem w pracy, złym odżywianiem się, lub nawet jest to ból od kręgosłupa ( pracuję jako kierowca 8 godzin dziennie w tygodniu). Powiedziano mi, żebym rozważył zrobienie Gastroskopii. Nie mam innych objawów oprócz tego bólu. Jakie badania jeszcze mogę zrobić, bym w końcu znalazł rozwiązanie? Czy gastroskopia jest wskazana? Nie mam zgagi, ani nic z tych rzeczy.
Może Pan mieć również problem z odpływem żółci z głównej drogi żołciowej. Przyczyn może być wiele - zapalenie dróg żółciowych, kamica przewodowa, gruczolak brodawki Vatera etc. Należałoby się zastanowić nad badaniem cholangio-MRI lub endoskopową wsteczną cholangiopankreatografią. Pozdrawiam

Dobry wieczór, proponuję zacząć od RTG kregosłupa piersiowego, pozdrawiam