Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach

(219 opinii)
Zobacz lekarzy

Informacje o placówce

Gabinety

Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach

Wybrzeże Armii Krajowej 15

44-101, Gliwice, śląskie

Pokaż dane kontaktowe

Typ placówki

 • Centrum medyczne

Inne placówki

Opinie o lekarzach z tej placówki

 • Józef Roskosz

  Onkolog, lek.

  • A
   Lokalizacja: Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach

   Byłam na kontroli po operacji raka tarczycy. Doktor w skrócie omówił wyniki badań krwi i histopatologii. Do tego etapu nie mam większych zastrzeżeń. Na koniec wizyty poinformowałam doktora o objawach jakie mam po operacji i po zażywaniu leków tj. tachykardia i problemy ze spaniem. Doktor zignorował moje słowa, zlecił jedynie wizytę u kardiologa i internisty. Dla niego ważne było, aby utrzymać TSH na odpowiednim poziomie, natomiast skutki uboczne już nie. Poszłam do innego endokrynologa i moje problemy okazały się bardzo poważne i częste po wycięciu guza tarczycy. Oczywiście lekarz zalecił odpowiednie leki. Nie rozumiem podejścia doktora Rozkosza i prywatnie do niego nie wrócę. Czuję się zlekceważona. Tego dnia byłam ostatnią pacjentką doktora i może już nie miał czasu...

  • M

   Extremely helpful and professional. He cured my brother 5 years ago . We are from Ukraine, I am cardiologist from the family of physicians. Please accept our deep and sincere thankfulness to you . God bless you.

  Zobacz wszystkie opinie (20) o tym lekarzu


 • Dorota Księżniak-Baran

  Onkolog, lek.

  • J
   Lokalizacja: Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w GliwicachUsługa: leczenie radykalne rediochemioterapia

   Urocza i serdeczna a zarazem opiekuńcza. W tej chorobie taki lekarz to skarb. Do tego budzi absolutne zaufanie chorego swoją wiedzą medyczną...Ma się ochotę przy Jej pomocy walczyć dalej......Oby i pani Doktor zechciała nadal się mną opiekować.


 • Dawid Larysz

  Neurochirurg, Psycholog, dr hab. n. med.

  • Z
   Lokalizacja: Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w KatowicachUsługa: Wodogłowie - wszczepienie zastawki

   "Cudowne ręce" - znam takie cudowne ręce w Polsce, profesora Dawida Larysza, który poprzez wszczepienie sztucznej przetoki uratował mnie dwukrotnie. Dało mi to nadzieję na w miarę normalne życie za co mu z całego serca dziękuję

  • J
   Lokalizacja: Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w KatowicachUsługa: operacja

   Mogłabym długo opisywać w samych superlatywach. W kilku słowach mogę powiedzieć, że z całego serca polecam prof. Larysza wszystkim rodzicom, którzy chcą "oddać" dziecko w najlepsze ręce. Syn jest już kilka miesięcy po operacji kraniostenozy. Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Profesorowi.

  Zobacz wszystkie opinie (33) o tym lekarzu


 • Wojciech Turyk

  Onkolog,

  • M
   Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: usuwanie zmian nowotworowych

   Pan doktor konkretny człowiek. Szczery pod każdym względem. Nie owija w bawełnę. Poczekalnia zawsze pełna. Poświeca tyle czasu ile trzeba każdemu pacjentowi. Jak trzeba uspokoi a jak trzeba to ustawi do pionu. Poczucie humoru też ma i to takie jak lubie. Swoją robotę w moim przypadku zrobił tak jak trzeba. Konkretny lekarz.

  • K

   Co prawda nie doszło do konkretnych działań lekarskich, byliśmy tylko na jednej wizycie w sprawie naszej mamy, ale po tej jednej wizycie mogę powiedzieć, że, po 1., dość rzetelnie przeanalizował przypadek, poświęcił sporo czasu, po 2., był dość szczery, nie tylko w kwestiach merytorycznych - tak zwyczajnie, po ludzku szczery, po 3., absolutnie w tym przypadku nie wchodzi w grę zdzieranie z pacjenta czy praca wyłącznie dla kasy - wręcz przeciwnie, pokazał tu wysoki poziom etyki zawodowej, rzadko spotykany, po 4., mogę się oczywiście mylić, ale sprawił wrażenie człowieka, który wykonuje swój zawód nie tylko dla pieniędzy i los pacjentów nie jest mu obojętny. Komplet na poczekalni, on zmęczony, ale trzyma poziom. Może to norma, ale nie w Polsce, więc warto podkreślić.


 • Andrzej Wygoda

  Onkolog, dr hab. n. med.

  • K
   Lokalizacja: Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w GliwicachUsługa: rak

   Jestem aktualnie w trakcie leczenia po chemio i radioterapij.
   Zniosłem to cierpienie dzięki wspaniałej opiece i wyjątkowej osobowości Pana Docenta.Fantastyczny lekarz zarówno w sferze przeprowadzenia leczenia, ale także w kwestii stosunku do pacjenta.
   A poza sferą medyczną spotkanie takiego człowieka, o tak niezwykłej, bogatej wiedzy i osobowości na pewno wpłynie korzystnie na pacjenta, przynajmniej tak jest w moim przypadku. Pan doktor po prostu nie tylko poprawia jakość życia pacjenta w sensie fizycznym, ale również psychicznym. Bardzo dziękuję
   Panie doktorze.

  • M

   Z całą odpowiedzialnością i ogromną sympatią odnoszę się do Pana Docenta. Kultura osobista, wiedza, poświęcenie, pojęcie etyki i całokształt powinny być przykładem dla innych. Mam zaszczyt być pacjentką i przejść przez tę paskudną chorbę jaką jest rak.

  Zobacz wszystkie opinie (5) o tym lekarzu


 • Zbigniew Puch

  Onkolog, Radiolog, dr n. med.

  • J
   Lokalizacja: Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w GliwicachUsługa: Rutynowa kontrola

   Lekarz o niezwyklym podejsciu do pacjenta i wielkiej wiedzy.
   Kompetentny, zyczliwy i serdeczny a przy tym wielka osobistosc.
   Zawsze pomocny i bardzo optymistyczny, co wplywa pozytywnie na pacjenta.
   Nigdy nie spotkalam tak niesamowitego lekarza, to jest po prostu lekarz z powolania!!!
   Serdecznie dziekuje za prowadzenie mojej choroby, zaangazowanie i fachowa opieke!!!
   100 lat Panie Doktorze!!

  • K
   Lokalizacja: Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach

   Cudowny lekarz z powołania, jestem pod opieką doktora od 12 lat. Do tego dobry, ciepły człowiek, z ogomnym poczuciem humoru i cierpiwością. Taki lekarz dziś to rzadkość.

  Zobacz wszystkie opinie (23) o tym lekarzu


 • Marcin Rajczykowski

  Onkolog, lek.

  • T
   Lokalizacja: Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach

   Pana doktora Marcina Rajczykowskiego spotkałem pierwszy raz podczas konsultacji w Centrum Onkologii Gliwice (badania kontrolne po przebytych dwóch operacjach - nowotwór jelita grubego, przerzut do wątroby). Już wtedy wzbudził we mnie wielkie zaufanie. Obecnie jestem poddany chemioterapii, jestem pod opieką Pana doktora. To człowiek z wielką kulturą osobistą, traktujący pacjenta podmiotowo, tłumaczy jasno, rzeczowo na czym polega leczenie oraz jego skutki uboczne, obowiązkowy, ale też uśmiechnięty, ciepły. Wzbudza zaufanie a w tej chorobie to wielki atut. Szczerze polecam Pana doktora- Tadeusz D.