Pytania pacjentów (89)

 • poszukuje chirurga naczyniowego który obetnie mi noge bo nikt z lekarzy niechce mi ulzyc w cierpieniu ból mnie powoli zabija mam owrzodzenie otwarte lewej nogi przeszlam juz 70 operacji takze mialam zakladane przeszczepy skory larwy much pijawki i bez rezultatow blagam aby znalazl sie taki lekarz który oceni moj stan i obetnie uwolni od ciaglego bolu

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Stanisław Mazur

  proponuje wykonanie angio TK naczyń tetnic kończyn dolnych, podejrzenie zmian miażdżycowych lub przetok tętniczo-żylnych.

 • Mam problem z wrastającym paznokciem i interesuje mnie zabieg wycięcia wrastającej części paznokcia. Zabieg na terenie Warszawy. Jaki jest koszt takiego zabiegu. Wizyta jednorazowa a nie konsultacja + zabieg na następnej wizycie.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Stanisław Mazur

  ratujnoge.pl

 • Było robione tomografia komputerowa i oni napisali ze dyskopatia, niestety bol sie utrzymuje caly czas przez te poł roku.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  trzeba zbadać naczynia tętnicze - ratujnoge.pl

 • ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Stanisław Mazur

  czy to jest zwężenie tetnicy, może pani wymaga angioplastyki, ratujnoge.pl

 • ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Stanisław Mazur

  do skleroterapi zapraszam ratujnoge.pl

 • Tydzien temu moj tata (66 lat) przez 2 dni odczuwał znaczny ból w nadbrzuszu. Zrobione zostaly badania krwi z ktorych wyszło, że GGTP wynosi 750 czyli dużo ponad normę. Zrobilismy badanie TK jamy brzusznej z którego niepokojącą informacją jest: zwężenie a następnie odcinkowa niedrożność w początkowym odcinku t.krezkowej gornej (15mm), dalsze odcinki tej tentnicy i jej rozgalęzienia drożne (najpewniej wypelniaja sie wstecznie od pnia trzewnego przez t.żołądkowao-dwunastniczą). Pozostale nazynia JB w normie. Watroba, trzustka, woreczek żółciowy itd. są w porządku. Umowilam tatę do chirurga naczyniowego, ale tata chce przeciągnąć termin wizyty na "po wakacjach". Nie wiem czy to bezpieczne. Ból póki co minął.Tata leczy się na nadciscienie, na podwyzszone trojglicerydy. Pozdrawiam, Małgorzata

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Stanisław Mazur

  pan jest do angioplastyki i stentowania tetnicy kreskowej górnej, ratujnoge.pl

 • Moja dwunastoletnia córka ma z tyłu. Za kolanem dosyć dużego i bolącego żylaka. Co można zrobić aby ten żylak mniej ją bolał? Dostałyśmy co prawda skierowanie do Poradnii Chirurgii Naczyniowej ale znaleźć lekarza który ją przyjmie w okolicy Olsztyna to graniczy z cudem. Ponieważ jak znajdziemy chirurga naczyniowego to nie przyjmuje on dzieci a chirurg dziecięcy to nie naczyniowy więc póki co szukam dla niej lekarza. A dorażnie chciałabym złagodzić jej ból.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Stanisław Mazur

  USG, skleroterapia, ratujnoge.pl

 • Mój ojciec (85 lat) od jakiegoś czasu skarży się na ból nóg, trudności w chodzeniu. Do jakiego specjalisty powinien się udać?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Stanisław Mazur

  do chirurga naczyniowego, USG naczyń tętniczych

 • proszę o informację tata ma problemy z kończynami dolnymi
  dowiedziałam się przypadkiem nie wiem czy to prawda że grozi mu amputacja palca lub stóp i grozi mu wózek
  chciałąbym udac się z nim do lekarza czy to prawda i czy jest szansa w leczeniu
  proszę o informację do jakiego lekarza ?
  czy to jest flebolog i chirurg naczyń

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Stanisław Mazur

  USG naczyń tętniczych kończyn dolnych, lub angio TK, ratujnoge.pl

 • Proszę o pomoc we wstępnym zdiagnozowaniu i pokierowaniu mnie w związku z moimi problemami - powikłaniami cukrzycowymi. Około 8 lat wstecz doznałem owrzodzenia podudzi - rany były leczone szpitalnie(prawie w 100% ambulatoryjnie). Jestem diabetykiem już prawie 20 lat typu II. Obecnie mam wielki problem raną na lewej stopie, a dokładnie pod dużym palcem - jest to rana zamknięta, okrągła, wygląda jakby pod skórą znajdowała się ropa, rana się nie sączy ale za to strasznie boli, ponadto noga jest opuchnięta i sina prawie do kolana. Proszę o podpowiedź Szanowni Państwo. Proszę o odpowiedź chirurga naczyniowego. Bardzo proszę o pomoc, pozostaję Z poważaniem Wiesław

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Stanisław Mazur

  wymaga pan diagnostyki Angio TK lub USG naczyń tetniczych, ratujnoge.pl


Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.