aby działać dalej od wewnątrz

8 odpowiedzi
Dzień dobry, mam 25 lat, borykam się z problemem trądziku i ostatnio zakończyłam 2 miesięczne leczenie lekiem Damelium, czy po skończonym leczeniu powinnam brać jakieś witaminy lub suplement aby nadal działać od wewnątrz?
Nie wiem, jaką postać miał trądzik (rozumiem, że raczej zmiany ropne) i jaki jest stan Pani/Pana skóry (rogowacenie, łojotok), jaką profilaktykę zalecił lekarz. Oczywiście, można stosować witaminy typu normatabs, ale tylko odpowiednio ukierunkowana kontynuacja leczenia/profilaktyka ma sens.

Witam,
konieczne jest dalsze leczenie celem podtrzymania efektu, ale głównie preparatami zewnętrznymi.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Szanowna Pani, przede wszystkim proszę pomyśleć o zdrowej, zbilansowanej diecie - to podstawa odżywiania. W przypadku problemów skórnych bardzo dobrze działa mleko kobyle (np. suplement Proskin), które stosowane regularnie skutecznie poprawia stan skóry. To jeden z moich faworytów. Pozdrawiam!
jesli czuje Pani potrzebe przyjmowania suplementu witaminowego to nie ma przeszkód. Nie jest on jednak wymagany
Witam,
Jeśli chodzi o Damelium to nie jest to długi okres leczenia, zazwyczaj stosuje się go przez 3 miesiące. Jeżeli zmiany trądzikowe nie nawracają nie ma konieczności stosowania żadnych suplementów diety, gdyż zaleca się je jedynie jako leczenie wspomagające.
Pozdrawiam
Z reguły tego typu leczenie powinno trwać ok 4 m-ce dla uzyskania zadowalającego efektu i zapobiegania nawrotom choroby.Moim zdaniem witaminy i suplementy nie mają wpływu na dalszy przebieg trądzika.
W zależności od aktualnego stanu ogólnego i skóry prowadzący specjalista zaleci odpowiednie postępowanie. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Szanowna Pani
jesli trądzik nawraca po kuracji lekiem Damelium, to możemy spróbować leczenia jeszcze jednym antybiotykiem; ale jełsi leczenie ponownie nie będzie skuteczne, to warto rozważyć jedyną metode, pozwalającą większości osób wyleczyć się z trądziku, czyli izotretinoinę doustną. na razie proponowałabym retinoid miejscowy - bez recety można zakupić kwas azelainowy. Szeroki wybór suplementów na trądzik - zgodnie z aktualnymi wynikami badań - nie ma większego wpływu na przbeig tej. choroby ... W razie pytań lub chęci leczenia zapraszam na wizytę. Pozdrawiam!