prof. dr hab. n. med.

Piotr Fudalej

Ortodonta

Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże N, czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze n, czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji... więcej

Adresy i cenniki usług

 • ORTODONCJA Piotr Fudalej

  Wielicka 38, Mokotów
  02-657 Warszawa, mazowieckie

  Pokaż dane kontaktowe

  Ten lekarz nie umawia jeszcze wizyty przez Internet na ZnanyLekarz.pl

  Zostaw swojego e-maila, a poinformujemy Cię kiedy będziesz mógł się umawiać online u tego lekarza.

  Usługi

  Założenie aparatu ceramicznego 1 łuk zębowy od 2 500 zł
  Wizyta kontrolna z aparatem stałym 200 zł
  Zdjęcie jednego aparatu z retencją 500 zł
  Płytka retencyjna 400 zł
  Płytka z wałem nagryzowym 300 zł
  Aparat typu twin-block 1 100 zł
  Wyciąg zewnątrzustny 800 zł
  Maska twarzowa 1 000 zł
  Konsultacja + dokumentacja + plan leczenia (dwie wizyty) 300 zł
  Założenie aparatu metalowego 1 łuk zębowy 1 800 zł
  Czyszczenie zębów (skaling, piaskowanie) 250 zł
  Zdjęcie dwóch aparatów z retencją 900 zł
  Łuk podniebienny, podjęzykowy 450 zł
  Aparaty do poszerzania szczęki od 450 zł
  Aparat typu herbst 2 000 zł
  Aparat nance'a 500 zł
  Wybielanie zębów nine white 900 zł

  więcej

Podobni lekarze, do których możesz umówić wizytę

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże N, czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze n, czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji zostałem w 1986 roku laureatem I miejsca Olimpiady Biologicznej. Uprawniło mnie to, jako jedynego spośród kilkuset osób, do studiowania na Akademii Medycznej w Warszawie bez egzaminów wstępnych. Studia stomatologiczne (1986-1991) ukończyłem jako jeden z najlepszych studentów na roku. Pasji również zawdzięczam studiowanie biologii na Uniwersytecie Warszawskim (1990-1992) oraz studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998)na University of Washingtonw USA.

  Wówczas nie przeczuwałem jak bardzo może odmienić moje życie zawodowe wyjazd do jednego z najlepszych uniwersytetów na świecie w dziedzinie ortodoncji i nauka pod opieką wybitnych profesorów (a w połowie lat 90-tych Polska była innym krajem, który jedynie marzył o Unii Europejskiej i tak oczywiste dziś rzeczy, jak zagraniczne studia, były wtedy przywilejem bardzo nielicznych). Skalę trudności, jakie wtedy pokonałem uświadamiam sobie w pełni dopiero teraz - prawdopodobnie wciąż jestem jedynym lekarzem dentystą w Polsce, który ukończył studia specjalizacyjne w USA!

  W 1999 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską, w której zajmowałem się stabilnością efektów leczenia ortodontycznego. Innymi słowy, szukałem przyczyny wykrzywiania się zębów wiele lat po leczeniu.

  W latach 2004-2010 pracowałem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmowałem się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Jestem dumny, że w tej dziedzinie współpracowałem ze światowymi liderami - prof. AM Kuijpers-Jagtman z holenderskiego uniwersytetu Radboud University Nijmegen oraz prof. G Semb z University of Manchester. Moje zaangażowanie w pracę naukową zostało docenione przez amerykańskie towarzystwo naukowe American Cleft Palate-Craniofacial Association, które przyznało mi nagrodę 2010 Samuel Berkowitz Long-Term Outcomes Study Award za najlepszą publikację w 2009 roku w specjalistycznym magazynie naukowym Cleft Palate Craniofacial Journal. Inne, równie miłe ale i stymulujące do pracy, wydarzenia to zaproszenia do rad redakcyjnych: European Journal of Orthodontics oraz Ortodoncie (magazyn Czeskiego Towarzystwa Ortodontycznego).

  W latach 2010-2012 pracowałem na Radboud University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadziłem tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i prowadzenie leczenia)z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji. Poza tym prowadziłem badania naukowe, których efektem była m.in. druga praca doktorska obroniona w czerwcu 2011 roku.

  W 2012 roku obroniłem rozprawę habilitacyjną w Czechach (wykładam tam od wielu lat) oraz rozpocząłem pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim. Jestem tam dyrektorem/koordynatorem ds. badań klinicznych.

  Jestem autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, a wyniki swoich badań prezentowałem w kilkunastu miastach na 4 kontynentach (Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej).

  Obecnie prowadzę projekty naukowe w Szwajcarii,Holandii, Czechach i Polsce, a wspólnie z dr Ewą Węgrodzką, analizujemy metody oceny estetyki twarzy.

  Tematyka moich badań to:
  1. Recesje dziąsłowe a leczenie ortodontyczne
  2. Stabilność leczenia ortodontycznego.
  3. Trój- I czterowymiarowa (3D I 4D) wizualizacja twarzy - zastosowanie w ocenie wyników leczenia
  4. Tkanka bliznowata w okolicy podniebienia jako główny czynnik zaburzający wzrost szczęki u dzieci z wadą rozszczepową.

  Jestem członkiem towarzystw naukowych:
  - European Orthodontic Society
  - American Association of Orthodontists
  - American Cleft Palate-Craniofacial Association
  - International Association for Dental Research

Specjalizacje

 • Ortodoncja

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
4

Ogólna ocena
33 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Zdecydowanie polecam. Spokojnie można się oddać w jego ręce.
  Właśnie zakończyłam leczenie po 2 latach i jestem bardzo zadowolona. Szczerzę się do każdego lustra :)

 • Lecze sie u niego. Bdb sie zna, miły
  ```
  Ocena została zmieniona na "Polecam". Powód: Zbyt lakoniczna argumentacja do wystawienia najwyższej oceny.
  ```

 • Polecam,szczególnie w leczeniu dorosłych, ja juz zakończyłam leczenie i jestem b. zadowolona, naprawdę duża róznica ja nosiłam aparat długo bo 3 lata ale warto było się przemęczyć dla efektu końcowego, sczerze rekomenduję p.doktora jako specjalistę a ponadto jako człowiek niezwykle sympatyczny i miły

Lekarz, do którego umówisz się na wizytę online

Natalia Rosa

stomatolog,  ortodonta,  stomatolog dziecięcy

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów się