Badanie USG mojej mamy wykazało zerwanie ścięgna piętowego, niestety zostało wykonane dwa miesiące o

5 odpowiedzi
Badanie USG mojej mamy wykazało zerwanie ścięgna piętowego, niestety zostało wykonane dwa miesiące od wystapienia urazu. Jedynym wyjściem z sytuacji jakie proponowali lekarze była operacja - jednak z uwagi na fakt, że moja mama ma cukrzycę i nadwagę uznali, że istnieje ryzyko dużych powikłań. Moja mama chodzi jednak sprawia jej to ciężar, cały staw jest opuchnięty. Czy istnieje rehabilitacja, która pozwoliłaby uzyskać lepszy komfort chodzenia? Czy ludzie z zerwanym ścięgnem Achillesa mogą normalnie funkcjonować i chodzić? czy operacja jest jedynym rozwiązaniem? Dziękuję za odpowiedź.
Witam serdecznie.
Oczywiście, że można podjąć próbę leczenia zachowawczego ale będzie ono ukierunkowane bardziej na walkę z objawami uszkodzenia ścięgna. Jeżeli zostało ono całkowicie zerwane tak naprawdę jedynym i najlepszym rozwiązaniem jest zabieg rekonstrukcji ścięgna. Niestety czas jaki minął od urazu do diagnozy jest na tyle duży, że efekt rekonstrukcji może być także średnio zadowalający (oddalenie się od siebie końców ścięgna, zrosty tkankowe, obkurczenie tkanek miękkich, powstałe kompensacje przez okres od urazu do ew. zabiegu) tym bardziej w połączeniu z pozostałymi czynnikami o jakich mowa w pytaniu. Podsumowując, można podjąć próbne leczenie w celu poprawy komfortu i możliwości funkcjonalnych ale nikt nie może obiecać konkretnego efektu.
Pozdrawiam
Robert Hetman
RehaKinesio

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Jeżeli nastąpiło całkowite zerwanie ścięgna to tylko zabieg operacyjny jest wskazany .Częściowe zerwanie można leczyć zachowawczo śle o tym decyduje lekarz ortopeda Ścięgna zarastaja się w czasie 6 tygodni .Lekarz oceni ścięgno po ponownych badaniach diagnostycznych i i odpowie na państwa wątpliwości.
Witam,
Nie da się normalnie funkcjonować bez ścięgna Achillesa. Wszelkie działania p-bólowe i p-obrzękowe i kinezyterapia są naturalnie wskazane ale nic nie wnoszą do poprawy stanu funkcjonalnego i funkcji chodu. Jedynym ratunkiem jest rekonstrukcja ścięgna.
Po rekonstrukcji po tak długim okresie bez ingerencji chirurgicznej tez nie będzie łatwo, bezboleśnie a systematyczna rehabilitacja nieodzowna.
Witam,
przy calkowitym zerwaniu najlepszym wyjsciem jest operacja. Oczywiscie leczeniem zachowawczym mozna zmniejszyc objawy lecz problem nie zostanie rozwiazany...
Zgadzam się z przedmówcami. Terapia przeciwbólowa jest wskazana - oferuje zabiegi stymulacyjne, przekrwienie i akupunkture. Zapraszam do gabinetu w Bydgoszczy

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.