ból kręgosłupa

5 odpowiedzi
Witam. Mam pytanie do jakich badań trzeba ściągać stanik ?
Jak wygląda badanie kręgosłupa i czy po za bluzką muszę ściągnąć stanik ?
Czy każda blokada w kręgosłup uśmierzy ból kręgosłupa ? Jak w ogóle leczyć ból kręgosłupa ?
Mój problem wygląda następująco : boli mnie cały kręgosłup czyli wszystkie kręgi : szyjny piersiowy lędźwiowy – pytanie co z tym zrobić ? Do jakiego lekarza z tym iść ?
Do badania kręgosłupa stanika raczej nie trzeba ściągać. W badaniach pulmonologicznychteż z wyjątkiem wykonywania usg przezklatkowego - jesli są takie wskazania medyczne. Odpowiedź na pytanie co do blokad - ich skuteczności i wskazań - proszę kierować do lekarza neurologa.

Rozumiem, że pyta Pani o badania obrazowe. Właściwie we wszystkich badaniach obecność fiszbin może zamazać obraz.Dlatego zaleca się zdejmowanie tej części odzieży. Jeśli czuje się Pani bardzo skrępowana można pozostawić górną część odzieży (bez suwaków i innych metalowych elementów) na sobie.
Jeśli chodzi o blokady kręgosłupa- to już czy zawsze pomoże jest niezmiernie zmienne osobniczo. Warto jednak zawsze wykonywać je po konsultacji z lekarzem neurologiem w celu ustalenia etiologii dolegliwości.
Jeśli chodzi o bóle kręgosłupa to sposobów leczenie jest kilka: leczenie pw. bólowe (w różnej formie podania), rehabilitacja, leczenie operacyjne (przy odpowiednich wskazaniach). Jednym z mim zdaniem ważniejszych elementów leczenie bólów kręgosłupa są odpowiedni ćwiczenia wzmacniające mięśnie przykręgosłupowe. Natomiast ich wykonywanie nalezy skonsultować z lekarzem.
Do każdego badania fizykalnego powinno rozbierać się na tyle wystarczająco, aby to badanie dokładnie przeprowadzić. Nie zajmuję się chorobami kręgosłupa, radzę zapytać reumatologa, ortopedę bądź neurologa
Proszę udać się do lekarza neurologa lub specjalisty rehabilitacji. W trakcie badania może Pani oczywiście odmówić zdjęcia stanika. Nie powinno to być problemem przy badaniu, chyba ze będzie wpływać na ocenę Pani postawy (figury).
Za dużo pytań za mało danych. W przypadku bólu kręgosłupa bolą nie tyle kręgi, co mięśnie i ew. uciskane nerwy. Proponuję odwiedzić lekarza w poradni rejonowej.