ból 3 miesiące po wyrwaniu osemki

31 odpowiedzi
Witam, w marcu b.r miałam usuwaną ósemkę dolną chirurgicznie. Od jakiegoś czasu odczuwam dosyć silny, tępy ból w tej okolicy. Czy jest to normalne? Dodam, że chirurg stwierdził że było bardzo ciężko ją usunąć. Całość po zabiegu goiła się prawidłowo, przyjmowałam antybiotyki.
żyby potwierdzić prawidłowe wygojenie się łoża poekstrakcyjnego trzeba wykonać rtg kontrolne
pozdrawiamy zespół rojekdental.pl

Trudno o zdalną konsultację w takim wypadku. Dobrze byłoby skonsultować ponownie to pole po zabiegu ze specjalistą chirurgii stomatologicznej lub chirurgiem szczękowym wspierając ją najlepiej zdjęciem tomograficznym (CBCT) a co najmniej pantomograficznym. Kłaniam się, RS
Do oceny potrzebne byłoby zdjęcie rtg , aktualne ...
Warto skontrolować miejsce pozabiegowe (również radiologicznie). Po takim czasie ból powinien niepokoić.
Dzień dobry. Bóle poekstrakcyjne po ciężkich zabiegach usunięcia zębów mądrości mogą się utrzymywać rzeczywiście dość długo, proszę pamiętać, że kość jest tkanką twardą i gojenie trwa nawet do pół roku ( to samo dotyczy złamań kości)
Witam, Jeśli ból wystąpił po 3 miesiącach, uprzejmie proszę zgłosić się do chirurga gdzie był wykonany zabieg. Pozdrawiam
Witam serdecznie,
W sytuacji, kiedy po takim czasie od zabiegu odczuwalne są silne dolegliwości, należy skontrolować to miejsce radiologicznie i klinicznie i ustalić ich przyczynę.
Biorąc pod uwagę, że opisuje Pani ból jako dosyć silny, na pewno nie można tego bagatelizować.
Byc moze dziaslo nie zroslo sie w prawidlowy sposob. Do powstalej po ekstrakcji „dziury” dostaje sie jedzenie ktore wywoluje permanentny stan zapalny.
Witam!
Powikłań po chirurgicznym usunięciu zęba ósmego może być wiele. Teraz okolica ta jest w fazie regeneracji kostnej.
Proszę pójść do lekarza chirurga, który wykonywał zabieg. Doktor powinien zobaczyć miejsce poekstrakcyjne i sprawdzić skąd pojawia się uporczywy ból. Może to stan tzw. suchego zębodołu.
Proszę zgłosić się do autora zabiegu na konsultację.
Pozdrawiam serdecznie
Joanna Ziółkowska
Dzień dobry,
proponuję zgłosić się do lek. chirurga, który usuwał Pani ząb i zbada przyczynę pojawiającego się bólu. Miejsce po usuniętym zębie po 3 miesiącach raczej nie powinno boleć, ale przyczyna może być gdzie indziej.
Pozdrawiam
Ewa Kaniewska
Dzień dobry,
Ból jest zawsze objawem niepożądanym i może świadczyć o jakimś problemie. Należy udać się do lekarza stomatologa, aby móc dokładnie zbadać okolicę po usuniętym zębie. Często konieczne jest również wykonanie dokładniejszej diagnostyki rentgenowskiej. Przyglądnąć się trzeba całej okolicy, również zębom sąsiadującym z usuniętą ósemką. Ból w obrębie zębów często promieniuje i pacjenci mogą mieć trudność w określeniu jego dokładnej lokalizacji. Zachęcam do odwiedzenia gabinetu stomatologicznego i kontroli.
Pozdrawiam serdecznie
Witam, jeśli ekstrakcja należała do bardzo skomplikowanych dolegliwości mogą się utrzymywać dłużej, jednak zalecałabym konsultację z chirurgiem i kontrolne RTG miejsca po usunięciu
Po takim czasie z pewnością nie jest to "normalne", Była pani u tego chirurga na konsultacji? trzeba wykluczyć inne przyczyny, dokładnie przeanalizować rodzaj dolegliwości. Być może jest inna powód związany lub nie z rzeczonym zabiegiem. Pozdrawiam
Po takim czasie powinno wszystko być w porządku. Proponuję zgłosić się do lekarza prowadzącego w celu konsultacji. Dr n. med. Bartosz Jadczyk
Dzień dobry. Niezbędna jest konsultacja w gabinecie. Pozdrawiam
Witam, po 3 miesiącach od zabiegu dolegliwości bólowe nie są normą, proszę zgłosić się do chirurga w celu ustalenia przyczyny.
Jeśli po zabiegu gojenie przebiegało prawidłowo a dopiero teraz pojawiły się dolegliwości to należy najpierw przeprowadzić badanie, zrobić zdjęcie RTG, następnie wykluczyć ewentualną inną przyczynę. Czasem dzieje się tak ze (szczegolnie po dolnych ósemkach) jest utrudnione przedluzone gojenie zębołu ( najczęstszą przyczyna jest nieusuniety fragment zęba lub torbieli. Może się tak dziać pomimo stosowania antybiotyków. Podczas badanie może się również okazać że przyczyną dolegliwości jest inny ząb lub inna struktura (mięsień, węzeł chłonny,staw skroniowo-zuchwowy itd.)której ból rzutuje na daną okolicę. Niewątpliwie będzie konieczna wizyta w gabinecie stomatologicznym. Pozdrawiam
"Ósemki" i ich usuwanie, często dają nam do wiwatu.
Co konkretnie się dzieje u Pani, trudno bez badania i szczegółowego wywiadu powiedzieć. Ale osobiście miałam kontakt z Pacjentem, który po trudnej ekstrakcji dolnego " zęba mądrości", cierpiał przez ponad dwa miesiące. Życzę zdrowia. Pozdrawiam.
Witam,warto by było zrobić zdjęcie RTG lub CBCT i sprawdzić czy coś się nie dzieje w kości.
Pozdrawiam
Proponuję konsultację u chirurga z rtg
Dzień dobry, konieczna jest wizyta kontrolna w gabinecie, w którym był wykonywany zabieg.
Pozdrawiam
Witam, w takim wypadku warto zrobić zdjęcie kontrolne i sprawdzić czy w kości jest w porządku. Po trudnym usuwaniu takie bóle mogą się pojawiać. Jeżeli zdjęcie nic nie wykaże a bóle będą się utrzymywać należałoby się zgłosić na kontrolę do lekarza który usuwał ząb.

Pozdrawiam.
Myślę, że powinna Pani zrobić zdjęcie tej okolicy,może zostały odłamki kości,albo brzeg wyrostka jest zbyt ostry....,pozdrawiam
Dzień dobry,
Zalecam udać się do lekarza dentysty by dokladnie zbadać okolicę po usunięciu ósemki oraz uzupełnić diagnostykę nowym zdjęciem rentgenowskim. Bardzo możliwe, że dolegliwości bólowe są związane z innym zębem, a ból promieniuje w okolicę usuniętej ósemki. Należy zbadać także sąsiadujące oraz przeciwstawne zęby, dlatego też proponuję umówić się na wizytę w gabinecie stomatologicznym.
Pozdrawiam serdecznie
Witam.
Bardzo ciężko coś stwierdzic bez badania i diagnostyki.
Zapraszam do eurodent.gda.pl
Pozdrawiam
Olga Zolnieruk
Ciężko się wypowiedzieć, bez badania i zdjęcia rtg, ale owszem jest to jeszcze możliwe. Kiedyś zdarzył mi się przypadek pacjentki, która ponad pół roku skarżyła się na pewne dolegliwości po chirurgicznym usunięciu. Są to niestety czasem ciężkie zabiegi i tkanki różnie się goją. Pozdrawiam
Dzień dobry,
Proszę zgłosić się do swojego stomatologa, być może konieczne jest wykonanie zdjęcia RTG w celu oceny okolicy po usuniętym zębie ósmym. Przyczyną dolegliwości może być też ząb siódmy lub inny od którego ból promieniuje.
Pozdrawiam serdecznie
Możliwe, że jest to szynowanie mięśniowe, czyli pourazowe bóle mięśniowe spowodowane zabiegiem chirurgicznym.
Dzień dobry,ja bym zbadała sasiedni ząb czyli siódemkę,może ona daje dolegliwości.
Jesli zabieg usunięcia jest ciężki ze względu na usytuowanie zeba niestety czasami po nim mogą wystąpić powikłania np. mrowienie,niedowład,utrata czucia w pewnej okolicy.Moze wiązać sie to z uszkodzeniem tkanek okolicznych.Bol moze rownież promieniować z miejsca odległego (np.staw ,inny chory ząb ) .Prosze zgłosić sie do lekarza prowadzącego w celu oględzin i wykonania ewentualnego zdj rtg.Pozdrawiam .
Niestety konieczna jest kontrolna wizyta i rtg .