8 lat temu wycięto mi woreczek żółciowy, a mam dopiero 24 lata. Miałam liczne złogi w woreczku i już

2 odpowiedzi
8 lat temu wycięto mi woreczek żółciowy, a mam dopiero 24 lata. Miałam liczne złogi w woreczku i już nie dało się go odratować. Mam pytanie odnośnie życia bez woreczka, bo usg brzucha w zeszłym roku miałam dobre. Czy ja mam szansę dożyć nie wiem 90 lat bez woreczka, czy on ma jakieś wielkie znaczenie? Czy jest jakieś ryzyko, że przez to zachoruję na raka żołądka, bo mój układ trawienny nie radzi sobie już tak dobrze jak z woreczkiem? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
Ponieważ pęcherzyk żółciowy zawierał złogi,to został usunięty, inaczej mogłoby by dojść do poważnych powikłań, a życie bez pęcherzyka niczym się nie różni od życia że zdrowym pęcherzykiem, pod warunkiem prawidłowej diety, wątroba sama przejmuje funkcje pęcherzyka z czasem, i autonomicznie reguluje wydzielanie żółci, miliony ludzi żyją bez pęcherzyka,a szansa dożyć do 90 lat, jest taka jak sredniostatystyczna u każdego innego, czego Pani serdecznie życzymy, pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Po okresie rekonwalescencji można wrócić do normalnej diety. U niektórych pacjentów może dojść do żółciowego zapalenia żołądka wynikającego z zarzucania żółci z dwunastnicy - wymaga to zwykle korekty diety i doraźnego zastosowania leków poprawiajacych opróżnianie żołądka (np. Metoclopramid) oraz podawania leków osłaniających śluzówkę (np. siemie lniane). Pojawiły się kontrowersyjne doniesienia o wzroście raka jelita grubego u pacjentów po cholecystektomii, ale to wymaga dalszych badań.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.