Ból gardła

Witam,
od tygodnia boli mnie gardło brałam tantum verde płukałam szałwią ale nie przeszło. Ból jest może trochę mniejszy, aktualnie boli tylko prawa dziurka ale jednak.. przy każdym przełykaniu jest to duży dyskomfort. Karmię piersią wiec niestety nie mam za bardzo możliwości lekowych a wizytę u lekarza mam dopiero w piątek. Chciałam sie dowiedzieć czy jest jeszcze jakis bezpieczny lek który mogę zażyć żeby nie zaszkodzić dzidziusiowi?

dr n. med. Adam Stańczyk
dr n. med. Adam Stańczyk Kardiolog, Hipertensjolog, Internista Kędzierzyn-Koźle
Witam, może pani stosować preparaty na bazie czosnku. Dobrym rozwiązaniem może być np. lek Prenalen, który występuje w formie pastylek do ssania, syropu.

Witam; obawiam się, że dostałem to pytanie trochę za późno, mam nadzieję, że dostała się Pani już do Lekarza. Bez konsultacji lekarskiej w czasie karmienia, można zalecić jedynie paracetamol i płukanie gardła, jednak gdy korzyść przewyższa ryzyko, stosuje się również inne leki w tym antybiotyki (wiele z nich jest nawet jednymi z bezpieczniejszych leków u Pacjentek karmiących czy nawet będących w ciąży). Bdanie lekarskie jest tu jednak konieczne, jesli do ziś nie dostała się Pani do Lekarza, zapraszam w sobotę. Pozdrawiam KK
Sugeruję wizytę: Zniżka - drugie i kolejne dziecko, jako kolejna porada lekarska, tego samego dnia.
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

lek. Monika Kusowska
lek. Monika Kusowska Lekarz medycyny estetycznej, Internista Warszawa
Polecam płukanie gardła roztworem wody utlenionej ze zwykłà wodà przegotowanà ( 1/3 szklanki wody utlenionej i 2/3 wody letniej przegotowanej) kilka razy dziennie- działa silnie przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo . Powodzenia :)

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

Wybierz specjalizację lekarską, do której chcesz skierować pytanie

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji będziemy mogli przesłać pytanie w pierwszej kolejności do najlepszych specjalistów z Twojej okolicy