dr n. med.

Przemysław Kosiński

Ginekolog, Radiolog

W 2007 roku ukończył Akademię Medyczną, po czym rozpoczął staż podyplomowy w CSK Banacha. Następnie podjął współpracę z profesorem Mirosławem Wielgosiem w I Klinice Położnictwa i Ginekologii… więcej

Adresy i cenniki usług

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • W 2007 roku ukończył Akademię Medyczną, po czym rozpoczął staż podyplomowy w CSK Banacha. Następnie podjął współpracę z profesorem Mirosławem Wielgosiem w I Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus.

  Doktor Przemysław Kosiński przez dwa lata pracował w Wielkiej Brytani w King’s College Hospital w Londynie. Odbył szkolenie pod okiem Profesora Kyprosa Nicolaidesa, pioniera w dziedzinie perinatologii na świecie. Jako drugi w Polsce po dr. hab. n. med. Piotrze Węgrzynie uzyskał Diploma in Fetal Medicine. Ogromne doświadczenie jakie zdobył w diagnostyce i terapii płodu obecnie pozwala mu na rozpoznawanie wad płodu za pomocą badań ultradźwiękowych. Doktor zajmuje się echokardiografią płodu, diagnostyką inwazyjną taką jak amniopunkcja i biopsje kosmówki. Nie jest mu obca tematyka patologii ciąży wielopłodowej – zespółu TTTS (zespół przetoczenia między bliźniętami). Jest specjalistą w leczeniu tego schorzenia poprzez laserową ablację anastomoz łożyskowych.

  Ukończył szkolenie w zakresie echokardiografii płodowej w King’s College Hospital London (2012), Royal Brompton Hospital London (2012) oraz Evelina Childrens Hospital London (2013).
  Jego zainteresowaniami są muzyka i podróże.

  Posiada prestiżowy, jedyny certyfikat uprawniający do wykonywania badań prenatalnych Fetal Medicine Foundation.

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Warszawie

Znajomość języków

 • angielski
 • polski

Staże

 • CSK Banacha
 • King’s College Hospital w Londynie

Choroby

 • wady rozwojowe
 • patologia ciąży
 • niepowodzenia ciążowe
 • choroby narządów płciowych
 • mięśniaki macicy
 • nadciśnienie tętnicze w ciąży
 • nietrzymanie moczu
więcej

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
20 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: Premium MedicalUsługa: USG płodu

  Konkretny, rzeczowy, potrafiacy bardzo silnie wesprzec danymi i dostepnymi badaniami swoje diagnozy, swietny specjalista z rewelacyjnym podejsciem do pacjentek.

 • Lokalizacja: Premium MedicalUsługa: USG płodu

  Precyzyjna, bardzo konkretna diagnoza stanu pacjenta, merytoryczna i oparta na konkretnych obserwacjach dyskusja o sytuacji płodu w czasie badania USG.

 • Lokalizacja: MULTIMEDUsługa: amniopunkcja

  Najlepszy na świecie. Wykonał amniopunkcję tak,że nawet nie za bardzo skojarzyłam kiedy to się stalo

 • Lokalizacja: Premium MedicalUsługa: USG

  Jestem zachwycona Panem Doktorem i podejściem do rodziców (2 USG). Wszystko skrupulatnie tłumaczy, bez pośpiechu. Dokładnie bada każda część ciała dziecka. Jest dowcipny i zaangażowany w badanie. Na każde pytanie odpowiada skrupulatnie i rozwiewa wszystkie wątpliwości. Każde USG tylko u niego. Córka nie chciała się odwrocic, więc wracałam dwa razy po spacerku aby Doktor mógł ją dokładnie obejrzeć!

 • Lokalizacja: Premium MedicalUsługa: badania prenatalne

  Pan doktor dostaje 3gwiazdki ponieważ głęboko wierzę w to, że jest specjalistą. Niestety pomimo bardzo dobrych opinii, którymi się zasugerowałam, jestem bardzo zawiedziona. Doktor Kosiński podszedł do nas bardzo przedmiotowo, robiąc usg dosłownie wykonał swoją robotę bez słowa, na końcu wizyty wręczył nam dwa zdjęcia usg na których widnieje czarna plama i stwierdził, że przychodzimy do niego stwierdzić, czy płód jest zdrowy, a nie podziwiać zdjęcia dzidziusiów. Oczywiście, że tak, ale czy ciężarnej nie można odrobinę delikatniej? Przecież każda przyszła mama jest podekscytowana taką wizytą, kiedy może zobaczyć swoje dziecko..Byłam na wizycie ale nie wiem w sumie na czym polegała, bo nic nie zostało mi wytłumaczone (na pytanie,czy usłyszymy bicie serduszka usłyszałam, że badamy teraz ważniejsze rzeczy). O resztę aż bałam się zapytać, widząc niezadowoloną minę Pana Przemysława. Doskonale rozumiem, że Pan doktor musi się skupić, ale czy nie byłoby uprzejmością z jego strony powiedzieć "potrzebuje 10minut skupienia i ciszy, potem pani wszystko wytłumaczę"? Wszystko rozumiem, zmęczenie, znużenie wykonywana praca, późną godzinę, opóźnienie ale mimo wszystko bardzo nam przykro i liczyliśmy z narzeczonym na coś więcej niż dzień dobry, kilka niemiłych uwag i do widzenia..

 • Lokalizacja: Premium MedicalUsługa: USG płodu

  Bardzo dobry i kompetentny lekarz. Odpowiada na wszystkie zadawane pytania. Ogromnym plusem jest to, że jest niezwykle uprzejmy i zawsze uśmiechnięty, dzięki czemu wizyta przebiega w bardzo miłej atmosferze. Szczerze polecam!

 • Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: operacja ginekologiczna

  Jestem pod ogromnym wrażeniem tego lekarza. Szczególnie tego jak sprawnie i uważnie udało mu się przeprowadzić moja operację - wyciąć samą torbiel, pozostawić narządy, nie doprowadzić do ubytku krwi. Nawet inni lekarze z konsulium przygotowywali mnie na inne rozwiązanie. Plus za respektowanie zdania pacjenta odnośnie doboru technik leczenia. I przyjemnie było zobaczyć jego ciepły, pogodny uśmiech po operacji oraz następnego dnia :) Dziękuję Panie Doktorze! EK

 • Polecam dr Kosińskiego, wybitny specjalista usg, jeden z najlepszych specjalistów usg płodu w Polsce. Do tego niezwykle uprzejmy, cierpliwy i taktowny człowiek z niesamowitym podejściem do pacjentek. Z pewnością skorzystam z jego usług przy kolejnej ciąży. Wszystko tłumaczy rzetelnie i fachowo. Polecam serdecznie. Najlepsza reklama szpitala ginekologicznego na Starynkiewicza.

 • Przyszłam do Pana Doktora na Usg ciąży w 25 tc aby sprawdził położenie łożyska i ewentualnie potwierdził/zakwestionował diagnozę innej, dodam że bardzo wychwalanej Pani Doktor. Ta Pani na Usg w 20 tc stwierdziła, że mam łożysko przodujące, łożysko dwupłatowe i naczynia błądzące (!) oraz nastraszyła, że dziecko się wykrwawi......Przeżyłam horror. Pan Doktor mnie uspokoił i stwierdził, że łożysko podniosło się na brzeżnie przodujące a żadnych "niebezpiecznych" naczyń nie ma. Powiem jeszcze inaczej, po szczęśliwym urodzeniu dziecka siłami natury, położna opisała wygląd łożyska, mąż je zresztą oglądał i miało dokładnie taki kształt jaki opisał Pan Doktor Kosiński. Cała jego diagnoza w 100% się sprawdziła i nie potrzebował do tego super sprzętu 3d. Doktor jest osobą opanowaną, nie uprawiającą czarnowidztwa i przede wszystkim jest prawdziwym fachowcem. Szczerze polecam.

 • Najcudowniejszy lekarz na jakiego mogłam trafić... Śmieje się, że jest jak drugi ojciec moich dziewczyn... Dał im drugie życie w 20 tc po raz pierwszy...Ale zacznijmy od początku...
  Witajcie moi drodzy. Chyba jeszcze się nie przedstawiałam. Jestem mamą 4 dzieci w tym blizniaczek, które obecnie mają 23 miesiące kor 20,5 miesiąca.Dziewczynki są z ciąży 1k2o. Była to bardzo trudna ciąża z wieloma zabiegami dopłodowymi. Ciąża powikłana zespołem TTTS TAPS i SiUGR. W 20 tc trafiłam na stół w celu ratowania dziewczyn. U jednej było bezwodzie a u drugiej wielowodzie. Zrobiono nam laser oraz ściągnięto 1,5 litra płynów. Zabieg dał efekt. Wody się wyrównały zniknął TTTS ale nasilił TAPS. Skutkiem tego była bardzo silna anemia u jednej z dziewczynek i wymagała ona transfuzji dopłodowych. Pierwsza odbyła się w 22 tc i była bardziej ryzykowna niż pozostałe bo jedyne miejsce, do którego lekarz mógł się w tej chwili dostać był przedsionek serca... Na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem. Córka później miała jeszcze 2 transfuzje dopłodowe. Natomiast druga córeczka była w fatalnym stanie. Istniało 99% ryzyko że zginie wewnątrzmacicznie... Miała wsteczne lub zerowe przepływy pępowinowe, do tego bardzo silną policytemię co powodowało trzykrotnie powiększone a co za tym idzie obciążone serduszko... Do tego było wodogłowie i wodobrzusze... Nie wiem stał się cud. Wodogłowie i wodobrzusze zaczęły zanikać i zniknęły bez śladu... Dodam, że wszystkie zabiegi doplodowe robił dr Kosiński... On wiedział i przekazywał mi szczerze jaki jest stan dzieci bez owijania w bawełnę, jednak robił to z dużym wyczuciem nie odbierając mi nadziei. I zawsze poświęcał tyle czasu ile trzeba...

  Panie Doktorze Serdecznie Pana Pozdrawiamy. K.A.Z. Szymańskie