Błona dziewicza

2 odpowiedzi
Wraz z partnerem mamy zamiar rozpocząć wspólżycie. Nasz pierwszy raz zaplanowaliśmy na wyjeździe wakacyjnym do Chorwacji. I tu moje pytania : czy po przerwaniu blony dziewiczej jest jakaś rana? Czy będę mogla kąpać się w morzu bez obaw że dojdzie do zakażenia? Ile powinno odczekać się do kolejnego stosunku?
Proszę o odpowiedź.
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytania, ponieważ są to czyste przypuszczenia "co by było gdyby" ? Mam nadzieję, że nic się nie stało :-).

Dobry wieczór. Nikt wcześniej nie zadał mi takiego pytania :)
Owszem, podczas pierwszego stosunku najczęściej dochodzi do przerwania błony dziewiczej (defloracja). Rana która w tym miejscu powstaje jest bardzo niewielka jednakże nie byłoby korzystnie kąpać się w ciągu kilku dni po defloracji. Można uznać że po 5 do 7 dniach ranka zagoi się i nie będzie już powodować dolegliwości. Zdarzają się także sytuacje kiedy podczas pierwszej penetracji nie dochodzi do przerwania śluzówki błony dziewiczej a jedynie do jej rozciągnięcia. Nie tworzy się wtedy rana i nie ma dolegliwości z tym związanych. Bywa także w skrajnych przypadkach że śluzówka pęka bardziej niż zwykle co może powodować obfite krwawienie i rzadkich przypadkach także konieczność szycia chirurgicznego. Pozdrawiam i życzę udanych wakacji.