Centrum Medyczne Klara to nowoczesna placówka oferująca kompleksowe usługi medyczne, w tym: ponad dwadzieścia poradni specjalistycznych, diagnostykę, chirurgię jednego dnia, rehabilitację oraz Ośrode... więcej

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Jak to działa?

Informacje o placówce

Gabinety

Centrum Medyczne Klara

ul. Wały Gen. Dwernickiego 43/45

42-202, Częstochowa, śląskie

Pokaż dane kontaktowe +48 34 ...
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

Centrum Medyczne Klara

konsultacja online

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

Centrum Medyczne Klara to nowoczesna placówka oferująca kompleksowe usługi medyczne, w tym: ponad dwadzieścia poradni specjalistycznych, diagnostykę, chirurgię jednego dnia, rehabilitację oraz Ośrodek Profilaktyki i Leczenia Chorób Dietozależnych. W naszej codziennej pracy wykorzystujemy wiedzę specjalistów o wieloletnim doświadczeniu.
Trafna diagnoza oraz odpowiednia, skuteczna terapia w połączeniu ze sprzętem medycznym oraz diagnostycznym spełniającym najwyższe światowe standardy, pozwala nam zagwarantować kompleksową opiekę względem naszych Pacjentów.
W swojej codziennej pracy cenimy bezpieczeństwo, profesjonalizm, zaangażowanie, życzliwość, odpowiedzialność za zdrowie drugiego człowieka oraz ciągłe dążenie do doskonałości, które z każdym dniem pozwalają nam zyskać zaufanie kolejnych Pacjentów.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą.

Nasza oferta

Drodzy Pacjenci w obliczu pandemii koronawirus SARS-COV-2 (COVID-19) pragniemy otoczyć Państwa dodatkową opieką i zaproponować możliwość wykonania w naszym Centrum Medycznym testów przesiewowych „ NADAL® COVID–19 IgG/IgM”

Wynik testu dostępny jest w ciągu 15 minut od wykonania badania!

Test przesiewowy „ NADAL® COVID –19 IgG/IgM” to test służący pomocniczo w diagnozowaniu pierwotnych i wtórnych zakażeń oraz wykrywaniu przeciwciał IgG i IgM przeciwko SARS – CoV – 2.

Testy wykonywane są przez wysoce wyspecjalizowany personel w Centrum Medycznym Klara, z zachowaniem wszystkich wymaganych i niezbędnych procedur bezpieczeństwa, po uprzednim telefonicznym ustaleniu terminu. Krew do badania pobierana jest z opuszka palca.
Test można wykonać tylko i wyłącznie w placówce po uprzednim telefonicznym umówieniu terminu i godziny badania. Koszt wykonania testu to 150 zł.

Wykonanie testu poprzedzone jest przeprowadzeniem wywiadu epidemiologicznego, który wyklucza wykonanie badania u pacjentów już zakażonych bądź z podejrzeniem zakażenia tj. z objawami infekcji, poddanych kwarantannie lub powracających z zagranicy.
Przypominamy, że Pacjent z objawami infekcji czy po powrocie z zagranicy zobowiązany jest indywidualnie do kontaktu z Sanepidem i poddanie się kwarantannie.

W celu uzyskania szczegółowych informacji lub umówienia terminu wykonania testu zapraszamy do kontaktu z Rejestracją

Typ placówki

 • Centrum medyczne

Opinie o lekarzach z tej placówki

 • Iwona Gisterek

  Onkolog, Laryngolog, prof. dr hab. n. med.

  • D

   Pani doktor jest po prostu cudownym człowiekiem. Do tej pory nie spotkałam na swojej drodze takiego fachowca, który potrafi porozmawiać i wyjaśnić wszelkie obawy a przede wszystkim jest najzwyczajniej ludzka.


 • Jarosław Rycaj

  Kardiolog Dziecięcy, dr n. med.

  • N
   Lokalizacja: W innym miejscu

   Byłam na wizycie z synem, chodziło o konsultację kardiologiczną wykluczjącą przeciwwskazania do zupełnie innego leku, który potencjalnie obciąża serce. Badanie wyszło dobrze, ale lekarz zwrócił uwagę na drobny szczegół kardiologiczny, który może być przyczyną kłopotów mojego dziecka, ku mojemu zaskoczeniu (bo przecież chodziło tylko o wykluczenie wad serca) wyszliśmy z lekami, które - zakładając pozytywny skutek - mogą poprawić funkcjonowanie mojego syna bez uciekania się do silniejszej i mającej poważniejsze skutki zdrowotne farmakologii. Niezależnie od tego, czy tak się stanie, jestem zachwycona podejściem lekarza, zarówno do dziecka, jak i do rozmowy ze mną. Cierpliwie wyjaśniał wszystkie kwestie, nie pomijając najdrobniejszego pytania. Marzę, żeby wszyscy lekarze mieli taki stosunek do pacjentów.

  • Lokalizacja: Novo-Med Centrum Profilaktyki i Lecznictwa

   Bardzo dobry specjalista. Zna się na swoim fachu, miły, uprzejmy, fantastyczne podejście do dzieci. Serdecznie polecam.

  Zobacz wszystkie opinie (26) o tym lekarzu


 • Zenon Rudzki

  Urolog, Chirurg, dr n. med.

  • R
   Lokalizacja: Gabinet LekarskiUsługa: BPH - łagodny przerost prostaty

   Zamieszczam opinię w imieniu mojego męża Bogusława Adamczyka, który nie posiada konta na Facebooku.
   Jestem poruszony empatią Pana Doktora. Mam 57 lat, zaraz po świętach wielkanocnych doszło u mnie do nagłego zatrzymania moczu. W szpitalu stwierdzono przerost gruczołu krokowego i założono mi cewnik, który nosiłem przez półtora miesiąca. Zszokowany sytuacją, w jakiej się znalazłem zacząłem szukać rozwiązania i ratunku. Za wszelką cenę chciałem uniknąć klasycznej operacji TURP, a na co wskazywały symptomy choroby, kilkukrotne próby rozcewnikowania kończyły się niepowodzeniem. Swój problem konsultowałem z wieloma ośrodkami urologicznymi w Polsce jak Warszawa, Bydgoszcz, Toruń, Katowice, Poznań. Skąd moje zaangażowanie? Zależy mi na zachowaniu funkcji seksualnych, które z dużym prawdopodobieństwem ulegają zaburzeniu po operacji. Doktor Rudzki przyjął mnie u siebie w gabinecie w Częstochowie, z umownych 15 minut wizyty zrobiło się o godzinę więcej, wyłuskał ze mnie całą wiedzę o chorobie, pilnie wsłuchał się w moje oczekiwania i nadzieje i w sposób nader analityczny wyłożył mi wszytko co powinienem wiedzieć i czego się spodziewać. Kiedy zasugerowałem operację laserem zielonym zdeterminowany by wreszcie ostatecznie skończyć z chorobą i zacząć normalnie żyć, na moje życzenie ustalił termin operacji jednak uprzedzając mnie o wszystkich możliwych skutkach i sugerując, bym wcześniej zdecydowanie próbował leczenia zachowawczego, które w czasie może przynieść efekt a co najważniejsze, zagwarantuje zachowanie pełni funkcji seksualnych. Doktor miał rację, tydzień temu po raz kolejny zdjęto mi cewnik i zacząłem oddawać mocz. Do teraz jestem bez cewnika i pilnie siebie obserwuję co dalej.
   Dziękuję Panie Doktorze! Dziękuję za empatię i ostudzenie mojej gorączki by zaraz operować aby na cito rozwiązać problem. Spodziewam się, że wcześniej czy później nadejdzie sądny dzień i będę zmuszony poddać się operacji gdyż gruczolak ma to do siebie, że ciągle rośnie. Ale tu teraz w tym miejscu mogę się podpisać obiema rękami, że Pan Doktor Zenon Rudzki jest lekarzem starej daty w najlepszym tego słowa znaczeniu, wykazał się dogłębnym zaangażowaniem w moją chorobę, indywidualnym podejściem a od strony naukowej i medycznej jest według mnie bardzo postępowy, otwarty na nowe metody leczenia. Poczytałem o karierze zawodowej Pana Doktora. Zdecydowanie polecam Pana Doktora! I jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję!
   Bogusław Adamczyk

  • D
   Lokalizacja: Gabinet LekarskiUsługa: obrzezanie

   Gorąco polecam Pana dr. Zenona Rudzkiego! Od zabiegu minęło już kilka miesięcy, wszystko się zagoiło, a efekt przerósł moje oczekiwania. Rady Pana Doktora pomogły mi przejść przez okres rekonwalescencji praktycznie beż żadnego obrzęku i bólu. Cieszę się, że się zdecydowałem na zabieg u Pana.

  Zobacz wszystkie opinie (29) o tym lekarzu


 • Małgorzata Iwona Chełmicka

  Gastrolog,

  • F
   Lokalizacja: ALFAMEDICA

   Bardzo polecam Panią Doktor. Otrzymałam odpowiednio dobrane leki, dzięki którym objawy znacznie ustąpiły i dzięki którym mogę normalnie jeść. Pani Doktor wytłumaczyła dokładnie skąd wzięły się moje dolegliwości - popatrzyła na mnie jak na człowieka, nie jak na jeden organ. Jest bardzo serdeczną osobą, zaangażowaną i chętną do pomocy.


 • Tomasz Sędziak

  Chirurg, Onkolog, dr n. med.

  • Lokalizacja: Dolnośląskie Centrum Onkologii we WrocławiuUsługa: nowotwór złośliwy esicy z rozsiewem do wątroby

   Dziękuję opatrzności że trafiłam do Pana Doktora. Choruję już 2 lata. Pan dr Sędziak jest pierwszym lekarzem, który dał mi nadzieję i możliwość leczenia.. wykonał zabieg termoablacji przerzutów na wątrobie, które były moim największym problemem... wcześniej szukałam pomocy w 3 ośrodkach onkologicznych ale nie dawano mi żadnych nadzieji - tylko chemioterapia, którą jestem już b.zmęczona.
   Panie Doktorze - dziekuję i liczę na to, ze dalej mnie Pan poprowadzi.. jest Pan lekarzem godnym polecenia chorym z calej Polski - profesjonalizm, wiedza, empatia i pewne ręce to Pana atuty.
   Polecam wizyty u Pana doktora wszystkim pacjentom, którzy szukają fachowej porady. Ja taką pomoc otrzymałam i w tym miejscu chciałabym wyrazić ogromny szacunek i podziękowania dla P. doktora ♡♡♡

  • M
   Lokalizacja: EMC EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z PrzychodniąUsługa: nowotwór

   Dr Sedziak to lekarz z powołania. Takich już nie ma ....uratował życie mojej mamy-dziękuję Panie doktorze jest Pan Wielki!!!
   Z całym sercem polecam doktora innym pacjentom w beznadziejnych już przypadkach ,gdzie inni lekarze rozkładają już rece ????
   Marta Sz .

  Zobacz wszystkie opinie (22) o tym lekarzu


 • Justyna Tyfel-Paluszek

  Pulmonolog, Internista, lek.

  • K
   Lokalizacja: ProfeomedUsługa: konsultacja internistyczna

   Wspaniały lekarz, ogromna wiedza. Całościowe potraktowanie pacjenta, pełne zrozumienia i uwagi. Pani doktor bardzo miła, cierpliwa, wszystko dokładnie tłumaczy, bez pośpiechu . Bardzo dziękuję!

  • P
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Profeomed

   To jest najlepszy lekarz-czlowiek jakiego znam. Jadę do pani doktor 60 km bo tylko ona zawsze wie jak mi pomóc i tak wszystko wytłumaczy prostym językiem że wiem co mam robić żeby przetrwać z astmą jesienne infekcje. Jej leki zawsze są trafione w przeciwienstwie do lekarza rodzinnego któremu się wydaje że chorobę u astmatyka zakończy antybiotyk.

  Zobacz wszystkie opinie (7) o tym lekarzu


 • Paweł Wodecki

  Chirurg Naczyniowy, Chirurg, lek.

  • K
   Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: operacja żylaków

   Lekarz bardzo miły i przyjazny dla pacjenta, zabieg trwał krótko i w miłej atmosferze. Przesympatyczny personel pozdrawiam panią Róże. Bałam się ale dzięki nim wszystko przeszło. Nóżka się ładnie goi. Mam jeszcze pare siniaków ale wszystko się wchłania. Dla mnie wszystko ok.

  • M
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PaprocanyUsługa: usuwanie żylaków

   Do lek. P. Wodeckiego wybrałam się z powodu choroby kończyn dolnych - niewydolność żyły odstrzałkowej (diagnoza została stwierdzona dużo później już przez innego specjalistę). Na pierwszej wizycie nie zostało w ogóle zrobione USG (doppler) aby dokładnie sprawdzić gdzie tkwi problem - lekarz skierował mnie od razu na stół operacyjny poprzez wizualne oględziny mojej nogi. Minął rok od operacji a ja mam dalej blizny, mało tego - okazało się, że przyczyna nie została usunięta, wręcz przeciwnie stan moje nogi dużo bardziej się pogorszył, na wizycie u innego specjalisty dowiedziałam się, że podczas operacji został uszkodzony nerw - przez co do tej pory odczuwam dyskomfort i ból podczas dotyku.
   Szczerze nie polecam. Brak diagnozy, brak prawidłowego leczenia, brak opieki i zaleceń po zabiegu. Borykam się po prywatnych lekarzach aby uratować nogę a dodatkowo skorygować to co zostało po ostatniej niezasadnej operacji u Pana Wodeckiego. Mam uszkodzony nerw i krwiaki po ostatnim zabiegu.

  Zobacz wszystkie opinie (18) o tym lekarzu


 • Mateusz Jeziorowski

  Radiolog,

  • W
   Lokalizacja: Centrum Medyczne KlaraUsługa: ból stopy

   Pan doktor Mateusz bardzo fajny i miły. Naprawdę bardzo fajny i miły doktor z niego. Pozdrawiam pana doktora


 • Paweł Chrząstek

  Hematolog, Internista, lek.

  • S
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: DENTeamUsługa: wizyta pierwszorazowa

   Doktor Paweł Chrząstek przyjął mnie punktualnie.
   Miła atmosfera,konkretne,fachowe odpowiedzi i porady.

  • P
   Lokalizacja: DENTeamUsługa: złe wyniki morfologii

   Pierwsze wrażenie- bardzo miły i sympatyczny lekarz. Rozmowa na luzie, wizyta niedługa ale konkretna. Dr. Chrząstek widać że ma doświadczenie i zna się na rzeczy. Robi wywiad, stawia diagnozę, dokładnie i zrozumiale wyjaśnia pacjentowi opis choroby i dalsze postępowanie. Widać że się interesuje i dba o pacjenta.
   W trudnych sytuacja potrafi chorego podnieść na duchu. Nie naciąga na prywatne wizyty. Z czystym sumieniem bardzo polecam tego lekarza.

  Zobacz wszystkie opinie (13) o tym lekarzu


 • Sławomir Letkiewicz

  Urolog, Chirurg, Androlog, prof. dr hab. n. med.

  • M
   Lokalizacja: Specjalistyczny Urologiczno-Andrologiczny UrogenUsługa: konsultacja urologiczna

   Pan Profesor to doświadczony i kompetentny specjalista, posiadający szeroką wiedzę medyczną. Kulturalny, uprzejmy z poczuciem humoru, a jednocześnie taktu. Potrafi nawiązać kontakt i wzbudzić zaufanie u pacjentów. Bardzo rzeczowy w diagnozowaniu i sposobie leczenia choroby. Godny polecenia.
   Na pochwałę zasługuje również doświadczony, miły, przyjazny i
   sprawnie funkcjonujący personel. Miałem szczęście, że przy-
   padkowo w październiku ub. r. trafiłem z konieczności do gabi-
   netu Urogen-u. Otrzymałem tam skuteczną pomoc. Po serii
   specjalistycznych badań (urodynamiczne pęcherza mocz.,
   cystoskopia) i postawieniu diagnozy miałem wykonane dwa
   zabiegi (termoterapia gruczołu krokowego oraz TURP).
   Dzisiaj po wizycie kontrolnej mam poprawne wyniki badań
   i wróciłem do normalnego funkcjonowania.
   Dziękuję Panie Profesorze za powrót do zdrowia.
   Serdecznie polecam wszystkim.

  • T
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Specjalistyczny Urologiczno-Andrologiczny UrogenUsługa: konsultacja urologiczna

   Witam
   Poszedłem do Pana Profesora z powodu bólu jądra , nie mając świadomości ,że to tak naprawdę jest najmniejszy problem .Prof. od razu na pierwszej wizycie zdiagnozował stulejķę i zrobił dokładne USG , pokazał mi o co chodzi i dokładnie wytłumaczył na czym to polega i z czym się wiąże dalsze życie z tym. Po czym zaproponował zabieg i znów dokładnie opisał przebieg zabiegu i pokazał różnice pomiędzy zabiegiem laserowym , który On wykonuje , a chirurgicznym , który jest wykonywany w większości placówek urologicznych. Zdecydowałem się , zabieg przeszedł bez problemów, dosyć szybko i bezboleśnie ( jedyny ból to 3 albo 4, zastrzyki znieczulenia miejscowego ). Po zabiegu miałem czas na dojście do siebie , mimo późnej godziny, nikt nie sugerował żebym już jechał - wręcz przeciwnie, dostałem kawę i zalecono mi chwilę posiedzieć . Pan Profesor wdrożył leczenie antybiotykiem.Dobę po zabiegu ,odbyła się wizyta kontrolna : Pan Profesor dokładnie obejżał i powiedział że jest ok , wizyta byla jeszcze po 7 dniach i po 14 dniach zostały mi ściągnięte szwy . Po 7 dniach od ściągnięcia szwów kolejna wizyta kontrolna , która miała być formalnością jednak odsłoniła kolejny problem z moim układem moczowym - przerost gruczołu krokowego.Zdecydowałem sie ,na kolejny zabieg i jestem bardzo zadowolony.

  Zobacz wszystkie opinie (213) o tym lekarzu


Powiązane wyszukiwania