Badanie Usg

3 odpowiedzi
Proszę o interpretację wyniku w okolicy naczyń krezkowych widoczne węzły chłonne o morfologii odczynowej o wymiarach 10x5 mm
Interpretacja fragmentu badania, bez wiedzy o pacjencie, jego dolegliwościach i pozostałej części opisu nie ma sensu. Co jeszcze opisano w badaniu Czy w badaniu opisano inne nieprawidłowości? Z jakich wskazań wykonywano badanie?

Dzień dobry.
Węzły chłonne odczynowe pojawiają się jako odpowiedź organizmu na toczący się w danej okolicy proces zapalny , nie mają cech patologii tzn. nie są podejrzane , nie mają charakteru nowotworowego.

Z wyrazami szacunku.
lek.med.Iwona Gralec
Dzień dobry, najprawdopodobniej lekarz opisujący badanie miał na myśli obecność węzłów chłonnych, których budowa wskazuje na istnienie odczynu zapalnego. Tak więc opisywane węzły chłonne, czy też patrząc szerzej układ immunologiczny, zareagował na zmiany zapalne w organizmie (np. zakażenie).
Umiejscowenie węzłów chłonnych w okolicy naczyń krezkowych, oznacza najprościej mówiąc, że znajdują się w jamie brzusznej, między pętlami jelitowymi lub przy aorcie brzusznej.

Mam nadzieję, że pomogłem lepiej zrozumieć otrzymany opis, z wyrazami szacunku,
lek. Mateusz Owsianny