Będąc z dziewczyną w związku od paru lat, mam dziwne napady takiego stanu że nie potrafię nawet do n

6 odpowiedzi
Będąc z dziewczyną w związku od paru lat, mam dziwne napady takiego stanu że nie potrafię nawet do niej jechać, odezwac sie, jest mi to wszystko obojętne i mam cały czas lęk ze ona nie chce ze mną być dlatego tez tak sie dzieje. Teraz jest juz za pozno bo ta obojetnosc ją zraziła. Czy to może wynikać z depresji wydaje mi sie ze jestem introwertykiem moze to jest przyczyną ( nie potrafie czasem wyjsc do ludzi potocznie mówiąc) ? Miałem takie jakby stany depresyjne pare lat temu nic mi sie nie chcialo nie wychodzilem z łożka, ale było dobrze wydawalo mi sie ze poradzilem sobie z nimi bez leczenia lecz teraz po rozstaniu bardzo to sie pogłębia czy to moze swiadczyc o nawrocie choroby i podstawie do odbycia leczenia? Dziękuję za odp. i pozdrawiam.
Dzień dobry,
objawy, które Pan opisał uzasadniają wizytę u specjalisty. Sugeruję wizytę u psychologa, który przeprowadzi diagnostykę i pomoże określić właściwą formę pomocy. Doświadczony psycholog, w razie potrzeby, skieruje na dodatkową konsultację lekarza psychiatry (niektóre gabinety oferują na miejscu poradnictwo specjalistów z różnych dziedzin). W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam.

Maciej Krzymowski – psycholog, seksuolog, diagnostyk.

Witam. Problemy w relacjach interpersonalnych mogą świadczyć o współistniejących zaburzeniach osobowości. Zdecydowanie namawiam na wizytę u psychiatry- pomoc spacjalisty umożliwi Panu lepsze funkcjonowanie w kolejnym związku. Pozdrawiam.
Dzień dobry. Objawy, które Pan opisuje jako depresyjne oczywiście warto skonsultować z psychiatrą. Natomiast, jeśli będzie Pan chciał coś zmienić w sposobie budowania, utrzymywania relacji międzyludzkich, to proszę skorzystać ze wsparcia psychoterapeuty. Na konsultacji będzie mógł Pan uzyskać odpowiedzi na trudne dla Pana pytania oraz uzyska Pan informacje o drodze leczenia. Pozdrawiam. P. Stępniewska
Dzień dobry, z tego, co Pani pisze, Pana trudności pojawiły się już jakiś czas temu, a po rozstaniu pojawiły się kolejne objawy. Aby wykluczyć lub potwierdzić depresję wskazana byłaby konsultacja psychiatryczna. Jeśli zajdzie taka konieczność, lekarz zaleci odpowiednią formę leczenia np. farmakoterapię. Natomiast, aby móc przyjrzeć się temu, w jaki sposób funkcjonuje Pan w relacjach z innymi ludźmi, jak je buduje, jak reaguje Pan na napotykane trudności i kryzysy, pomocne byłoby podjęcie psychoterapii. Taka forma oddziaływania pomoże Panu poznać siebie, swoje mocne strony, możliwości (także w kontaktach z innymi) i odkryć co może Pan zmienić, by poprawić komfort życia. Bardzo często to istnieje w nas potencjał, z którego nie zdajemy sobie sprawy, a który dzięki psychoterapii można dostrzec i wykorzystać. Życzę powodzenia w jego odkrywaniu i pozdrawiam, Zuzanna Bajsarowicz
Witam. Z przedstawionego opisu wynika, iż faktycznie mógł Pan borykać się ze stanami depresyjnymi oraz z lękiem w bliskiej relacji. Być może obawia się Pan odrzucenia, bądź braku akceptacji własnej osoby.. Nasuwa się tu pytanie o Pana samoocenę i poczucie własnej wartości.. Obraz Pana funkcjonowania budzi niepokój i radziłabym udać się do psychologa, który przeprowadzi rzetelny wywiad oraz zaproponuje Panu fachową pomoc.
Z opisu brzmi to jak zaburzenia depresyjno- lękowe. Warto poszukać lekarza psychoterapeuty w okolicy lub psychiatry. Często przy łączeniu metod psychoterapia+ farmakoterapia można uzyskać szybką poprawę stanu. Może jeszcze zdąży Pan odbudować relację z dziewczyną. Pozdrawiam