Ból gardla od czerwaca

2 odpowiedzi
Witam.
Mój chłopak od ok. czerwca ma straszne problemy ze zdrowiem. Na początku bolał go brzuch, przez co mniej jadł i chudł. Dostał tabletki od lekarza rodzinnego i tymczasowo problem minął. Później do bólu brzucha doszedł ból w gardle - pojawiły się bąble i białe plamki. Po kilku wizytach u swojego lekarza i stercie przeróżnych leków, które nie pomagały bo ból w ogóle nie ustąpił, dostał skierowanie do laryngologa - refluks. Dieta minimalnie pomagała, gardło nadal go boli i nie wróciło do normalnego wyglądu. Na gastroskopii nic nie stwierdzono. Gardło jak bolało tak boli go nadal. Badania wszystkie ma okej. Po gastroskopii dostał silnej gorączki, przez sześć dni ani razu nie spadła poniżej 37,5. Na SORze lekarz stwierdził, że ro zapalenie gardła a kilka dnia później jego lekarz rodzinny że to grypa i dał mu antybiotyk. Poza tym lekarz nie widzi problemu w bolącym gardle. Obecnie chłopak wydala smolisty stolec, ma duszący kaszel a do bólu gardła znowu dołączył ból brzucha. Nie wiemy co mamy już robić i gdzie się udać o pomóc :(
Dzień dobry

Konieczne jest wykonanie podstawowych badan krwi, stolca na obecność krwi utajonej i moczu. Może będzie trzeba wykonać kolonoskopie. Jeżeli lekarz rodzinny nie ma pomysłu na dalsze leczenie wskazane by było zasięgnąć porady specjalisty gastroenterologa.

Pozdrawiam

a podstawowe badania krwi ? Morfologia z rozmazem ? Czy badano wezły chłonne ? Jesli gardło boli od wielu tygodni, a dotychczasowe leczenie nie jest skuteczne, trzeba jeszcze raz pjśc do laryngologa. Pozdrawiam