Witam. Mam problem z samooceną, stresem i rozmową z innymi ludźmi. Moja samoocena jest przerażająco niska, nie zauważam w sobie żadnych zalet, cały czas mam wrażenie, że do niczego się nie nadaję i nic mnie dobrego już w życiu nie spotka , że zostanę sama , nie znajdę miłości która mnie pokocha taką jaką jestem . Mam kompleksy, bardzo cierpię , czasami płaczę bez powodu . Nie potrafię też wyrazić własnego zdania na ten czy inny temat. Dlatego unikam kontaktów z ludźmi. Stres - ten mi dokucza przez cały czas. Zamartwiam się byle czym. Skutki są zauważalne.. Mam lęk przed wszystkim prawie, boje się że coś się nie uda. Brak mi wiary w siebie . Zamartwianie się co będzie w przyszłości , czasami nie umiem radzić sobie z krytyką . Chcę to zmienić nie wiem jak :(
mgr Katarzyna Sędrowska
mgr Katarzyna Sędrowska
Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta
Gdańsk
Witam. Najważniejsze , ze chce pani zmienić aktualny stan rzeczy ( akceptacja byłaby błędem ) - w tej zmianie terapeuta bedzie dobrym przewodnikiem i pomocnikiem. Zachęcam panią do podjęcia profesjonalnej pomocy na drodze terapii. Pozdrawiam.

 Agata Stępień
Agata Stępień
Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta
Kraków
Wszystkiego się w życiu uczymy. Uczymy się również doceniać i szanować siebie. Z tego, co Pani pisze wynika, że ten etap edukacji jest do nadrobienia :) To bardzo ważne, aby nie zaniedbać tego i zainwestować siły we własne pozytywne myślenie o sobie. Najczęściej dzieje się tak, że nieświadomie nakładamy sobie takie negatywne filtry, "czarne okulary", gdy na siebie patrzymy. Pojawiają się pytania: jak to się stało, kto je nałożył i jak je zdjąć? Moim zdaniem terapia bardzo pomaga w odpowiedzi na te pytania i w zmianie sposobu patrzenia na siebie. Pozdrawiam

 Beata Liwowska
Beata Liwowska
Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta
Tarnów
Samodzielnie może się nie udać. Zachęcam do skorzystania z pomocy specjalisty. Wydaje mi się, że psychoterapia będzie najskuteczniejszą metodą pracy.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.