Antykoncepcja a waga

13 odpowiedzi
Czy stosując antykoncepcję hormonalną (konkretnie krążek dopochwowych) można przytyć? Jeśli tak to jak temu zapobiec?
Witam serdecznie, czasami może się pojawić w takiej sytuacji zwiększony apetyt. Natomiast największy wpływ na naszą masę ciała ma nasz styl życia, więc warto aby zadbała Pani o odpowiednia racjonalną dietę i aktywność fizyczną.

Dzień dobry!
Współczesne metody antykoncepcji mają niewielki wpływ na masę ciała, ale Pani sytuację należy rozważyć indywidualnie, w szerszej perspektywie biorąc pod uwagę styl życia, stan zdrowia, aktywność fizyczną i sposób żywienia.
Barbara Dąbrowska-Górska
Antykoncepcja jest ingerencją w naszym organizmie, ponieważ jest to mimo wszystko hormon. Jednym z wielu minusów jest zatrzymywanie wody w organizmie, mimo wszystko typowego dobierania na wadzę nie wiązałabym bezpośrednio z antykoncepcją. Zdrowe odżywianie, jak najmniej przetworzone jest zalecane, do tego odpowiednia podaż wody, duża ilość warzyw, owoce w ciągu dnia. Całe odżywianie, styl życia ma wpływ na naszą wagę. Proponuję również sprawdzić panel tarczycowy, próby wątrobowe, jeśli widzi Pani przyrost masy ciała. To tyle, co mogę podpowiedzieć na tą chwilę, na szczegółową analizę, zinterpretowanie nawyków żywieniowych i ułożenie planu żywieniowego zapraszam na konsultację..
Mitem jest ,że tyje się po hormonach a prawdą , że tyje się od jedzenia !!! Najważniejsza jest zrównoważona dieta i kalorie z nią związane. Niektóre leki mają delikatne działanie odwadniające. Na szczęście jest duży wybór tabletek antykoncepcyjnych. Osobiście polecam wkładki z hormonem, implant podskórny co stwarza między innymi mniejsze zagrożenie rakiem piersi przy długotrwałym stosowaniu. BD
Jest to niestety bardzo indywidualna kwestia i trudno przewidzieć czy dotknie konkretną osobę. Jeżeli chodzi o zapobieganie - zdrowy styl życia, aktywność, odpowiednie odżywianie są bardzo pomocne w zapobieganiu niechcianych kilogramów.
Witam, stosowanie antykoncepcji hormonalnej może przyczyniać się do wzrostu masy ciała. Należy zadbać o zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
WITAM SERDECZNIE
TEN TEMAT TO SPRAWA BARDZO INDYWIDUALNA TAKŻE JEŚLI ZAUWAŻY PANI ŻE TYJE A JEDNOCZEŚNIE MA PANI DOBRE WYNIKI , TARCZYCA, WĄTROBA, CHOLESTEROL ITD....... TO TRZEBA UDAĆ SIĘ DO GINEKOLOGA BO BYĆ MOŻE TRZEBA BĘDZIE WYKONAĆ DALSZE BADANIA HORMONALNE I ZMIENIĆ LEK.
POZDRAWIAM
Jak bedzie się pani zdrowo odżywiać i dużo ruszać, to nie ma takiej możliwości.
Witam serdecznie,
Współczesne środki antykoncepcyjne, zarówno pigułki, jak i krążki dopochwowe zawierają hormony w minimalnych dawkach. Wobec tego nie powinny powodować przyrostu masy ciała.
Pozdrawiam
Dzień dobry, dziękuję za pytanie.

Nowoczesne metody antykoncepcji hormonalnej nie powinny mieć wpływu na przytycie. Nie jestem jednak ich zwolennikiem, gdyż wiążą się z wieloma skutkami ubocznymi dla ciała kobiety. Tabletki hormonalne mogą wpływać na apetyt, jednak jeśli będzie Pani prowadziła zdrowy styl życia (m.in. stosowała zbilansowany jadłospis, dbała o aktywność fizyczną i odpowiednią jakość snu) nie powinny wystąpić problemy z wagą.

Po więcej informacji, zapraszam na wizytę.

slimfood.pl

Pozdrawiam,
mgr inż. dietetyk Magdalena Oleś
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Krazek dopochwowy jak kazdy inny lek hormonalny moze miec rozny wplyw na organizm. I jie ma reguly czy bedzie sie tylo czy chudlo bo to zalezy od czlowieka. Jak zapobiec? Trzeba sie obserwowac. W przypadku gdy zauwazymy ze tyjemy to mamy dwa wyjscia. 1 zmienic srodek na inny, 2. Uwazac na jedzenie, wiecej ruchu.
Wszystko zależy od fizjologii kobiety. Teoretycznie aktualne ilości hormonów w lekach antykoncepcyjnych są tak małe, że nie powinny wpływać na przybieranie na wadze, ale nadal się tak dzieje u niektórych pań. Pani nie ma na to wpływu, to cecha indywidualna organizmu. Pozdrawiam
Dzień dobry,
przyrost lub utrata masy ciała to skutki uboczne stosowania antykoncepcji, oczywiście nie dotyczy to wszystkich. Najrozsądniej jest zdrowo się odżywiać, czyli stosować regularne posiłki 4-5 dziennie, dbać o nawodnienie organizmu, ograniczyć niezdrowe przekąski, wyeliminować fast-foody, jeżeli się zdarzają i nie zapominać o aktywności fizycznej. Jeżeli mimo to wystąpią problemy z masą ciała, proponuję skorzystać z wizyty u dietetyka i ułożyć zbilansowany jadłospis. Proszę mieć na uwadze, że antykoncepcja ogranicza wchłanianie niektórych witamin i należy je uzupełniać.
Pozdrawiam!