Prof. dr hab. n. med.

Piotr Fudalej verifiedCreated with Sketch.

Ortodonta

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • M

  Doskonały! Mojej córce jedynki wyszły obrócone o 90 stopni. Po 3 latach ma przepiękny uśmiech. Warto kaźdych pieniędzy! Dziękuję! Dodatkowo - olbrzymia kultura Pana Dr i uprzejmość całej ekipy, czynią ich niedościgłymi w Warszawie, a mam spore porównanie.

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże N, czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze n, czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji zostałem w 1986 roku laureatem I miejsca Olimpiady Biologicznej. Uprawniło mnie to, jako jedynego spośród kilkuset osób, do studiowania na Akademii Medycznej w Warszawie bez egzaminów wstępnych. Studia stomatologiczne (1986-1991) ukończyłem jako jeden z najlepszych studentów na roku. Pasji również zawdzięczam studiowanie biologii na Uniwersytecie Warszawskim (1990-1992) oraz studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998)na University of Washingtonw USA.

   Wówczas nie przeczuwałem jak bardzo może odmienić moje życie zawodowe wyjazd do jednego z najlepszych uniwersytetów na świecie w dziedzinie ortodoncji i nauka pod opieką wybitnych profesorów (a w połowie lat 90-tych Polska była innym krajem, który jedynie marzył o Unii Europejskiej i tak oczywiste dziś rzeczy, jak zagraniczne studia, były wtedy przywilejem bardzo nielicznych). Skalę trudności, jakie wtedy pokonałem uświadamiam sobie w pełni dopiero teraz - prawdopodobnie wciąż jestem jedynym lekarzem dentystą w Polsce, który ukończył studia specjalizacyjne w USA!

   W 1999 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską, w której zajmowałem się stabilnością efektów leczenia ortodontycznego. Innymi słowy, szukałem przyczyny wykrzywiania się zębów wiele lat po leczeniu.

   W latach 2004-2010 pracowałem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmowałem się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Jestem dumny, że w tej dziedzinie współpracowałem ze światowymi liderami - prof. AM Kuijpers-Jagtman z holenderskiego uniwersytetu Radboud University Nijmegen oraz prof. G Semb z University of Manchester. Moje zaangażowanie w pracę naukową zostało docenione przez amerykańskie towarzystwo naukowe American Cleft Palate-Craniofacial Association, które przyznało mi nagrodę 2010 Samuel Berkowitz Long-Term Outcomes Study Award za najlepszą publikację w 2009 roku w specjalistycznym magazynie naukowym Cleft Palate Craniofacial Journal. Inne, równie miłe ale i stymulujące do pracy, wydarzenia to zaproszenia do rad redakcyjnych: European Journal of Orthodontics oraz Ortodoncie (magazyn Czeskiego Towarzystwa Ortodontycznego).

   W latach 2010-2012 pracowałem na Radboud University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadziłem tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i prowadzenie leczenia)z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji. Poza tym prowadziłem badania naukowe, których efektem była m.in. druga praca doktorska obroniona w czerwcu 2011 roku.

   W 2012 roku obroniłem rozprawę habilitacyjną w Czechach (wykładam tam od wielu lat) oraz rozpocząłem pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim. Jestem tam dyrektorem/koordynatorem ds. badań klinicznych.

   Jestem autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, a wyniki swoich badań prezentowałem w kilkunastu miastach na 4 kontynentach (Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej).

   Obecnie prowadzę projekty naukowe w Szwajcarii,Holandii, Czechach i Polsce, a wspólnie z dr Ewą Węgrodzką, analizujemy metody oceny estetyki twarzy.

   Tematyka moich badań to:
   1. Recesje dziąsłowe a leczenie ortodontyczne
   2. Stabilność leczenia ortodontycznego.
   3. Trój- I czterowymiarowa (3D I 4D) wizualizacja twarzy - zastosowanie w ocenie wyników leczenia
   4. Tkanka bliznowata w okolicy podniebienia jako główny czynnik zaburzający wzrost szczęki u dzieci z wadą rozszczepową.

   Jestem członkiem towarzystw naukowych:
   - European Orthodontic Society
   - American Association of Orthodontists
   - American Cleft Palate-Craniofacial Association
   - International Association for Dental Research

  Specjalizacje

  • Ortodoncja

  Usługi

  ORTODONCJA Piotr Fudalej

  Wielicka 38, Mokotów, 02-657 Warszawa, mazowieckie

  Konsultacja + dokumentacja + plan leczenia (dwie wizyty) 300 zł
  Założenie aparatu ceramicznego 1 łuk zębowy od 2 500 zł
  Założenie aparatu metalowego 1 łuk zębowy 1 800 zł
  Wizyta kontrolna z aparatem stałym 200 zł
  Czyszczenie zębów (skaling, piaskowanie) 250 zł
  Zdjęcie jednego aparatu z retencją 500 zł
  Zdjęcie dwóch aparatów z retencją 900 zł
  Płytka retencyjna 400 zł
  Łuk podniebienny, podjęzykowy 450 zł
  Płytka z wałem nagryzowym 300 zł
  Aparaty do poszerzania szczęki od 450 zł
  Aparat typu twin-block 1 100 zł
  Aparat typu herbst 2 000 zł
  Wyciąg zewnątrzustny 800 zł
  Aparat nance'a 500 zł
  Maska twarzowa 1 000 zł
  Wybielanie zębów nine white 900 zł
  Pokaż wszystkie

  Pytania od pacjentów

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom
  Piotr Fudalej
  Piotr Fudalej
  Ortodonta
  Warszawa
  Z reguły aparat retencyjny odklejony w połowie jest już odkształcony i trzeba zrobić nowy. Przyklejenie z powrotem odkształconego aparatu spowoduje wykrzywienie zębów. Zatem lepiej odkleić retainer… Więcej

  Ocena pacjentów

  4

  Ogólna ocena
  33 opinie

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • E

   Pojawilam sie u Pana doktora (chociaz pisanie z duzej litery to zbyt wiele jak o tym lekarzu) gdyz moja ortodontka wyjechala z Polski no i jakos musialam kontunuowac leczenie. Wrazenie pierwsze niesamowite, po prostu klinika jak w amerykanskich serialach ale potem sie okazalo ze ceny tez amerykanskie i totalna spychologia rowniez amerykanska. Dobrze ze asystentki mile i pewnie to ich posty sie pojawiaja sie jako pozytywne aby podreperowac statystyke natomiast prawda jest taka jak ludzie opisuja swoje prawdziwe historie.
   Ja sie troszke przestraszylam ze strasznie mnie bola zeby po kazdej wizycie bez porownania mocniej niz u poprzedniej lekarki ktora mnie opuscila. Zasiegnelam opini u znajomej ktora nosila aparat ze byc moze za szybko sa przesuwane zeby jak na moj stan wiekowy (mam -esci lat i na starosc mi sie zachcialo eksperymentow) i pewnie zle by sie to skonczylo gdyby nie po znajomosci trafilam do innego ortodonty ktory bez wymieniania z mojej strony nazwiska lekarza po obejrzeniu stanu uzebienia oraz dokumentacji wyjsciowej stwierdzil ze taka kuracja to moze byc dla nastolatka a nie dla mnie i prawdopodobnie caly efekt po zdjeciu aparatu i tak znikl lub mialabym problem z zebina.
   Generalnie wizytu u Fudaleja to strata zdrowia, pieniedzy oraz czasu.

  • W

   Witam!
   Osobiście polecam Wspaniałego dr.Fudaleja mimo drogich wizyt mam co zawdzięczać Doktorowi,miałam bardzo poważą wadę zgryzu,na początku pierwszej wizyty powiedział że leczenie będzie trwało 2 lata i zabieg jest wskazany.Zakładając aparat liczyłam się z tym że po 1,5 roku będę musiała iść na zabieg.Tak dokładnie było ok 2 lat noszenia aparatu zostałam skierowana przez Doktora do dr Przybysza na chirurgie szczękowo twarzową w Warszawie.dr Przybysz przyprowadził zabieg dwuszczekowy z czego jestem bardzo a bardzo zadowolona moja buzka wyglada pięknie i jestem juz po ściągnięciu aparatu mam piękne ząbki i pięny zgryz.

  • P

   Świetny doktor, choć zostawiłem u niego kupę pieniędzy. Tak czy siak zęby mi wyprostował jak trzeba. Asystentka fajna, zawsze polecała mi jakieś kolorowe gumki na aparat, co było miłe i śmieszne.

   Gabinet w dobrym standardzie, który w tej branży nie wszyscy trzymają na takim poziomie. Minus za długie terminy wizyt, ale nie ma co narzekać.
   Ogólnie polecam!

  • B

   BARDZO DOBRY ORTODONTA, MIAŁAM BARDZO DUŻĄ WADĘ ZGRYZU, PRZEDSTAWIŁ MI PLAN LECZENIA I WSZYSTKO PRZEBIEGAŁO ZGODNIE Z TYM PLANEM. 2 MIESIĄCE TEMU ZDJEŁAM APARAT I MAM PIĘKNE ZĘBY. PAN DOKTOR FUDALEJ JEST MIŁY I PROFESJONALNY, POLECIŁAM GO SWOIM DWÓCH KOLEŻANKOM - TEŻ SĄ BARDZO ZADOWOLONE.

  • A

   1. Koszt zdjęcia i założenia retencji 750 zł o czym się nie dowiadujesz na początku leczenia
   (nie jest to włączone w koszt leczenia)

   2. Tak jak inni piszą nie poświęca wystarczająco czasu pacjentom i mało wiadomo ile czasu ma przebiegać to leczenie. Pan Piotr zjawia się i od razu coś robi przy zębach i szybko ucieka, tak żebyś mu nie mógł zadać żadnych pytań. Asystentki wzruszają ramionami i nie znają odpowiedzi na twoje pytania mimo że to one wykonują całą robotę, więc powinny się zapoznać z kartą leczenia.

   3. Nie sposób się do nich dodzwonić (można parę dni dzwonić i nic....a płacąc 200 zł za wizytę stać ich z pewnością na sekretarkę)a co dopiero gdyby coś się stało jakiemuś pacjentowi czy miałby pytanie. W końcu wydając tyle pieniędzy to spodziewasz się jakości.

   4. Przedłużanie w nieskończoność leczenia.

   5. Płacisz dwieście złotych a oni się denerwują, kiedy muszą Ci dać jednorazową szczoteczkę.

  • M

   Doktor Fudalej nie jest niestety dobrym specjalistą o czym przekonałem się na własnych zębach. W gabinecie całą pracę przejmują za niego pielęgniarki, on pojawia się tylko żeby zrobić tzw. Amerykański Show, zapyta co słychać, powie że wszystko w porządku, że zęby wyglądają super etc. Mimo wydanych pieniędzy (nie małych), jestem niezadowolony z efektu koncowego i moje obwawy zostały potwierdzone przez 2 innych specjalistów. Oboje powiedzieli, że praca wykonana przez dr. Fudaleja jest porównywalna do państwowej przychodni, jest po prostu poprawnie, a o estetyce i zadowoleniu klienta nie ma mowy. A za takie pieniądze powinno się dostać coś przynajmniej na poziomie bardzo dobrym a nie zaledwie poprawnym.

  • D

   Nie ujmując mu jego profesjonalizmu, uważam że jest przereklamowany i zdecydowanie za drogi. Za każdą wizytę liczy 200 zł, nawet jeśli tylko gumki są wymieniane. Na rynku średnia cena za wizyte to 100 zł. Może i jest dobry i przemiły, ale myślę że to nie jedyny kompetentny ortodonta w Warszawie, a z całą pewnością jeden z najdroższych.Dodatkowo, na początku leczenia nie poinformował mnie o wszystkich kosztach związanych z noszeniem aparatu, tak więc tuż przed jego zdjęciem dowiedziałam się, że kosztuje to 750 zł!
   Polecam jeśli waszym tatą jest Kulczyk albo Gudzowaty;) we wszystkich innych opcjach szczerze odradzam!

  • E

   Polecam , bardzo dobry specjalista. Profesjonalna obsługa. Szczególną uwagę zwraca na higienę . Jestem już po 2-letniej kuracji ( 2 aparaty ) zakończonej sukcesem. Tym większym , że nie było rwania zębów , wszystkie zęby po dwóch latch mam ZDROWE ( zero próchnicy ). Ceny za aparat i wizyty porównywalne do cen w W-wie . POLECAM !!!

  • D

   Polecam wszystkim, moj przypadek byl bardzo trudny, wczesniej mialam kontakt z innymi lekarzami i tylko dr Piotr Fudalej przedstawil mi realny plan leczenia, czego nie moge powiedziec o innych. Efekt -usmiecham sie!
   Wizyta u Doktora jest zawsze przyjemnoscia!!!

  • P

   Doktor jest kompetentny, dokładnie i szczegółowo bada każdy przypadek. Obszernie informuje pacjenta, jakie zabiegi trzeba lub można przeprowadzić i na co rzeczywiście warto się zdecydować oraz jakich efektów może się spodziewać pacjent. Doktor zatrudnia też życzliwe i profesjonalne asystentki, z których pracy również jestem bardzo zadowolona. Leczę się u niego niecałe 2 lata, zgryz mam już fantastyczny. Wizyta u dr. Fudaleja to prawdziwa przyjemność :) Na pewno polecam.