Ludwin & Ludwin GINEKOLOGIA

(941 opinii)

Diagnostyka i leczenie niepłodności Dla par starających się do tej pory bezskutecznie o dziecko, które chcą wyjaśnić przyczyny tego problemu i podjąć leczenie oferujemy nowoczesną, kompleksową opie... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

Ludwin & Ludwin GINEKOLOGIA

Rakowicka 17/7, Grzegórzki

31-510, Kraków, małopolskie

Pokaż dane kontaktowe +48 500...

O nas

Diagnostyka i leczenie niepłodności

Dla par starających się do tej pory bezskutecznie o dziecko, które chcą wyjaśnić przyczyny tego problemu i podjąć leczenie oferujemy nowoczesną, kompleksową opiekę medyczną.

Nasza pomoc jest adresowana szczególnie do tych par, które na tym etapie nie kwalifikują się jeszcze lub nie chcą uciekać się do metod wspomaganego rozrodu opartych na zapłodnieniu zewnątrzustrojowym.

Poza możliwością pełnej diagnostyki hormonalnej, mikrobiologicznej, biochemicznej i ultrasonograficznej specjalizujemy się w endoskopowych sposobach diagnostyki i leczenia niepłodności metodami mikrochirurgicznymi z wykorzystaniem laparoskopii, histeroskopii oraz fertiloskopii.

Obserwując ścieranie się dwóch światopoglądowo odmiennych sposobów postępowania u par niepłodnych, tj. opartych na stosowaniu głównie technik wspomaganego rozrodu oraz tzw. NaProTechnologii, chcemy naszym pacjentom dać rzetelną pomoc nie negując, ale akceptując i łącząc różne sposoby skutecznego postępowania.

Mając świadomość, że nie we wszystkich przypadkach możliwe jest posiadanie dziecka bez konieczności większej ingerencji w naturę i zastosowania procedur „in vitro” współpracujemy z najlepszymi ośrodkami w Polsce w tej dziedzinie przygotowując naszych pacjentów do zapłodnienia pozaustrojowego.

Nasza oferta

Nasza oferta skierowana jest do pacjentów oczekujących wysokospecjalistycznych konsultacji i leczenia oraz najwyższego standardu prywatnych usług medycznych w oparciu o najnowszą wiedzę medyczną opartą na zasadach EBM (Evidence Based Medicine) oraz z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu i technologii medycznych.

Diagnostyka i leczenie niepłodności
Badania hormonalne
Badania mikrobiologiczne
Badania biochemiczne
Badania cytogenetyczne
Badania immunologiczne
Badania cytologiczne
Monitorowanie ultrasonograficzne cyklu
Badanie drożności jajowodów (wszystkie metody – RTG-HSG, HySoCo, Fertiloskopia, Histerolaparoskopia)
Endoskopowa diagnostyka i leczenie niepłodności
Endoskopowa mikrochirurgia jajowodów
Transwaginalna hydrolaparoskopia
Salpingoskopia
Mikrosalpingoskopia
Inseminacje domaciczneLekarze klinicyści z tytułami naukowymi z wieloletnim doświadczeniem w opiece nad kobietą ciężarną, w tym ciążą wysokiego ryzyka, ciążą bliźniaczą, ciążą u kobiet z niekorzystną przeszłością położniczą, nawykowymi poronieniami, ciążą po leczeniu operacyjnym, po leczeniu niepłodności i ciążą powikłana chorobami matki i płodu.

Najnowocześniejsza i największa pracownia ultrasonografii 3D/4D w Małopolsce

- aż 5 równolegle działających gabinetów wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt ultrasonograficzny
- na wyposażeniu uważane obecnie za najnowocześniejsze, najlepsze oraz jednocześnie najdroższe, aż 2 aparaty ultrasonograficzne VOLUSON E8 Expert BT12 do 3D/4D usg z najbogatszymi aplikacjami klinicznymi, które jako jedyne w roku 2012 zostały wyposażone w rewolucyjną technologię HDlive.
Technologia HDlive to opatentowany przez GE system renderingu w obrazowaniu 3D i 4D umożliwiający uzyskiwanie nieprawdopodobnie realistycznych obrazów ludzkiego płodu i niezwykle precyzyjne obrazowanie trójwymiarowe niedostępne dla starszych, klasycznych systemów ultrasonograficznych do 3D/4D.
-ponadto na wyposażeniu pracowni znajdują się wysokiej klasy aparaty VOLUSON E6 oraz VOLUSON 730 Expert, umożliwiające klasyczne obrazowanie 3D/D
- aż 6-ciu specjalistów z prestiżowym certyfikatem londyńskiej Fetal Medicine Fundation (FMF) potwierdzających wysokie kompetencje w usg genetycznym ciąży
- poza pełną zaawansowaną diagnostyką ultrasonograficzną w ginekologii i położnictwie także:
usg piersi
biopsje piersi
usg tarczycy
biopsje tarczycy
usg jamy brzusznej
usg jąder
usg ślinianek
usg szyji
usg naczyń żylnych kończyn górnych i dolnych
usg naczyń tętniczych kończyn górnych i dolnych

Chirurgia ginekologiczna
We współpracy z Prywatnym Szpitalem Centermed pełen zakres chirurgii ginekologicznej w wykonaniu Dr n. med. Artura Ludwina, który specjalizuje się w alternatywnych w stosunku do tradycyjnych, małoinwazyjnych operacjach endoskopowych tj. przeprowadzanych drogą histeroskopową i laparoskopową m.in. w niepłodności, wadach wrodzonych narządu rodnego, mięśniakach macicy, torbielach.
Oferujemy także pełen zakres chirurgii ginekologicznej przeprowadzanej drogą brzuszną i pochwową. Specjalizujemy się także w operacjach labioplastyki.

zabiegi z zakresu medycyny estetycznej
W naszym zespole specjalista chirurgii ogólnej i medycyny estetycznej Dr. n. med. Joanna Jędrys konsultuje i przeprowadza małoinwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej m.in. botoks itp.

zabiegi żylaków powrózka nasiennego oraz z zakresu urologii dziecięcej i chirurgii dziecięcej

Konsulatacje pacjentów z żylakami powrózka nasiennego w leczeniu niepłodności oraz zabiegi przeprowadza Dr. n. med. Marek Górniak, który ma wieloletnie doświadczenie w laparoskopowym leczeniu tego schorzenia i prowadził badania naukowe z tego tematu, które zostały zakończone wyróżnioną rozprawą doktorską przez Wydział Lekarski CMUJ.

Nasz sprzęt

 • Pracownia ultrasonografii 3D/4D - aparaty usg VOLUSON E8 Expert BT12 (GE), VOLUSON E6 BT10 (GE), VOLUSON 730 Expert
 • Histeroskopy - firmy Karl Storz oraz Olympus - aż 6 zestawów, w tym 2 do bezbolesnej histeroskopii bez znieczulenia
 • Laparoskopy - firmy Olympus
 • Kolposkop - firma Ecleris z torem wizyjnym
 • Fotele ginekologiczne - m.in. najnowocześniejsze fotele Radius znanej firmy Maquet zapewniające najwyższy komfort podczas badania
 • Jednorazowe narzędzia i osprzęt ginekologiczny
więcej

Zabiegi

 • Inseminacja domaiczna - IUI
 • Histeroskopia
 • Laparoskopia
 • Labioplastyka
 • Chirurgia Ginekologiczna - pełen zakres
więcej

Choroby

 • Laparoskopia

Typ placówki

 • Przychodnia