2 tygodnie temu doznałem lekkiego urazu ,,mechanicznego" w kolanie podczas gry w tenisa. Przerzuciłe

4 odpowiedzi
2 tygodnie temu doznałem lekkiego urazu ,,mechanicznego" w kolanie podczas gry w tenisa. Przerzuciłem ciężar ciała na prawą nogę i słyszałem delikatne strzyknięcie. Podczas chodzenia żadnego bólu nie czuje, tak samo w stawie kolanowym mogę poruszać we wszystkich kierunkach. Minęły 2 tygodnie i gdy dzisiaj przy podnoszeniu przeniosłem ciężar na prawą nogę znowu poczułem ból w całym obrębie kolana. Rolowałem i rozciągałem mięśnie czworogłowe.
Czy z tym problemem powinienem udać się do fizjoterapeuty czy wskazane by było zrobienie zdjęcia, a może dłużej trzeba poczekać.
Dzień dobry,
Warto by było sprawdzić kolano funkcjonalnie czyli udać się na wizytę do fizjoterapeuty. Pozwoli to na znalezienie problemu i usunięcie dolegliwości.

pozdrawiam
Wojciech Szreder - REHAB Gdańsk s.c.

Dzień dobry. Proszę udać się na wizytę do fizjoterpeuty/osteopaty. Należy dokładnie zbadać stan funkcjonalny kolana. Mało informacji Pan podał aby można było cokolwiek powiedzieć na temat uszkodzonych struktur. Jeżeli był uraz to najlepiej rokuje na poprawę poprzez terapię. Pozdrawiam
Dzień dobry, problem sam z siebie nie zniknie, a z czasem może dawać większe objawy. Dobrze byłoby udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który przeprowadzi szczegółowe badanie kończyny dolnej. W większości takich przypadków badanie obrazowe nie jest konieczne, jednak możliwe, że przy wykonywanych testach coś zaniepokoi terapeutę i jednak je zaleci. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry
Systematyczne uprawianie sportu wymaga od naszego ciała prawidlowego balansu mięśniowo-powieziowego. Jeśli jest jakiś ukryty deficyt w narządzie ruchu ciało wysyła pewne sygnały i prawdopodobnie Pan takie sygnaly aktualnie dostaje.