Prof. dr hab. n. med.

Piotr Fudalej

Ortodonta

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • M

  Doskonały! Mojej córce jedynki wyszły obrócone o 90 stopni. Po 3 latach ma przepiękny uśmiech. Warto kaźdych pieniędzy! Dziękuję! Dodatkowo - olbrzymia kultura Pana Dr i uprzejmość całej ekipy, czynią ich niedościgłymi w Warszawie, a mam spore porównanie.

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże N, czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze n, czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji zostałem w 1986 roku laureatem I miejsca Olimpiady Biologicznej. Uprawniło mnie to, jako jedynego spośród kilkuset osób, do studiowania na Akademii Medycznej w Warszawie bez egzaminów wstępnych. Studia stomatologiczne (1986-1991) ukończyłem jako jeden z najlepszych studentów na roku. Pasji również zawdzięczam studiowanie biologii na Uniwersytecie Warszawskim (1990-1992) oraz studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998)na University of Washingtonw USA.

   Wówczas nie przeczuwałem jak bardzo może odmienić moje życie zawodowe wyjazd do jednego z najlepszych uniwersytetów na świecie w dziedzinie ortodoncji i nauka pod opieką wybitnych profesorów (a w połowie lat 90-tych Polska była innym krajem, który jedynie marzył o Unii Europejskiej i tak oczywiste dziś rzeczy, jak zagraniczne studia, były wtedy przywilejem bardzo nielicznych). Skalę trudności, jakie wtedy pokonałem uświadamiam sobie w pełni dopiero teraz - prawdopodobnie wciąż jestem jedynym lekarzem dentystą w Polsce, który ukończył studia specjalizacyjne w USA!

   W 1999 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską, w której zajmowałem się stabilnością efektów leczenia ortodontycznego. Innymi słowy, szukałem przyczyny wykrzywiania się zębów wiele lat po leczeniu.

   W latach 2004-2010 pracowałem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmowałem się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Jestem dumny, że w tej dziedzinie współpracowałem ze światowymi liderami - prof. AM Kuijpers-Jagtman z holenderskiego uniwersytetu Radboud University Nijmegen oraz prof. G Semb z University of Manchester. Moje zaangażowanie w pracę naukową zostało docenione przez amerykańskie towarzystwo naukowe American Cleft Palate-Craniofacial Association, które przyznało mi nagrodę 2010 Samuel Berkowitz Long-Term Outcomes Study Award za najlepszą publikację w 2009 roku w specjalistycznym magazynie naukowym Cleft Palate Craniofacial Journal. Inne, równie miłe ale i stymulujące do pracy, wydarzenia to zaproszenia do rad redakcyjnych: European Journal of Orthodontics oraz Ortodoncie (magazyn Czeskiego Towarzystwa Ortodontycznego).

   W latach 2010-2012 pracowałem na Radboud University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadziłem tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i prowadzenie leczenia)z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji. Poza tym prowadziłem badania naukowe, których efektem była m.in. druga praca doktorska obroniona w czerwcu 2011 roku.

   W 2012 roku obroniłem rozprawę habilitacyjną w Czechach (wykładam tam od wielu lat) oraz rozpocząłem pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim. Jestem tam dyrektorem/koordynatorem ds. badań klinicznych.

   Jestem autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, a wyniki swoich badań prezentowałem w kilkunastu miastach na 4 kontynentach (Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej).

   Obecnie prowadzę projekty naukowe w Szwajcarii,Holandii, Czechach i Polsce, a wspólnie z dr Ewą Węgrodzką, analizujemy metody oceny estetyki twarzy.

   Tematyka moich badań to:
   1. Recesje dziąsłowe a leczenie ortodontyczne
   2. Stabilność leczenia ortodontycznego.
   3. Trój- I czterowymiarowa (3D I 4D) wizualizacja twarzy - zastosowanie w ocenie wyników leczenia
   4. Tkanka bliznowata w okolicy podniebienia jako główny czynnik zaburzający wzrost szczęki u dzieci z wadą rozszczepową.

   Jestem członkiem towarzystw naukowych:
   - European Orthodontic Society
   - American Association of Orthodontists
   - American Cleft Palate-Craniofacial Association
   - International Association for Dental Research

  Specjalizacje

  • Ortodoncja

  Usługi

  ORTODONCJA Piotr Fudalej

  Wielicka 38, Mokotów, 02-657 Warszawa, mazowieckie

  Konsultacja + dokumentacja + plan leczenia (dwie wizyty) 300 zł
  Założenie aparatu ceramicznego 1 łuk zębowy od 2 500 zł
  Założenie aparatu metalowego 1 łuk zębowy 1 800 zł
  Wizyta kontrolna z aparatem stałym 200 zł
  Czyszczenie zębów (skaling, piaskowanie) 250 zł
  Zdjęcie jednego aparatu z retencją 500 zł
  Zdjęcie dwóch aparatów z retencją 900 zł
  Płytka retencyjna 400 zł
  Łuk podniebienny, podjęzykowy 450 zł
  Płytka z wałem nagryzowym 300 zł
  Aparaty do poszerzania szczęki od 450 zł
  Aparat typu twin-block 1 100 zł
  Aparat typu herbst 2 000 zł
  Wyciąg zewnątrzustny 800 zł
  Aparat nance'a 500 zł
  Maska twarzowa 1 000 zł
  Wybielanie zębów nine white 900 zł
  Pokaż wszystkie

  Pytania od pacjentów

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom
  Piotr Fudalej
  Piotr Fudalej
  Ortodonta
  Warszawa
  Z reguły aparat retencyjny odklejony w połowie jest już odkształcony i trzeba zrobić nowy. Przyklejenie z powrotem odkształconego aparatu spowoduje wykrzywienie zębów. Zatem lepiej odkleić retainer… Więcej

  Ocena pacjentów

  4

  Ogólna ocena
  33 opinie

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • P

   Zdecydowanie polecam. Spokojnie można się oddać w jego ręce.
   Właśnie zakończyłam leczenie po 2 latach i jestem bardzo zadowolona. Szczerzę się do każdego lustra :)

  • G

   Lecze sie u niego. Bdb sie zna, miły
   ```
   Ocena została zmieniona na "Polecam". Powód: Zbyt lakoniczna argumentacja do wystawienia najwyższej oceny.
   ```

  • G

   Polecam,szczególnie w leczeniu dorosłych, ja juz zakończyłam leczenie i jestem b. zadowolona, naprawdę duża róznica ja nosiłam aparat długo bo 3 lata ale warto było się przemęczyć dla efektu końcowego, sczerze rekomenduję p.doktora jako specjalistę a ponadto jako człowiek niezwykle sympatyczny i miły