dr n. med.

Piotr Paweł Świniarski

verifiedCreated with Sketch.

Urolog, Androlog, Seksuolog

47 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza Zapytaj lekarza
148 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

• Specjalista urolog FEBU (Fellow of the European Board of Urology) • Specjalista androlog kliniczny EAA (European Academy of Andrology) • Lekarz medycny seksualnej FECSM (Fellow… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Wyczerpujący opis diagnozy i leczenia
Zaangażowanie
Leczenie zaburzeń erekcji

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
47 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: CODE Centrum MedyczneUsługa: plastyka wędzidełka

  Bardzo dobry kontakt z pacjentem. Szybka, wlaściwa diagnoza i ekspresowy zabieg. Konkretne wskazowki dotyczace rekonwalescencji.

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Ars MedicalUsługa: konsultacja andrologiczna (pierwszorazowa)

  Lekarz godny polecenia Pierwszy lekarz, któremu udało się skutecznie zdiagnozować moją przypadłość. Pan doktor zlecił szereg badań, które mogę wykonać w ramach NFZ oraz przepisał tańsze leki.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Salve MedicaUsługa: konsultacja andrologiczna, urologiczna (pierwszorazowa)

  Wizyta została przesunięta o godzinę na skutek wypadku losowego, co zdarza się i nie należy mieć o to pretensji do placówki ani do lekarza.
  Lekarz przeprowadził bardzo szczegółowy wywiad, zaproponował i omówił dokładnie leczenie oraz wyznaczył następną wizytę kontrolną.

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Lekarski Piotr Paweł ŚwiniarskiUsługa: konsultacja andrologiczna, urologiczna

  Bardzo przyjemna wizyta. Pan Doktor był bardzo profesjonalny i miły, co jest ważne w tego typu sprawach. Bardzo łatwy w kontakcie z pacjentem, potrafi wysłuchać, wziąć pod uwagę i przeanalizować informacje uzyskane od pacjenta.

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Lekarski Piotr Paweł ŚwiniarskiUsługa: poziom hormonów/sprawy płodności

  bardzo kompetentny i profesjonalny lekarz. Bardzo pomocny i przyjazny. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Dawno nie trafilem takiego lekarza. Polecam kazdemu potrzebujacemu androloga.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CODE Centrum MedyczneUsługa: konsultacja andrologiczna, urologiczna (pierwszorazowa)

  bardzo miły i odpowiedzialny lekarz wytłumaczył na czym polega problem a o to mi bardzo chodziło i nie było problemu z ustaleniem wizyty

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Lekarski Piotr Paweł ŚwiniarskiUsługa: konsultacja andrologiczna, urologiczna (pierwszorazowa)

  Miłe przyjęcie w poczekalni i od razu poprawa nastroju. W gabinecie lekarz w sposób taktowny i z dużym wyczuciem przeprowadził wywiad chorobowy.Od lekarza emanowała życzliwość i empatia.Zauważalna jest chęć niesienia pomocy pacjentowi oraz profesjonalizm. Jednym słowem-jest dobrym lekarzem.

 • Z
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Terapii Lew-StarowiczUsługa: wizyta andrologiczna (kolejna)

  Doktor Świniarski posiada dużą wiedzę i doświadczenie andrologiczne. Konsultacje są wartościowe, na każde pytanie otrzymuje się wyczerpującą odpowiedź, w razie potrzeby propozycję rozwiązania problemu. Świetny kontakt, rzetelne podejście, chęć pomocy pacjentowi.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Ars MedicalUsługa: konsultacja andrologiczna, urologiczna

  Lekarz o bardzo miłym usposobieniu, empatyczny, dociekliwy - wypytał szczegółowo o dolegliwości. Wykonał niezbędne badania i wydał skierowanie na zabieg. Udzielił również informacji gdzie (w jakich najbliższych placówkach) i na jakich zasadach się go wykonuje (odpłatnie/nieodpłatnie). Polecam!

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Ars MedicalUsługa: konsultacja andrologiczna, urologiczna

  Pan doktor miły, otwarty, rzetelnie przeprowadza badania, stawia trafną diagnozę. Byłem u pana doktora na trzech wizytach. Godny polecenia.

Pytania pacjentów (141)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Witam,
  na brzegu żołędzi prącia pojawia się podczas erekcji wybrzuszenie (4-5mm) (coś na kształt pęcherzyka) podczas spoczynku wygląda to jak cienka żyłka (pozostałość po pęcherzyku). Czy można zastosować jakieś preparaty, czy od razu wysłać młodzieńca do lekarza urologa (bądź innego specjalisty)

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Wizyta u specjalisty chyba będzie konieczna, gdyż lekarz osobiście powinien obejrzeć i zbadać genitalia pacjenta. Dobrze byłoby przynieść z sobą kilka zdjęć zmiany, jeśli pojawia się ona tylko w czasie wzwodu, gdyż w czasie wizyty może być trudno zauważyć niepokojącą zmianę. Pozdrawiam.

 • Mam 23 lata. Od jakiś 2 tygodni czuję jakby takie lekki pulsujący ból lewego jądra. Ten ból nie trwa non stop tylko co jakiś czas na jakieś 2-3 sekundy i przestaje. Ostatnio nawet przestało boleć na jakieś 2-3 dni ale teraz znowu to powróciło.. Też miałem wrażenie jakby ten niby ból promieniował mi na lewą nogę.
  Co to może być? czy to coś groźnego?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Bóle jądra mogą nie mieć istotnej klinicznie przyczyny, ale zwykle są spowodowane stanem zapalnym. Konieczna jest wizyta u urologa, który obejrzy w USG jądro i wykluczy raka jądra. Jest to najpoważniejsze rozpoznanie, ale nie warto odkładać wizyty u specjalisty, gdyż odkładanie diagnostyki i postawienie rozpoznania, nawet o tydzień lub dwa może zmienić rokowanie i szanse przeżycia. Pozdrawiam.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • • Specjalista urolog FEBU (Fellow of the European Board of Urology)
  • Specjalista androlog kliniczny EAA (European Academy of Andrology)
  • Lekarz medycny seksualnej FECSM (Fellow of the European Committee of Sexual Medicine)
  • uprawniony do badań USG układu moczowego (certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego)

  Przyjmuje pacjentów w języku polskim i angielskim. English speaking patients are very welcome.
  Ukończył w 2005 roku Wydział Wojskowo-Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego. W 2010 obronił przewód doktorski w zakresie urologii, zaś w 2013 uzyskał specjalizację z urologii razem z europejskim tytułem FEBU. Oprócz tego rozwijał swoje zainteresowania w zakresie andrologii i seksuologii, uzyskując prestiżowe europejskie tytuły androloga klinicznego EAA (Berlin, 2012r.) i lekarza medycyny seksualnej (Istambuł 2014r.). Odbył liczne kursy z zakresu ultrasonografii uzyskując certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego do przeprowadzania badań USG układu moczowego (2012r.). Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinicznym Oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy, Katedrze Andrologii i Endokrynologii Płodności UM w Łodzi oraz na stażach zagranicznych: Herlev Hospital w Kopenhadze (Dania), Radboud Hospital w Nijmegen (Holandia), UKGM w Giessen (Niemcy) oraz 15-miesięczny staż kliniczny w St. Peter’s Andrology Centre i University College London Hospitals odbyty w latach 2016-17, podczas którego zdobył doświadczenie w zakresie andrologii operacyjnej i rekonstrukcji urogenitalnej.
  Pacjentom, oprócz diagnostyki i leczenia schorzeń urologicznych (łagodny rozrost gruczołu krokowego, kamica moczowa, nowotwory układu moczowego, itd.) oferuje w szczególności diagnostykę i leczenie schorzeń andrologicznych i seksuologicznych:
  - niepłodność męska,
  - zaburzenia seksualne (np. zaburzenia erekcji, ejakulacji, rehabilitacja prącia i erekcji po zabiegach),
  - hipogonadyzm i zaburzenia androgenowe (np. andropauza).
  Dr Świniarski oferuje także szeroki zakres zabiegów z zakresu chirurgii prącia i moszny i rekonstrukcji urogenitalnej:
  - wszczepienia protez prącia (półsztywne, 3-częściowe hydrauliczne) i protez jąder,
  - korekta skrzywień prącia (ch. Peyronie),
  - zabiegi w niepłodności (m.in. wazektomia, odwrócenie wazektomii – wazowazostomia, wazoepididymostomia, biopsje jąder i najądrzy - MESA, PESA, TESA, TESE, mikrochirurgiczne TESE; elektroejakulacja, mikrochirurgiczne podwiązanie żylaków powrózka nasiennego),
  - zabiegi prącia (m.in. obrzezanie lub plastyka napletka w stulejce, wydłużenie krótkiego wędzidełka),
  - zabiegi jąder i moszny (m.in. wycięcie całkowite lub częściowe jądra, usunięcie najądrza, mikrochirurgiczna denerwacja jąder w bólach przewlekłych, usunięcie wodniaka jądra lub torbieli najądrza),
  - rekonstrukcja (odtworzenie) prącia (falloplastyka) z płatów skórnych przedramienia (RAP), uda (ALT) lub skóry podbrzusza - w przypadku utraty prącia po urazach, okaleczeniach, nowotworach lub w zmianie płci K->M.
  - rekonstrukcja/plastyka żołędzi, moszny, prącia po wcześniejszych zabiegach lub urazach.

  Poza aktywnością zawodową, dr Świniarski był zaangażowany w wiele przedsięwzięć społecznych. W czasach studenckich był Prezydentem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. W czasie specjalizacji był Przewodniczącym Sekcji Adeptów Urologii Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz reprezentantem Europejskiego Towarzystwa Rezydentów Urologii (ESRU – European Society of Residents in Urology) do Europejskiej Rady Urologii (EBU - European Board of Urology).
  Zainteresowania pozazawodowe to latem żeglarstwo, triathlon, turystyka motocyklowa po Polsce i Europie, kitesurfing i nurkowanie, a zimą piesze i rowerowe maratony na orientację, snowboard i myślistwo. Poza tym jest on ratownikiem wodnym WOPR oraz lekarzem nurkowym PTMiTH.

Specjalizacje

 • Urologia

Edukacja

 • Wydział Wojskowo-Lekarski, Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny, Uniwersytet Łódzki

Znajomość języków

 • polski
 • angielski