12lat temu złamałam noge w kostce. Złamanie było okropne, szpital, wyciąg, gips, rehabilitacje. Po d

5 odpowiedzi
12lat temu złamałam noge w kostce. Złamanie było okropne, szpital, wyciąg, gips, rehabilitacje. Po dosyc sporym czasie doszłam do siebie. Kostka czasem bolała, wiadomo, ale było to raczej sporadycznie. Nie mogłam na nią narzekać. Jednak ostatnimi czasy wszystko się bardzo nasiliło. Po wstaniu rano z łóżka ból jest potworny. Podobnie jest jak chwile usiądę i próbuje znowu wstac. Utykam bardzo. Wieczorami czuje ból promieniujący do kolana. Czy jest jakaś szansa na to, zeby pozbyć się dolegliwości? Może rehabilitacje? Mieszkam w małym mieście, jest tylko jeden ortopeda, który pracuje tu praktycznie od zawsze i wolałabym nie mówić o jego podejściu do pacjenta. Nie wiem, gdzie szukać pomocy. E.
Objawy o których Pani pisze mogą sugerować duże zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawu, który był uszkodzony. Ponad to byłoby dobrze wykluczyć pęknięcie w obrębie kości podudzia, które może pojawiać się nawet w wyniku przeciążenia (długi spacer, aktywność fizyczna, itd). Aby stwierdzić przyczynę Pani dolegliwości jednak niezbędna jest konsultacja z fizjoterapeutą lub doświadczonym ortopedą.
Pozdrawiam.

Po Tak ciężkim urazie, zapewne wytworzyła się bardzo duża ilość zwloknien w obrębie tego stawu. Należałoby za pomocą zabiegów przywrócić ślizg pomiędzy tkankami aby przywrócić prawidłowe czucie, krążenie oraz ruchomośc. Oprócz konsultacji ortopedycznych polecilbym wizyty u osteopaty lub terapeuty manualnego.
Witam. Po pierwsze jeśli są to bóle, które faktycznie są takie same jak po skręceniu, powinna Pani udać się do dobrego fizjoterapeuty bądź osteopaty. Urazu nie było nowego więc można sobie odpuścić wizytę u ortopedy. Jeśli natomiast ból jest choć trochę inny i ale w podobnym miejscu może być to związane z kręgosłupem, na przykład. Wtedy fizjo/osteo powie o jakie badania będzie trzeba rozszerzyć diagnostykę. Pozdrawiam.
Dzień dobry. Można zacząć od standardowej diagnostyki usg stawu skokowego. przyczyną problemów może być niestabilność stawu skokowego związana z nadmiernym koslawieniem kości pietowej. W takiej sytuacji czesto dochodzi do mikrourazow struktur około stawowowych - torebka, więzadła. Nagromadzenie ich może przypominać objawowo lekkie skręcenie stawu. Czesto wystarczy odpowiednie zaopatrzenie stopy w bardzo dobrej jakości wkładki ortopedyczne i wzmocnienie stawu ćwiczeniami. Promieniowanie do nogi może mieć źródło w napiętym mięśniu gruszkowatym inuciskiem tego mięśnia na nerw kulszowy. Jest to częsty objaw wspotowarzyszacy tego typu zaburzeniom osi nogi. Zapraszam na konsultacje.
Witam serdecznie.
Przede wszystkim proszę wykonać morfologię krwi i określić poziom kwasu moczowego.
Pozdrawiam
mgr Piotr Iberhan