Ból kolana

4 odpowiedzi
W kwietniu tego roku miałam zabieg artroskopii prawego kolana (uszkodzona łąkotka). Po okresie rehabilitacji niestety wróciły dolegliwości bólowe w części przyśrodkowej. Został wykonany ponownie rezonans, którego opis zamieszczam :
"Fizjologiczna ilość płynu w jamie stawowej.
Zmiany obrzękowe kaletki przedrzepkowej oraz podrzepkowej powierzchownej ze scieńczeniem i nieznacznym
podwyższeniem sygnałów więzadła rzepki.
Rzepka w prawidłowym ustawieniu dystans TTTG oraz indeks Insall Salvati w granicach normy.
Ciągłość troczków rzepki zachowana.
Chrząstka rzepki z możliwymi dyskretnymi zmianami chondromalacyjnymi (I stopnia).
Więzadła krzyżowe, poboczne kolana o prawidłowych sygnałach i zachowanej ciągłości.
Łąkotka przyśrodkowa scieńczała (stan po artroskopii).
W jej tylnym rogu widoczne linijne obszary podwyższonego sygnału odpowiadające zmianom degeneracyjnym.
Odcinkowe scieńczenie chrząstki w obrębie kłykcia przyśrodkowego kości udowej z cechami chondromalacji II/III stopień.
W rogu tylnym łąkotki bocznej widoczna dyskretna linia podwyższonego sygnału dochodząca do dolnej powierzchni
stawowej (cechy niewielkiego pęknięcia).
Poza tym łąkotka boczna o prawidłowych sygnałach.
Chrząstka przedziału bocznego stawu kolanowego o prawidłowej grubości bez widocznych cech uszkodzenia.
Obraz pozostałych struktur stawu kolanowego bez widocznych zmian patologicznych"
Bardzo proszę o interpretację wyniku.
Prawdopodobnie nie do końca docięty róg tylny lub dalsze uszkodzenie pozostałego kikuta łakotki . Ponadto chrząstka przedziału przyśrodkowego jest już uszkodzona
Pozdrawiam

Dzień dobry,
Z jakiego powodu była robiona operacja? Uraz, ból przewlekly, przeciążenie?
Dodatkowo problem bólowy wcale nie musi wynikać z kolana. Jak wiemy za motorykę kolana odpowiada stan funkcjonalny stawu skokowego jak i biodro z miednicą. Jeśli mamy jakieś zaburzenie ruchu w tkankach miękkich to niestety na usg nie wyjdzie tylko w dobrze przeprowadzonym badaniu funkcjonalnym.
Z opisu nic nie wynika.
Ja takie przypadki zawsze konsultuję w gabinecie wiec zapraszam do siebie bądź do dobrego fizjoterapeuty.
Pozdrawiam, Konrad Skrzat
Dobry Wieczór,
Można rozważyć iniekcje z kwasu hialuronowego ale bez zbadania Pani trudno coś powiedzieć dokładnie.
Pozdrawiam.
Bez badania klinicznego i oceny skanów MRI interpretacja wyników nie ma sensu