Prof. dr hab. n. med.

Piotr Fudalej

Ortodonta

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • M

  Doskonały! Mojej córce jedynki wyszły obrócone o 90 stopni. Po 3 latach ma przepiękny uśmiech. Warto kaźdych pieniędzy! Dziękuję! Dodatkowo - olbrzymia kultura Pana Dr i uprzejmość całej ekipy, czynią ich niedościgłymi w Warszawie, a mam spore porównanie.

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże N, czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze n, czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji zostałem w 1986 roku laureatem I miejsca Olimpiady Biologicznej. Uprawniło mnie to, jako jedynego spośród kilkuset osób, do studiowania na Akademii Medycznej w Warszawie bez egzaminów wstępnych. Studia stomatologiczne (1986-1991) ukończyłem jako jeden z najlepszych studentów na roku. Pasji również zawdzięczam studiowanie biologii na Uniwersytecie Warszawskim (1990-1992) oraz studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998)na University of Washingtonw USA.

   Wówczas nie przeczuwałem jak bardzo może odmienić moje życie zawodowe wyjazd do jednego z najlepszych uniwersytetów na świecie w dziedzinie ortodoncji i nauka pod opieką wybitnych profesorów (a w połowie lat 90-tych Polska była innym krajem, który jedynie marzył o Unii Europejskiej i tak oczywiste dziś rzeczy, jak zagraniczne studia, były wtedy przywilejem bardzo nielicznych). Skalę trudności, jakie wtedy pokonałem uświadamiam sobie w pełni dopiero teraz - prawdopodobnie wciąż jestem jedynym lekarzem dentystą w Polsce, który ukończył studia specjalizacyjne w USA!

   W 1999 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską, w której zajmowałem się stabilnością efektów leczenia ortodontycznego. Innymi słowy, szukałem przyczyny wykrzywiania się zębów wiele lat po leczeniu.

   W latach 2004-2010 pracowałem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmowałem się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Jestem dumny, że w tej dziedzinie współpracowałem ze światowymi liderami - prof. AM Kuijpers-Jagtman z holenderskiego uniwersytetu Radboud University Nijmegen oraz prof. G Semb z University of Manchester. Moje zaangażowanie w pracę naukową zostało docenione przez amerykańskie towarzystwo naukowe American Cleft Palate-Craniofacial Association, które przyznało mi nagrodę 2010 Samuel Berkowitz Long-Term Outcomes Study Award za najlepszą publikację w 2009 roku w specjalistycznym magazynie naukowym Cleft Palate Craniofacial Journal. Inne, równie miłe ale i stymulujące do pracy, wydarzenia to zaproszenia do rad redakcyjnych: European Journal of Orthodontics oraz Ortodoncie (magazyn Czeskiego Towarzystwa Ortodontycznego).

   W latach 2010-2012 pracowałem na Radboud University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadziłem tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i prowadzenie leczenia)z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji. Poza tym prowadziłem badania naukowe, których efektem była m.in. druga praca doktorska obroniona w czerwcu 2011 roku.

   W 2012 roku obroniłem rozprawę habilitacyjną w Czechach (wykładam tam od wielu lat) oraz rozpocząłem pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim. Jestem tam dyrektorem/koordynatorem ds. badań klinicznych.

   Jestem autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, a wyniki swoich badań prezentowałem w kilkunastu miastach na 4 kontynentach (Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej).

   Obecnie prowadzę projekty naukowe w Szwajcarii,Holandii, Czechach i Polsce, a wspólnie z dr Ewą Węgrodzką, analizujemy metody oceny estetyki twarzy.

   Tematyka moich badań to:
   1. Recesje dziąsłowe a leczenie ortodontyczne
   2. Stabilność leczenia ortodontycznego.
   3. Trój- I czterowymiarowa (3D I 4D) wizualizacja twarzy - zastosowanie w ocenie wyników leczenia
   4. Tkanka bliznowata w okolicy podniebienia jako główny czynnik zaburzający wzrost szczęki u dzieci z wadą rozszczepową.

   Jestem członkiem towarzystw naukowych:
   - European Orthodontic Society
   - American Association of Orthodontists
   - American Cleft Palate-Craniofacial Association
   - International Association for Dental Research

  Specjalizacje

  • Ortodoncja

  Usługi

  ORTODONCJA Piotr Fudalej

  Wielicka 38, Mokotów, 02-657 Warszawa, mazowieckie

  Konsultacja + dokumentacja + plan leczenia (dwie wizyty) 300 zł
  Założenie aparatu ceramicznego 1 łuk zębowy od 2 500 zł
  Założenie aparatu metalowego 1 łuk zębowy 1 800 zł
  Wizyta kontrolna z aparatem stałym 200 zł
  Czyszczenie zębów (skaling, piaskowanie) 250 zł
  Zdjęcie jednego aparatu z retencją 500 zł
  Zdjęcie dwóch aparatów z retencją 900 zł
  Płytka retencyjna 400 zł
  Łuk podniebienny, podjęzykowy 450 zł
  Płytka z wałem nagryzowym 300 zł
  Aparaty do poszerzania szczęki od 450 zł
  Aparat typu twin-block 1 100 zł
  Aparat typu herbst 2 000 zł
  Wyciąg zewnątrzustny 800 zł
  Aparat nance'a 500 zł
  Maska twarzowa 1 000 zł
  Wybielanie zębów nine white 900 zł
  Pokaż wszystkie

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  4

  Ogólna ocena
  33 opinie

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • A

   Jastem bardzo zadowolona! Wyglądam super a był koszmar. Kompleks mojego życia zniknął. Bardzo dziękuję p. Piotrowi za profesjonalizm. I gratuluję obrony habilitacji!!!

  • A

   Wczoraj zdjęto mi aparat, który nosiłam 2 lata. Uśmiech jest tak piękny ,że warto było tyle czekać!! Wszyscy wokół nie mogą się nadziwić:) . Polecam gorąco dr Fudaleja, profesjonalizm w 100%!! Apeluję do wszystkich , którzy maja obiekcję, by zdecydować się na założenie aparatu i leczenie u dr Fudaleja. NIE TRAFICIE W LEPSZE RĘCE!!!

  • P

   Świetny lekarz. Przemiły, rzeczywiście pojawia się tylko na chwilę, jednakże odpowie na każde pytania i potrafi tak pokierować leczeniem, żeby rezultat był okej.. Całkowicie zgadzam się, że asystentki pozostawiają wiele do życzenia. Spaprały mi jeden istotny element, na szczęście wszystko zostało naprawione bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Osobiście natknęłam się na tylko jedną kompetentną kobietę, a miałam do czynienia z wieloma pracowniczkami gabinetu.

  • G

   Odradzam korzystanie z leczenia ortodontycznego u dr Fudaleja. Faktycznie jak juz wczesniej ktos pisał brak planu leczenia i kosztorysu oraz zachwalanie ze wszystko jest super a potem okazuje sie ze nie jest. Efekty leczenia niestety nie sa zadowalajace a dodatkowo wszystko robia asystentki doktor tylko na chwile sie pojawia a potem znika . Szczerze radze jesli ktos jeszcze moze to niech zmieni lekarza !!!!!! .

  • G

   Potwierdzam przedmówców , którzy odradzają!!!!
   Jestem rozczarowana !!!! Konsultacja z Panem Doktorem trwa 2-3 min. Owszem jest przemiły, ja zakładałam aparat synowi i w końcu to nie wiem,ile czasu będzie potrzeba go nosić, żadnej ionformacji o tym jak, ile, co będzie trwało leczenie!!!! Zapytałam ile czasu potrzeba???Odpowiedział:zaraz wszystko powiem i wyszedł. Za chwilę jakaś Pani poprosiła syna gdzieś dalej a mi kazano poczekać w poczekalni. Nikt nie zapytał się jaki aparat chcemy założyć czy metalowy, czy przeźroczysty, widziałam jak syn wyjrzał i powiedział że już m będą zakładać aparat, myślałm , że ktoś mnie poprosi, coś uzgodnić, ale nic, kompletnie!!!! więc sama się wepchałam, bo juz zaczęli mu przyklejać metal, a ja chciałam przeźroczysty!!!!! naprawdę w płaci się wysokie stawki i czuje się człowiek jakby był intruzem!!!! Zupełnie inaczej wyobrażałam sobie leczenie w prywatnej przychodni!!!!! Naprawdę odradzam!!!!!!!!

  • G

   Ja u Doktora Fudaleja miałam założone 2 aparaty (gora i dol), leczenie trwalo tak jak doktor powiedzial na poczatku - 1,5 roku. Inni ortodonci twierdzili, ze nalezy usunac gorne czworki i dolne piatki, bo inaczej zeby sie nie wyprostuja, a tu niespodzianka - obylo sie bez rwania!

   Do osob niezadowolonych - owszem Doktor spedza bardzo malo czasu na wizycie kontrolnej gdzie asystentki zmieniaja luki i gumki. Natomiast w momencie kiedy mialam problem, pytanie, napisalam do Doktora maila i tego samego dnia uzyskalam odpowiedz, gdzie Doktor napisal kiedy ma czas - wrecz specjalnie dla mnie przyjechal wczesniej do gabinetu zeby omowic moje watpliwosci.

   Tak wiec dla chcacego nic trudnego, a to ze ktos wspomnial ze boli.... to pozostawiam bez komentarza bo to jest po prostu śmieszne!

   Pozdrawiam serdecznie Doktora i dziekuje za piekny usmiech

  • G

   Leczę się u P. Fudaleja ponad pół roku, generalnie jestem zadowolona z efektu, który nastąpił u mnie bardzo szybko (w przypadku górych zębów), już po kilku dniach widziałam poprawę. Pan doktor jest przemiły, odpowiada na każde pytania, owszem, nie poświęca pacjentowi wiele czasu - omawia na bieżąco przebieg leczenia i wydaje instrukcje asystentkom, lecz nie ucieka przed pacjentem, wg mnie w razie pytań zawsze znajduje czas. Podczas pierwszej wizyty omówił ze mną dokładnie plan leczenia i wszelkie koszty uwzględniając to co będzie po zdjęciu aparatu. Jeśli chodzi o Pana doktora, to nie mam żadnych zastrzeżeń, oprócz ceny, ale na to się zgodziłam, poza tym sądze, że w Warszawie ceny sa podobne. Jednakże wiele do życzenia pozostawiają właśnie panie asystentki. Prawie za każdym razem coś się działo z aparatem, musiałam przyjeżdzać między wizytami do lekarza co się wiąże z niepotrzebną stratą czasu i co najważniejsze z ogrommym dyskomfortem w jamie ustnej. Samo noszenie aparatu do przyjemności nie należy, przynajmniej od razu po wymianie łuku, a do tego dochodza jeszcze inne niedogodności związane z ew. błędami w pracy asystentki. Generalnie nie jestem zadowolona z pracy tych pań, co jest szczególnie ważne, bo tak de facto to one wykonują całą pracę przy aparacie (jak na razie doktor założył mi tylko zamki). Nie wiem kim są te panie - jakie mają wykształcenie, ale jestem coraz bardziej rozczarowana leczeniem, chociaż do samego lekarza nie mam zastrzeżen. Nie wiem jak jest w innych gabinetach, ale nie wiem czy powszechną praktyką jest to, że lekarz tylko ogląda zeby po zdjęciu drutów a resztę pracy wykonuje asystentka. Generalnie od dawna słyszałam bardzo dobre opinie na temat Pana doktora, jednakże biorąc pod uwagę fakt, że większośc pracy wykonuje kto inny to nie wiem czy warto leczyć się u tego lekarza.

  • B

   Skończyłam leczenie latem. Wydawało mi się, że wszystko trwa całe wieki. Teraz gdy inni podziwiaja mój uśmiech, to jestem pewna że było warto. Było miło przy każdej wizycie. Fakt, że doktor nie spędzał ze mną całej wizyty, ale gdy chciałam objaśnień zawsze miał czas. Bardzo kompetentny.

  • B

   Witajcie,

   Aktualnie leczę się u Pana Dr. Fudaleja i muszę przyznać, że jestem zadowolona. Co prawda wizyty nie są tanie, 200zł, ale za nic więcej się nie płaci. Moja poprzednia ortodontka co prawda brała 100zł, ale za każdy drucik, zamek czy pierścień brała dodatkowe pieniądze.
   Tutaj w cenę wizyty są wliczone wszelkie materiały. 200zł to chyba normalna cena jak na Warszawę.
   Pan Dr. na początku przedstawił szczegółowo przebieg leczenia, wszystko ze mną omówił. Niedawno przed końcem leczenia zdecydował, że muszę wyrwać dwie górne piątki, bo górny zgryz za bardzo wystaje do przodu. Miał rację, ciężko było podjąć decyzję o wyrwaniu, ale się zdecydowałam i tego nie żałuję, w tej chwili mam świetny zgryz.
   Leczenie u Pana Dr trwa już 1,5 roku, plus 1 rok u poprzedniej ortodontki, ale niedługo ściągam aparat i jestem zadowolona z pracy Pana Dr.
   Musicie pamiętać, że nie zawsze leczenie może być przeprowadzone szybko, szczególnie gdy wyrywacie zęby, to nie można szybko przesuwać zębów w celu zamknięcia powstałych szpar, bo w późniejszym czasie zęby te mogą powypadać.
   Wiadomo, że jest to ingerencja w żywy organizm i mechaniczne przesuwanie, dlatego trzeba być ostrożnym, trzeba przeprowadzać leczenie z głową, a nie patrzeć że to drogo kosztuje, zresztą należy przed leczeniem przeliczyć ile to będzie kosztowało.

  • B

   Profesjonalista, wrażliwy i serdeczny. Miły, otwarty, fachowo znajduje najlepsze rozwiązania. Z zażenowaniem przeczytałem opinie negatywne od moherów, którym zamarzyło się aparaty na spróchniałe zęby - jedna się pulta, że poproszono by wypełniła ankietę w luksusowej, klimatyzowanej poczekalni na skórzanych kanapach i pan doktor nie trzymał jej w tym czasie za rękę (sic!); i pretęchy miała, że kazał zrobić prześwietlenie przed wydaniem decyjzji - pan Dr Fudalej z pewnoscią nie ma w gabinecie szklanej kuli, ani czarnego kota, tudzież Tarota nie stawia, a leczenie ortodontyczne, to nie wizyta w piekarni po bułkę, jak się moherom wydaje. Przykre mamy to stare społeczeństwo!
   Polecam profesjonalną madyczną obsługę w gabinecie dra Fudaleja.
   Drogo, ale co z tego - Ferrari musi być drogie, jak ktoś chce pojeździć fiacikiem, to na ul. Wielicką nie musi się fatygować.