Atelier Umysłu - Centrum Psychoterapii i Rozwoju

(31 opinii)

Atelier Umysłu to kameralne Centrum Psychoterapii i Rozwoju. Pracujemy w zgranym zespole, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić naszym Klientom kompleksową opiekę. W naszej ofercie znajdziesz konsul... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

Atelier Umysłu - Centrum Psychoterapii i Rozwoju

Okólnik 11A

00-368 , Warszawa , mazowieckie

Pokaż dane kontaktowe +48 797...
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

Atelier Umysłu - Centrum Psychoterapii i Rozwoju

Konsultacja online

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

Atelier Umysłu to kameralne Centrum Psychoterapii i Rozwoju. Pracujemy w zgranym zespole, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić naszym Klientom kompleksową opiekę. W naszej ofercie znajdziesz konsultację diagnostyczną, konsultację psychologiczną, psychoterapię poznawczo-behawioralną, psychoterapię indywidualną, psychoterapię par/małżeństw, psychoterapię rodzin, psychoterapię dzieci od 9 r.ż., psychoterapię młodzieży, psychoterapię uzależnień behawioralnych, trening dialektyczno-behawioralny oraz interwencję kryzysową.

W naszym Centrum jest również możliwość odbycia sesji psychoterapeutycznych w języku angielskim u Magdaleny Wilk.

Dbając o wysoką jakość usług, zapewniamy naszym terapeutom sesje z superwizorem. Indywidualne i grupowe sesje superwizyjne są dostępne również dla zewnętrznych psychologów i psychoterapeutów. Organizujemy również warsztaty i szkolenia oraz grupy terapeutyczne.

"Tworząc Atelier Umysłu myślałam o kameralnym miejscu, które wyłamie się poza schemat państwowych poradni, prywatnych gabinetów i sieciowych ośrodków psychoterapii". ~Aleksandra Bończewska właścicielka, psycholożka i psychoterapeutka

Odwołanie terminu spotkania bez konsekwencji finansowych, możliwe jest do 24 godzin przed planowanym spotkaniem, a informacja ta musi być przekazana w godzinach pracy Centrum. Sesje, które odbywają się w poniedziałek, mogą być odwołane najpóźniej do godz. 12.00 w poprzedzającą sobotę telefonicznie, SMS-em, lub mailowo.

Odwołanie terminu sesji w czasie krótszym niż 24 godzin lub niestawienie się na spotkanie bez informacji na ten temat wiąże się z 50% odpłatnością za dane spotkanie, co wynika z zarezerwowania czasu danego specjalisty.

Choroby

 • Zaburzenia nastroju
 • Zaburzenia lękowe
 • Zaburzenia odżywiania
 • Zaburzenia osobowości
 • Zaburzenia emocjonalne
 • Zaburzenia psychosomatyczne
 • Zaburzenia snu
 • Zaburzenia zachowania
 • Depresja
 • Borderline
 • Choroba afektywna dwubiegunowa
 • ADHD
 • OCD
 • Nerwica
 • Lęk napadowy
 • Ataki paniki
 • Fobie specyficzne
 • Fobia społeczna
 • DDD - dorosłe dziecko z rodziny dysfunkcyjnej
 • Uzależnienie od internetu
więcej

Profile społecznościowe

Typ placówki

 • Poradnia

Opinie o lekarzach z tej placówki

Ogólna ocena

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Aleksandra Bończewska konsultacja psychologiczna

  Pani psycholog jest sympatyczna i empatyczna i uważna a oprócz tego bardzo profesjonalna. Potrafi pracować z młodzieżą .


  R
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: Aleksandra Graczyk psychoterapia indywidualna

  Pani Aleksandra potrafi słuchać i pomóc trafnie określić trudności. Jest życzliwa i bardzo profesjonalna. Można poczuć się w jej obecności naprawdę bezpiecznie, przez co dużo łatwiej jest się otworzyć. Odczuwam efekty naszej pracy, dzięki czemu łatwiej mi się funkcjonuje. Polecam


  K
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: mgr Aleksandra Bończewska psychoterapia

  Z całego serca polecam terapię u Pani Oli. Jest niezwykle empatyczną, ciepłą i pełną zrozumienia osobą. Uważnie słucha, jest zaangażowana, wyłapuje istotne informacje oraz zadaje trafne pytania. Dzięki Pani Oli zrozumiałam z czego wynikają moje trudności, obniżony nastrój, schematy zachowań. Jestem jeszcze w trakcie terapii, a już czuję, że moje samopoczucie się znacznie poprawiło :)


  W
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: mgr Aleksandra Bończewska psychoterapia

  Byłem bardzo sceptyczny co do potencjalnych efektów takich wizyt - dopóki nie odbyłem pierwszej wizyty u Pani Aleksandry. Z każdą wizytą czuję się lepiej i długo nie przestane korzystać z terapii. Bardzo polecam!


  H
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: Aleksandra Graczyk konsultacja psychoterapeutyczna

  Długo szukałam specjalisty, przed którym mogłabym i potrafiłabym się otworzyć. Od Pani Oli uzyskałam ogromne wsparcie i pełną akceptację, której z racji mojej orientacji niestety nie doświadczam za często. Wchodząc do gabinetu wiem, że mogę być sobą, zostanę wysłuchana i przede wszystkim zrozumiana. Polecam serdecznie, zwłaszcza dla osób, które należą do społeczności LGBT+ i chcą mieć pewność, że trafią na odpowiedniego specjalistę.


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: mgr Aleksandra Bończewska konsultacja psychoterapeutyczna

  Pani Ola to świetny specjalista a przy tym ciepła i pełna empatii osoba. Z zaangażowaniem podchodzi do pacjenta i wysuwa cenne uwagi. Pomogła zdiagnozować u mnie ADHD, ktore kompletnie zmienilo moje postrzeganie siebie. Z każdej wizyty wychodzę z uśmiechem i nadzieja. Terapia zmieniła moje życie na lepsze.


  P
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Aleksandra Bończewska Inny

  Trafilam do Pani Aleksandry z 18 letnia córką. Odbyłyśmy na te chwile 3 wizyty. Pani Aleksandra ma tak niesamowita i ciepla osobowość, dokladnie słucha pacjenta, wszystko wyjaśnia, czuć empatie i zrozumienie.
  Chęć pomocy jest ogromna i widać, ze Pani Aleksandra robi to z wielka pasja i zaangażowaniem!
  Corka bedzie uczestniczyć w terapii i mam nadzieje, ze pomoże… choć jak wiemy terapeuta to jedno a drugie chęć skorzystania z narzędzi należy do pacjenta i jego zaangażowania.
  Ciesze sie ,ze trafilam do Pani Aleksandry i dziekuje Energia jaka od Pani bije juz daje pozytywne odczucia
  Pozdrawiam serdecznie


  J
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Aleksandra Bończewska konsultacja psychologiczna

  Pani Ola to najlepsza terapeutka z jaką pracowałam. Pomogła mi trafnie zidentyfikować i nazwać problemy, żeby później skutecznie z nimi walczyć. Jak mało kto potrafiła dać taką wewnętrzną moc do walki i dokonywania zmian. Dostałam wiele narzędzi, z których korzystam do dziś. Bardzo miło wspominam naszą współpracę.


  G
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Aleksandra Bończewska psychoterapia

  Pani Aleksandra przedłuża wizyty notorycznie. Dużo sugeruje, dużo podpowiada, narzuca rozwiązania korzystne jej zdaniem nie pozwalając trzymać się swoich celów i postanowień. Zaledwie po kilku wizytach moje budowane wcześniej podejście do sprawy zawaliło się i znalazłem się w punkcie wyjścia. Po zmianie psychoterapeuty dopiero zobaczyłem różnice i efekty, które w przypadku pani Aleksandry powodowały pogorszenie się „nastroju”, ani jego poprawę.

  mgr Aleksandra Bończewska

  Panie G. dziękuję za opinię. Niestety nie potrafię powiązać tych inicjałów z żadnym moim Klientem i przyznam, że byłoby dla mnie pomocne, jeśli otrzymałabym od Pana wiadomość prywatną. Dzięki temu miałabym możliwość „prześledzenia" procesu.

  Jeżeli dobrze rozumiem, to odbyliśmy kilka wizyt, więc mogę założyć, że był to etap wywiadu/konceptualizacji trudności. Przykro mi, jeśli poczuł Pan, że współpraca ze mną uniemożliwia Panu trzymania się swoich celów i postanowień. Z całego serca uznaję, że każdy człowiek jest ekspertem od swojego życia, a terapeuta od psychoterapii. Zarówno prywatnie, jak i w pracy, kieruję się szacunkiem do ludzi i ich granic. Dlatego też zastanawiam się, czego dotyczyło sugerowanie, podpowiadanie i narzucanie rozwiązań.

  W swojej pracy staram się psychoedukować, omawiać konceptualizację wraz z diagnozą psychologiczną, zwracać uwagę na ryzykowne/szkodliwe zachowania, rekomendować wizytę u psychiatry lub wybór innego nurtu psychoterapii. Mogę również proponować narzędzia (techniki), które są adekwatne do zgłaszanych trudności. Mam też nadzieję, że dużo parafrazuję, klaryfikuję i odzwierciedlam. Dzięki temu mogę budować z Klientem relację terapeutyczną, która stanowi fundament mojej pracy.

  Każdy z nas jest inny, nie każdy nurt będzie nam odpowiadał, nie z każdym psychoterapeutą złapiemy kontakt i jest to całkowicie okej. Dlatego cieszę się, że znalazł Pan specjalistę, który odpowiada Pana preferencjom. Nie należy się zrażać, tylko szukać miejsca i osób odpowiednich dla siebie. Życzę powodzenia w dalszym procesie i trzymam kciuki za poprawę Pana nastroju/stanu.


  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: mgr Aleksandra Bończewska Psychoterapia poznawczo-behawioralna

  Jestem bardzo zadowolony z pierwszej wizyty. Pani Aleksandra z zaangażowaniem wysłuchała o moich problemach, zadając pomocne pytania i udzielając wspierających porad. Jednocześnie była bardzo miła, ciepła i empatyczna. Nie mogę doczekać się kolejnej wizyty. Gorąco polecam!

  mgr Aleksandra Bończewska

  Panie Andrzeju, dziękuję za opinię. Do zobaczenia.


  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Powiązane wyszukiwania