A mieszanki ziół typu verdin fix i inne ? są korzystne dla zdrowia ?

5 odpowiedzi
A mieszanki ziół typu verdin fix i inne ? są korzystne dla zdrowia ?
Każde zioła wywołują pewien wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Niestety w przypadku mieszanek ciężko jest określić czy ich zawartość jest rzeczywiście taka, jak deklaruje producent. Ponadto nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy są korzystne. Wszystko zależy od tego jak funkcjonuje dany organizm i w czym ewentualnie potrzebuje "wsparcia". Należy także pamiętać, że fundamentem zdrowia jest właściwa dieta i dbanie o higienę trybu życia. Wszelkie "wspomagacze" nie mogą stać się zamiennikiem tych elementów.

Suplementy diety oraz zioła nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Zróżnicowana dieta i zdrowy tryb życia są ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dlatego zalecam aby wspomóc trawienie odpowiednią dietą, zdrowym stylem życia, aktywnością fizyczną.
Żaden preparat nie jest po prostu dobry i po prostu korzystny dla zdrowia, dla każdego. Trzeba się zastanowić, jaki jest problem, jaki jest cel i jakie inne leki/suplementy przyjmowane. Nawet po zioła należy sięgać ostrożnie, choć wydawać się może, że skoro naturalne to musi być zdrowe. Proszę pamiętać, że wiele problemów można zniwelować zmianą nawyków żywieniowych i aktywnością fizyczną - niby banał. Ale to jest najzdrowsza i najodpowiedniejsza forma pomocy dla każdego.
Pozdrawiam!
Ten tutaj wymieniony preparat może być pomocny w problemach trawiennych, uczuciu ciężkości po posiłku i stosowany jednorazowo u zdrowej osoby nie powinien wywołać niepożądanych reakcji. Natomiast jeśli mamy do czynienia z nawracającym problem sugeruje konsultacje z lekarzem. Generalnie zioła mogą wywołać bardzo dynamiczną reakcję , także niepożądaną, w organizmie.
Stosowanie ich należy każdorazowo konsultować ze specjalistą.
Wymieniona konkretna mieszanka ziołowa z założenia została opracowana, żeby wspierać w kilku aspektach działanie układu trawiennego. Dawki poszczególnych ziół w wymienionej mieszance są na tyle małe, że nie powinny wywoływać skutków negatywnych, jednak reakcja organizmu może być różna np. w przypadku zaburzeń flory jelitowej, schorzeń układu pokarmowego, czy nadwrażliwości na któryś składnik.
Stosując jakiekolwiek zioła należy pamiętać, że są to substancje aktywne, często będące prekursorami leków, więc można sobie nieświadomie zaszkodzić np. używając w zbyt dużej dawce lub źle dobrane.