22 lata
Mam wysoki poziom androgenow , mialam przy tym bol piersi lewej , jak zaczelam brac tabletki Diane 35 bol ustapil , zas po jej odstawiwniu znow powrócił w tym samym miejscu. Jest to bol klujacy, czasami ciagnacy, jakby pod zebrami. Mialam robione ekg miesiac temu i nic nie wykazalo , badania krwi rowniez w pirzadku , echo serce tez. Jestem odoba nerwowa. Co mi moze dolegac? Czy to jest nerwobol?
Witam,
Trudno jest mi określić czy to jest nerwoból. Bardzo dobrze, że robi Pani diagnostykę ogólną, jeżeli wyniki badań są w normie, to zalecam jeszcze wizytę u psychiatry w celu zredukowania napięcia nerwowego o jakim Pani pisze.
Pozdrawiam, Magdalena Pstrągowska

mgr Natalia Kabała-Michna
mgr Natalia Kabała-Michna
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Gdańsk
Witam,
Nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Warto skonsultować się z lekarzem, który przepisał Pani podane leki. Natomiast jeżeli podejrzewa Pani, że opisane dolegliwości mają podłoże psychologiczne warto skonsultować się również z terapeutą.
Pozdrawiam serdecznie,
Natalia Kabałą- Michna

mgr Agnieszka Brzozowska
mgr Agnieszka Brzozowska
Psychoterapeuta, Psycholog
Lublin
Dobry wieczór. Czy jest Pani pod stałą opieką endokrynologa/ginekologa? Nie jestem lekarzem,uważam jednak że warto wprowadzić ten temat na kolejną wizytę. Wspomina Pani, że jest Pani osobą nerwową - konsultacja z psychologiem może Pani pomóc w określeniu znaczenia tego objawu. Psychika jest połączona z fizycznością, co oznacza, że zarówno stan psychiczny wpływa na funkcjonowanie całego organizmu (m.in. układu hormonalnego), jak i fizyczność wpływa na funkcjonowanie psychiki. Pozdrawiam.

mgr Beata Modrzyk-Dobrzyńska
mgr Beata Modrzyk-Dobrzyńska
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Toruń
Witam serdecznie,
jest duże prawodopodobieństwo, że napiecia w całym ciele spowodowane stresem lub innymi sytuacjami trudnymi, lekowymi odbijają się w sposob nerwobólu w całym ciele lub w jego częściach. Bardzo dobrze jest zrobić badania diagnostyczne dotyczące różnych ewentualnych chorob lub zakażen. Jednak w wilości przypadków podłożem takich nerwobóli jest jednak nasza aura psychiczna i emocjonalna. Jeżeli mówi Pani, że jest osobą nerwową należałoby to skonsultować z psychologiem na 2 może 3 spotkaniach i ustalić ewentualną formę terapii. Proszę rozważyć możliwość konsultacji ze specjalista.Życzę spokoju.

mgr Piotr Włodarczyk
mgr Piotr Włodarczyk
Psychoterapeuta, Psycholog
Opole
Warto udać się do specjalisty zajmującego się chorobami piersi. Jeśli badania mamograficzne będą w porządku, to proszę dopiero wtedy udać się na konsultacje do psychoterapeuty. W pierwszej kolejności niech Pani zrobi badanie piersi. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.