dr n. med.

Piotr Paweł Świniarski

verifiedCreated with Sketch.

Urolog, Androlog, Seksuolog

35 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza Zapytaj lekarza
124 umówione wizyty w ciągu 30 dni

• Specjalista urolog FEBU (Fellow of the European Board of Urology) • Specjalista androlog kliniczny EAA (European Academy of Andrology) • Lekarz medycny seksualnej FECSM (Fellow… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Wyczerpujący opis diagnozy i leczenia
Zaangażowanie
Leczenie zaburzeń erekcji

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
35 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Lekarski Piotr Paweł ŚwiniarskiUsługa: konsultacja andrologiczna

  Pan doktor w prosty i zrozumiały sposób potrafił wytłumaczyć daną jednostkę chorobową jak i postępowanie w jej przypadku. Profesjonalnie podchodzi do pacjenta, a w dodatku jest niesamowicie sympatycznym człowiekiem. Moja mama jest pod opieką Pana Piotra już od kilku lat i wiem, że nadal będzie. Polecam! ????

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Salve MedicaUsługa: Konsultacja andrologiczna, urologiczna

  Specjalista najwyższej klasy. Poza tym potrafi ośmielić pacjenta a jak wiemy to nie jest wcale łatwe. Jestem zadowolony z wizyty i szczerze polecam konsultacje dr. Świniarskiego!

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CODE Centrum MedyczneUsługa: konsultacja andrologiczna

  Z całego serca polecam doktora Piotra Świniarskiego. Miałem przeprowadzony zabieg. Zarówno w trakcie jak i po zabiegu widać było pełen profesjonalizm oraz dużą wiedzę Pana doktora. W razie potrzeby służył pomocą i radą. Gorąco polecam wizytę u Pana Piotra Świniarskiego.

 • H
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CODE Centrum MedyczneUsługa: konsultacja urologiczna

  Moje odczucia po wizycie u doktora są mega pozytywne.!
  W mojej ocenie jest to lekarz z powołania, a do tego kompetentny i rzeczowy. Nie śpieszy się, uważnie słucha pacjenta, udziela wyczerpujących odpowiedzi i jest bardzo sympatyczny :)
  Dzięki empatii lekarza wizyta jest bezstresowa i odbywa się w miłej atmosferze :)
  Gorąco polecam doktora wszystkim niezdecydowanym, bo naprawdę warto skorzystać z jego usług.!

  Hubert (FtM)

 • Ł
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Lekarski Piotr Paweł ŚwiniarskiUsługa: konsultacja andrologiczna, urologiczna (pierwszorazowa)

  Wspaniały lekarz z ogromną wiedzą dopełnianą wysoko rozwiniętymi umiejętnościami interpersonalnymi. Lekarz szczegółowo, wnikliwie i gruntownie zanalizował mój problem oferując efektywne i skuteczne rozwiązanie. Jestem usatysfakcjonowany i zadowolony z wizyty.

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CODE Centrum MedyczneUsługa: konsultacja andrologiczna, urologiczna (pierwszorazowa)

  Bardzo kompetentny lekarz. Wyczerpująco odpowiada na pytania, ma duża wiedzę, pomimo młodego wieku. To już moja druga wizyta i na pewno w razie problemów urologicznych znów wrócę.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Salve MedicaUsługa: konsultacja andrologiczna

  Bardzo profesjonalne i rzetelne podejście do pacjenta. Lekarz udzielił szczegółowych i wyczerpujących informacji odnośnie badania oraz dalszego procesu leczenia.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Terapii Lew-StarowiczUsługa: konsultacja andrologiczna (pierwsza wizyta)

  Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta. Lekarz przed wizytą przeprowadził telefoniczną konsultacje dotyczącą niezbędnych badań. W trakcie wizyty przeprowadził wywiad i przekazał szczegółowe informacje. Na koniec wizyty otrzymałem odpowiednie zalecenia. Gorąco polecam !!

 • I
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Salve MedicaUsługa: Konsultacja andrologiczna, urologiczna

  Pełen profesjonalizm, punktualnie i uprzejmie. Lekarz godny polecenia, sympatyczny i znający swój fach. Szybko ocenił sytuację i uspokoił, że wszystko jest w normie.

 • L
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Lekarski Piotr Paweł ŚwiniarskiUsługa: Konsultacja urologiczna.

  Konsultacja przebiegła w dobrej atmosferze. Pan doktor był konkretny i rzeczowy. Przez co odniosłem wrażenie, że wie co mówi. To co zwróciło moją uwagę to bardzo duża dociekliwość w znalezieniu przyczyn problemu. Polecam.

Pytania pacjentów (141)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Witam,
  na brzegu żołędzi prącia pojawia się podczas erekcji wybrzuszenie (4-5mm) (coś na kształt pęcherzyka) podczas spoczynku wygląda to jak cienka żyłka (pozostałość po pęcherzyku). Czy można zastosować jakieś preparaty, czy od razu wysłać młodzieńca do lekarza urologa (bądź innego specjalisty)

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Wizyta u specjalisty chyba będzie konieczna, gdyż lekarz osobiście powinien obejrzeć i zbadać genitalia pacjenta. Dobrze byłoby przynieść z sobą kilka zdjęć zmiany, jeśli pojawia się ona tylko w czasie wzwodu, gdyż w czasie wizyty może być trudno zauważyć niepokojącą zmianę. Pozdrawiam.

 • Mam 23 lata. Od jakiś 2 tygodni czuję jakby takie lekki pulsujący ból lewego jądra. Ten ból nie trwa non stop tylko co jakiś czas na jakieś 2-3 sekundy i przestaje. Ostatnio nawet przestało boleć na jakieś 2-3 dni ale teraz znowu to powróciło.. Też miałem wrażenie jakby ten niby ból promieniował mi na lewą nogę.
  Co to może być? czy to coś groźnego?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Bóle jądra mogą nie mieć istotnej klinicznie przyczyny, ale zwykle są spowodowane stanem zapalnym. Konieczna jest wizyta u urologa, który obejrzy w USG jądro i wykluczy raka jądra. Jest to najpoważniejsze rozpoznanie, ale nie warto odkładać wizyty u specjalisty, gdyż odkładanie diagnostyki i postawienie rozpoznania, nawet o tydzień lub dwa może zmienić rokowanie i szanse przeżycia. Pozdrawiam.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • • Specjalista urolog FEBU (Fellow of the European Board of Urology)
  • Specjalista androlog kliniczny EAA (European Academy of Andrology)
  • Lekarz medycny seksualnej FECSM (Fellow of the European Committee of Sexual Medicine)
  • uprawniony do badań USG układu moczowego (certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego)

  Przyjmuje pacjentów w języku polskim i angielskim. English speaking patients are very welcome.
  Ukończył w 2005 roku Wydział Wojskowo-Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego. W 2010 obronił przewód doktorski w zakresie urologii, zaś w 2013 uzyskał specjalizację z urologii razem z europejskim tytułem FEBU. Oprócz tego rozwijał swoje zainteresowania w zakresie andrologii i seksuologii, uzyskując prestiżowe europejskie tytuły androloga klinicznego EAA (Berlin, 2012r.) i lekarza medycyny seksualnej (Istambuł 2014r.). Odbył liczne kursy z zakresu ultrasonografii uzyskując certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego do przeprowadzania badań USG układu moczowego (2012r.). Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinicznym Oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy, Katedrze Andrologii i Endokrynologii Płodności UM w Łodzi oraz na stażach zagranicznych: Herlev Hospital w Kopenhadze (Dania), Radboud Hospital w Nijmegen (Holandia), UKGM w Giessen (Niemcy) oraz 15-miesięczny staż kliniczny w St. Peter’s Andrology Centre i University College London Hospitals odbyty w latach 2016-17, podczas którego zdobył doświadczenie w zakresie andrologii operacyjnej i rekonstrukcji urogenitalnej.
  Pacjentom, oprócz diagnostyki i leczenia schorzeń urologicznych (łagodny rozrost gruczołu krokowego, kamica moczowa, nowotwory układu moczowego, itd.) oferuje w szczególności diagnostykę i leczenie schorzeń andrologicznych i seksuologicznych:
  - niepłodność męska,
  - zaburzenia seksualne (np. zaburzenia erekcji, ejakulacji, rehabilitacja prącia i erekcji po zabiegach),
  - hipogonadyzm i zaburzenia androgenowe (np. andropauza).
  Dr Świniarski oferuje także szeroki zakres zabiegów z zakresu chirurgii prącia i moszny i rekonstrukcji urogenitalnej:
  - wszczepienia protez prącia (półsztywne, 3-częściowe hydrauliczne) i protez jąder,
  - korekta skrzywień prącia (ch. Peyronie),
  - zabiegi w niepłodności (m.in. wazektomia, odwrócenie wazektomii – wazowazostomia, wazoepididymostomia, biopsje jąder i najądrzy - MESA, PESA, TESA, TESE, mikrochirurgiczne TESE; elektroejakulacja, mikrochirurgiczne podwiązanie żylaków powrózka nasiennego),
  - zabiegi prącia (m.in. obrzezanie lub plastyka napletka w stulejce, wydłużenie krótkiego wędzidełka),
  - zabiegi jąder i moszny (m.in. wycięcie całkowite lub częściowe jądra, usunięcie najądrza, mikrochirurgiczna denerwacja jąder w bólach przewlekłych, usunięcie wodniaka jądra lub torbieli najądrza),
  - rekonstrukcja (odtworzenie) prącia (falloplastyka) z płatów skórnych przedramienia (RAP), uda (ALT) lub skóry podbrzusza - w przypadku utraty prącia po urazach, okaleczeniach, nowotworach lub w zmianie płci K->M.
  - rekonstrukcja/plastyka żołędzi, moszny, prącia po wcześniejszych zabiegach lub urazach.

  Poza aktywnością zawodową, dr Świniarski był zaangażowany w wiele przedsięwzięć społecznych. W czasach studenckich był Prezydentem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. W czasie specjalizacji był Przewodniczącym Sekcji Adeptów Urologii Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz reprezentantem Europejskiego Towarzystwa Rezydentów Urologii (ESRU – European Society of Residents in Urology) do Europejskiej Rady Urologii (EBU - European Board of Urology).
  Zainteresowania pozazawodowe to latem żeglarstwo, triathlon, turystyka motocyklowa po Polsce i Europie, kitesurfing i nurkowanie, a zimą piesze i rowerowe maratony na orientację, snowboard i myślistwo. Poza tym jest on ratownikiem wodnym WOPR oraz lekarzem nurkowym PTMiTH.

Specjalizacje

 • Urologia

Edukacja

 • Wydział Wojskowo-Lekarski, Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny, Uniwersytet Łódzki

Znajomość języków

 • polski
 • angielski