Biały nalot,flegma,nieprzyjemny zapach

6 odpowiedzi
Witam, mam bardzo wstydliwy problem a mianowicie brzydki zapach z ust i z nosa, biały nalot a czasami białe kulki na języku i kleistą cuchnącą flegmę która stoi mi w gardle i trudno ją odkrztusić. Mycie zębów,szorowanie języka itp. nic nie pomaga! Byłem u dentysty i stan uzębienia mam dobry. Wyczytałem,że mogę mieć gronkowca i muszę zrobić wymaz z nosa,ale czy gronkowiec powoduje nieprzyjemny zapach???
Gdzie powinienem się najpierw udać od czego zacząć?
Jeśli stomatologicznie sytuacja jest opanowana konieczna będzie konsultacja i badanie laryngologiczne (w tym nasofiberoskopia ew. TK zatok) oraz konsultacja gastrologiczna z ewentualną gastroskopią. Wymaz w sytuacji problemu przewlekłego nie ma sensu, a stwierdzenie obecności gronkowca wskazywać będzie raczej na nosicielstwo bakterii. Tyle na początek wystarczy
Pozdrawiam

Witam, wskazana jest konsultacja laryngologiczna i porządne badanie laryngologiczne. Zapraszam
Konieczna będzie wizyta u laryngologa. Przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust mogą być czopy retencyjne w migdałkach podniebiennych, przewlekłe ich zapalenie lub przewlekłe zapalenie zatok przynosowych oraz zakażenie jam nosa. Laryngolog pomoże w diagnostyce i leczeniu.
Nieprzyjemny zapach z ust może być spowodowany schorzeniami gardła, migdałków podniebiennych, np.: przewlekłym zapaleniem migdałków podniebiennych. Z koleii spływająca po tylnej ścianie gardłą gęsta wydzielina może być spowodowana schorzeniami nosa i zatok. Badanie Laryngologiczne jest konieczne. Proponuję zgłosić się do Gabinetu Laryngologicznego
Wykluczyć refluks żołądkowo-przełykowy , uchyłek przełyku, choroby watroby, stany zapalne zatok i migdalków , wykonać endoskopię nosa ( przetrwały migdałek gardłowy) sprawdzić czy drożnośc nosa jest dobra, Usunąć płytkę nazębną
Proszę w pierwszej kolejności odwiedzić laryngologa. Raczej nie wiązałbym tego stanu z gronkowcem. Jesteśmy jego nosicielami.