Ból w mostku

6 odpowiedzi
Witam, czy diagnozuje Pan problemy z bólem w mostku? Od ostatniego czasu pojawia się dyskomfort przy głębokim wdechu i wydechu, lecz przechodzi po 2-3 powtórzeniu i powraca po jakimś czasie. Po 2 dniach ból prawie zanika. Jego powrót następuje po treningu siłowym.
Witam, z tego opisu wynika że możemy mieć do czynienia z bólem zamostkowym. W pierwszej kolejności należałoby wykluczyć problemy z sercem.
Problem może leżeć w ruchomości klatki piersiowej, lub odcinku piersiowym kręgosłupa. Rekomenduje wykluczyć problemy z sercem i zapraszam na szczegółowa diagnostykę funkcjonalną. Pozdrawiam.

Witam, ból w okolicy mostka może występować w przebiegu licznych schorzeń, między innymi układu sercowo-naczyniowego, układu oddechowego, układu mięśniowo-szkieletowego czy też na tle nerwowym. W momencie, gdy pojawi się duszność, przyśpieszone lub zbyt wolne tętno należy jak najszybciej udać się do specjalisty na konsultację lekarską. Warto byłoby wykonać ekg kontrolne oraz rtg klatki piersiowej. W przypadku potwierdzenia iż problem wynika z układu mięśniowo-szkieletowego zapraszam do gabinetu w celu szczegółowej diagnostyki (ból może pochodzić ze zmian w kręgosłupie szyjnym lub piersiowym), wykonam wówczas indywidualną terapię manualną oraz dobiorę dla Pana/Pani odpowiednie ćwiczenia. Pozdrawiam
Dzień dobry,
Specjalizuję się w terapii dzieci i młodzieży z zakresu zaburzeń integracji sensorycznej SI i neurologii. Proszę o konsultację z osteopatą lub terapeutą manualnym. Pozdrawiam
Ból w klatce piersiowej może być spowodowany zablokowaniem stawu żebrowo poprzecznego ból po czasie zaczyna się przenosić właśnie w okolice mostka, jest to przypadek do zbadania ponieważ bóle w okolicy mostka mogą być różne ta co podałem to tylko przykład.
Pozdrawiam
Tak, proszę o kontakt telefoniczny lub wpisanie się na wizytę przez kalendarz na portalu. Pozdrawiam
Konieczne jest sprawdzenie funkcji kręgosłupa piersiowego np. metodą McKenzie pod kątem objawów dyskopatii oraz manualną diagnostyką stawów i tkanek miękkich. Trzeba również sprawdzić punkty spustowe w okolicznych mięśniach. Zapraszam do fizjoterapeuty, najlepiej 1-go dnia po treningu.