3 lata temu miałam przeprowadzona operację powiększenia piersi z implantami anatomicznymi przy czym

2 odpowiedzi
3 lata temu miałam przeprowadzona operację powiększenia piersi z implantami anatomicznymi przy czym jedna z piersi ze względu na pierwotna dysproporcje dodatkowo została powiększona jeszcze tłuszczem własnym. Zastosowano w obu piersiach ten sam rozmiar implantu. Teraz już po 3 latach obie piersi znacząco się różnią. Pierś gdzie dodatkowo umieszczono tłuszcz własny się wchłonął, jest teraz mniejsza, jakby niżej osadzona i znacznie gorzej wyglądająca. Chirurg który przeprowadzał operacje zasugerowal dodatkowy zabieg odessania tłuszczu i wszczepienia go w problematyczna pierś. Nie poinformowano mnie jednak przy pierwszym zabiegu że już po 3 latach od operacji będę się z tym borykać i prawdopodobnie po kilku latach może nastąpić konieczność kolejnej powtórki. Oczywiście poprawka jest dodatkowo płatna w klinice.
Uprzejmie proszę o doradztwo.
Tłuszcz nie jest trwałym materiałem służącym do przeszczepu i formowania kształtu jakiejś częsi ciała. Oczywiście można próbować , ale pewności 100 procentowej nie ma , co do trwałego efektu. W przypadku asymetrii piersi można rozważyc wszczepienie drugiej innej protezy, aby zminimalizować różnice między piersiami. Piszę o zminimalizowaniu różnicy , ponieważ uzyskanie pełnej symetrii, jest bardzo trudne.

Witam,

Oczywiście wstrzyknięcie tłuszczu może wymagać kolejnego zabiegu po kilku latach . Co zrobić w Pani sytuacji trudno jest powiedzieć nie widząc Pani.
Zapraszam na osobista wizytę.