Altroskopia kolana

2 odpowiedzi
Dzień dobry. W sierpniu 2014 spadłam z drabiny bardzo bolała mnie noga, więc cały czas ją leczyłam w marcu tego roku lekarz stwierdził, iż konieczne jest wykonanie altroskopi kolana. Po tym czasie cały czas byłam na l4 . Miałam dwa miesiące rehabilitacji. Lekarz prowadzący twierdził, że wszystko jest w porządku mimo, że noga nadal bolała i jest na niej wyraźny guzek. Lekarz na początku września stwierdził, że mogę już spokojnie wrócić do pracy pomimo bólu. Na własną rękę udałam się prywatnie na badanie USG, gdzie lekarz powiedział że noga jest w fatalnym stanie oraz że jest widoczne przerwanie powięzi mięśnia obszernego bocznego od strony mięśnia obszernego pośredniego średnica 6 mm z cechami przepukliny. Na granicy przejścia mięśnia obszernego bocznego oraz obszernego pośredniego w roźcięgno widoczny obszar o obniżonym echu w wymiarach 23x11 mm przemawiający za zmianami zejściowymi po uszkodzeniu (krwiaku). Lekarz, który wykonywał USG udzielił porady o udanie się prywatnie do ortopedy. Ortopeda kazał kupić lampę oraz wykupić rehabilitacje. Powiedział również że noga już nigdy nie będzie taka jak przed wypadkiem. Moje pytanie dotyczy tego czy mam szansę starać się o stały uszczerbek na zdrowiu. ?
Ubieganie się o ustalenie uszczerbku na zdrowiu po urazie z sierpnia 2014 jest aktualnie uzasadnione
Pozdrawiam

Witam, należałoby zakończyć wszystkie czynności związane z leczeniem. Tj. dokończyć zabiegi rehabilitacyjne i wtedy na podstawie badania i obrazu klinicznego stwierdzić ew. uszczerbek. O tym decyduje lekarz orzecznik. Pozdrawiam