14 kwietnia tego roku miałam operacje ręki podczas której wykonano wyłyżeczkowanie zmiany guzowatej

3 odpowiedzi
14 kwietnia tego roku miałam operacje ręki podczas której wykonano wyłyżeczkowanie zmiany guzowatej z kości ramiennej, wypełnienie ubytku przeszczepami kostnymi liofilizowanymi, pobranie i podanie autogennego szpiku kostnego w miejsce ubytku kości ramiennej. 29 kwietnia zdjęto miękki opatrunek i założono już tylko plaster na ranę. Szwy jeszcze do końca nie zeszły, ale to nic, nie nosze już temblaka jednak mam problem ze zginaniem ręki i prostowaniem jej. Ze względu na koronawirusa nie otrzymałam skierowania na rehabilitację, ale wykonuje ćwiczenia sama jakich nauczyłam się w szpitalu. Chciałabym zapytać jak szybko po operacji powinnam wrócić do sprawności? Ręka jeszcze jest trochę spuchnięta i posiniaczona, boje się że zrobię sobie krzywdę.
Nie znam dokładnego Pani stanu ale jednoznacznie zachęcałbym do ruchów nie bardzo bolesnych (tj. ból maks. 6/10 w skali VAS).
Proszę pamiętać, że to aktywność wzmaga krążenie płynów a przez to przyspiesza regenerację.

Wykonywać ruchy w bezbolesnych zakresach. Poza tym od 04. maja już można udać się na rehabilitację do prywatnych gabinetów. Im szybciej Pani z niej skorzysta, tym wcześniej wróci sprawność. Zaniedbanie wydłuży proces powrotu. Pozdrawiam!
Witam
Prowadzić ćwiczenia w podstawowych płaszczyznach, bez prowokowania bólu.
Proszę dodatkowo zapisać się na rehabilitacje ze specjalistą, od 04.05.20 gabinety prywatne wróciły do stacjonarnej pracy.
Pozdrawiam i powodzenia
Wiktoria