Ból w okolicach kości piszczelowej

4 odpowiedzi
Dzień dobry,
Po pół roku przerwy poszłam na bieżnię pobiegać, najpierw krótka rozgrzewka, potem interwały, w trakcie biegu zaczęła boleć mnie noga w okolicy podudzia, kości piszczelowej, ból przypominał mi takie ciągnięcie, podobny do bólu reumatycznego, przeszywający kość, trudny do zlokalizowania, ale raczej z przodu kości piszczelowej. Wieczorem miałam już trudności w stąpaniu, nie mogłam za bardzo chodzić. Teraz ból jest mniejszy, ale nadal czuje ten sam ból w trakcie chodzenia, jednak o zmniejszonym nasileniu. Stosuje maść bengay i rozciąganie. Miesiąc wcześniej miałam dość spiętą łydkę w tej nodze. To tyle zauważonych przeze mnie objawów. Co to może być za rodzaj kontuzji? Nie wiem do kogo się zwrócić. Pozdrawiam Marta
Witam wyglada na zespół przeciążenia mięśni goleni/łydki tzw szeroko pojęty shin splints. Możliwości może być pare od przeciążenia mięśni powierzchownych jak i głębokich takich jak zginacza palców czy piszczelowy tylny lub zapalenie okostnej w gorszym wypadku przeciążeniowe pęknięcie piszczeli lub stan zapalny powięzi. Jak znani widzi możliwości jest dużo. Częsty uraz tak jak u Pani po pewnej przerwie pacjent wraca do treningu bez przygotowania. I przeciąża dany obszar. Jak najbardziej do diagnostyki u nas i leczenia. Muszę obejrzeć okolice i zbadać manualnie aby coś więcej powiedzieć. Zapraszam. Pozdrawiam.

W takim obrazie objawowym może to być tak wiele struktur, które mogły zostać podrażnione podczas biegu, że bez przeprowadzenia badania, nie mogę określić co Pani jest i jaką wybrać terapię. Zapraszam do gabinetu.
Proszę odwiedzić fizjoterapeutę. Sądzę, że skontuzjowała Pani jeden z mięśni prostujących stopę. W pierwszym tygodniu po takiej kontuzji zwykle unikamy rozciągania. Stosujemy taping i masaż. Pod koniec tygodnia (lub później - zależy od przypadku) ćwiczenia, a na końcu rozciąganie.
Witam. Niestety w tym wypadku nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi bez badania czynnościowego. Jest zbyt dużo możliwości. W pierwszej kolejności stawiałbym na mięsień piszczelowy przedni, mięśnie strzałkowe ewentualnie któryś z troczków.