dr n. med.

Paweł Skowronek

Ortopeda, Chirurg

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 17 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Szanowni Państwo
UWAGA: Rejestracja on-line www.ortopedakrakow.pl

Kompleksowe leczeniem schorzeń i urazów narządu ruchu. Leczenie operacyjne. USG stawów. Specjalizuję…
więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Wybiłem już bark 5 raz za każdym razem nastawiany na znieczuleniu, gram w klubie w piłke nożna czy po wykonanej operacji (artroskopi?) jest szansa, że będe mógł bez obaw grać w piłke ? Czy wiotkość stawów może mieć wpływ na wybijany bark ?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Paweł Skowronek

  5 zwichńiecie jest wskazaniem do leczenia operacyjnego. Rodzaj zabiegu jest zależny od patologii w stawie ramienny. Zdążają się nawroty w zależności od metody do 20%. Wszystko zależy od dodatkowych patologii… Więcej

 • W badaniu USG prawy staw kolanowy z nieznacznie zwiększoną ilość płynu pomiedzy pasmem biodrowym-piszczelowym a kością udową w obrębie kaletki maziowej gr.2,6mm. W kaletce gęsiej stopy niewielka ilość płynu o gr 3mm. Na jego tle przerośnięta maziówka z wzmożonym unaczynieniem w obrębie pojedynczych naczyń.… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Paweł Skowronek

  Wskazana rehabilitacja fizyko i kinezyterapia. Przy braku poprawy podajemy miejscowo pod kontrolą USG leki p/zapalne jeżeli pomimo leczenia zachowawczego utrzymują się dolegliwości bólowe.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Szanowni Państwo
  UWAGA: Rejestracja on-line www.ortopedakrakow.pl

  Kompleksowe leczeniem schorzeń i urazów narządu ruchu. Leczenie operacyjne. USG stawów. Specjalizuję się w diagnostyce i leczeniu świeżych urazów i ich powikłań, zmian zwyrodnieniowych stawów oraz urazami sportowymi. Wykonuję zabiegi artroskopowe i rekonstrukcyjne stawów oraz endoprotezoplastyki stawów.

  Głównym obszarem mojego zainteresowania jest staw kolanowy, biodrowy i ramienny oraz uszkodzenia w zakresie mięśni i ścięgien.

  Ponadto, aby zapewnić kompleksowe leczenie sportowców zarówno profesjonalnych, jak i amatorów, współpracuję z rehabilitantami i fizjoterapeutami w celu optymalizacji leczenia.

  Doświadczenie zdobywałem podczas pracy w Oddziale Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego w Krakowie oraz licznych kursach krajowych i międzynarodowych oraz stypendiach zagranicznych w wiodących ośrodkach w dziedzinie chirurgii artroskopowej i rekonstrukcyjnej stawów.

  2006 – Queens Medical Centre Nottingham, Wielka Brytania,
  2008 – AGA fellowship Sporthopedicum Urazy sportowe – Artroskopia
  i rekonstrukcja stawów Straubing, Niemcy,
  2011 – EFORT Fellowship Artroskopia i urazy sportowe Tampere, Finlandia,
  2012 – European Arthroscopy Fellowship – Europejskie stypendium chirurgii artroskopowej, chirurgii rekonstrukcyjnej stawów I traumatologii sportowej.
  Schulterchirurgie Sonnenhof & Engeried Bern, Szwajcaria,
  Traumatología de Ibermutuamur Sevilla, Hiszpania,
  Hospital CUF Descobertas – José de Mello Saúde Lisbona, Portugalia,
  ICOS 13 L’Institut de Chirurgie Orthopédique et Sportive Marsylia, Francja,
  Centre chirurgical Emile Gallé – Nancy, Francja,
  Department of Orthopaedics and Traumatology Catholic University – Rzym, Włochy,
  Department of Orthopaedics and Traumatology knee surgery Casa Di Cura Citta di Parma, Włochy.
  2014 luty - ESSKA (Europan Society of Sport Traumatology, Knee & Arthroscopy) fellowship stypendium poświęcone chirurgii rekonstrukcyjnej stawu ramiennego (artroskopia i endoprotezy), Colmar, Francja
  26-30 Oct 2015 USA Hip and Knees Systems Surgeons Training

  Współpracuję z polskimi i zagranicznymi organizacjami naukowymi w celu wymiany doświadczeń oraz wdrażania nowoczesnych rozwiązań w zakresie leczenia operacyjnego oraz sprzętu medycznego.

  Od 2000 r. biorę czynny udział w organizowaniu międzynarodowego sympozjum “Total Knee Arthroplasty poświęconego problematyce endoprotezoplastyki stawu kolanowego.

  Od 2006 roku jestem współorganizatorem i jednym z wykładowców kursów dla specjalistów ortopedów z tematyki endoprotezoplastki stawu biodrowego, kolanowego (i zabiegów rewizyjnych), barkowego oraz artroskopii stawu kolanowego i rekonstrukcji więzadeł kolana.

  Wykładowca podczas kursów alloplastyki stawu kolanowego organizowanych przez CEMED w Warszawie oraz wykładowca i instruktor kursów endoprotezoplastyki stawu kolanowego organizowanych przez Medical Education Advanced Surgical Devices.

  Sekretarz Zarządu Sekcja Chirurgii Kolana, Artroskopii i Traumatologii Sportowej PTO i Tr

  dr n. med. Paweł Skowronek
  Specjalista Ortopeda-Traumatolog

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ukończone szkoły

 • Collegium Medicum UJ

Publikacje

 • Total hip arthroplasty through a minimally invasive lateran approach – our experience and early results Orthopeadic, Traumatology and Rehabilitation 2007; 1(6); Vol 9
 • Reconstruction of large bone defects with arthroplasty in the treatment of bone tumors of the hip joint. Orthopeadic, Traumatology and Rehabilitation 2005; Vol 5
 • Appliance of the authors’ own concept of the leg support device in the pelvic, hip, thigh operation. Chir. Narządów Ruchu Ortop. Pol. 2007 Mar-Apr;72(2):133-5. Polish.
 • Total hip arthroplasty in rheumatoid arthritis: results of 12-yers follow-up.Chir Narzadow Ruchu Ortop Pol., , 2009
 • Different Types of articulation in hip and knee arthroplasty as the main factor influencing implant survival.
 • Subvastus and Medial Parapatellar Approaches in TKA: Comparision of Functional Results. ORTHOPEDICS Volume 34 Number 6, June 2011.
 • Total hip arthroplasty with bone grafts for protrusion acetabula. Ortop Traumatol Rehabil, 2011 Sep-Oct; 13(5): 469-77. English, Polish.
 • Treatment of open femur fracture with critical bone loss of femoral shaft in politrauma patient–case report. Chir. Narzadow Ruchu Ortop Pol., 2011 Sep-Oct; 76(5): 291-4. Polish.
 • Arthroscopic verification of objectivity of the orthopaedic examination and MRI in intra-articular knee injury. Retrospective study. Videosurgery and other miniinvasive techniques, 2011
 • Tips on revision UKA. Tips and Pitfalls in Unicompartmental Knee Arthroplasty. ESSKA Instructional Course Lecture Book. Amsterdam 2014
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Queens Medical Centre Nottingham, Wielka Brytania, 2006
 • AGA fellowship Sporthopedicum Urazy sportowe – Artroskopia Straubing Niemcy 2008
 • EFORT Fellowship Artroskopia i urazy sportowe Tampere, Finlandia, 2011
 • Europejskie stypendium chirurgii artroskopowej, chirurgii rekonstrukcyjnej stawów I traumatologii sportowej. 2012
 • Schulterchirurgie Sonnenhof & Engeried Chirurgia barku Bern, Szwajcaria, 2012
 • Traumatología de Ibermutuamur Chirurgia barku i kolana Sevilla, Hiszpania, 2012
 • Hospital CUF Descobertas – José de Mello Saúde Chirurgia kolana Lisbona, Portugalia, 2012
 • ICOS 13 L’Institut de Chirurgie Orthopédique et Sportive Urazy Sportowe Marsylia, Francja, 2012
 • Centre chirurgical Emile Gallé – Endoprotezy stawów Nancy, Francja, 2012
 • Department of Orthopaedics and Traumatology Catholic University Chirurgia barku i koala– Rzym, Włochy, 2012
 • Department of Orthopaedics and Traumatology knee surgery Casa Di Cura Citta di Parma, Włochy. 2012
 • ESSKA (Europan Society of Sport Traumatology, Knee & Arthroscopy) fellowship stypendium poświęcone chirurgii rekonstrukcyjnej stawu ramiennego (artroskopia i endoprotezy), Colmar, Francja 2014
więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
40 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • D
  Lokalizacja: www.ortopedakrakow.pl ORTOKLINIKUsługa: zerwanie ACL, naderwanie MCL kolana lewego

  Pan Doktor jest człowiekiem o olbrzymiej wiedzy medycznej, imponującym doświadczeniu i profesjonalnym podejściu do pacjenta. Każdą osobę, która do niego trafi, traktuje indywidualnie i z należytą powagą. Ja trafiłam do Doktora z zerwanym więzadłem krzyżowym przednim kolana lewego. Po skrupulatnym przeprowadzeniu analizy moich wyników badań dotyczących nogi, konsultacji, wyjaśnieniu kilku kwestii, zdecydowałam się na operację rekonstrukcji więzadła (ostatecznie jest to decyzja pacjenta i tak właśnie chciałam). Operacja przebiegła jak najbardziej pomyślnie, a noga jest w o wiele lepszym stanie niż wcześniej (nawet gdy już była wyrehabilitowana po urazie) i szybko wraca do zdrowia i stabilności. Oby więcej takich wspaniałych lekarzy z powołania, którzy naprawdę chcą pomagać ludziom, i to wszystkim, bez względu na wiek i rodzaj urazu ortopedycznego. A co najważniejsze: udaje się im to:) Najlepszy specjalista w swym fachu!

 • Lokalizacja: www.ortopedakrakow.pl ORTOKLINIKUsługa: ocena stanu stawów kolanowych i kręgosłupa

  Profesjonalista, uczciwy, otwarty, jasno precyzuje stan zdrowia i rokowania. Określa konkretnie sposób pomocy. Jestem bardzo miłe zaskoczona taką rzetelnością i podejściem do pacjenta. Świetna pamięć osób i ich stanu zdrowia. Gorąco polecam opiekę Pana Doktora, na pewno nikt się nie zawiedzie. Dziękuję bardzo za pomoc!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan doktor kompetentny, kulturalny, dokładnie wytłumaczył, na czym polega problem. Dokonał trafnej diagnozy. Już po pierwszym dniu stosowania zaleconych laków widać było lekką poprawę.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: www.ortopedakrakow.pl ORTOKLINIKUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Świetny lekarz. Trafiłam do niego ze świeżo zagipsowaną stopą. Martwiłam się, że tak jak powiedział wcześniejszy lekarz, czeka mnie min. 5 tygodni w gipsie. Doktor Skowronek na podstawie zdjęcia dał inną diagnozę, zdjął znienawidzony gips i przepisał inne metody leczenia dokładnie je tłumacząc. Bardzo polecam Pana Doktora.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wizyta bardzo konkretna z pełnymi informacjami, bardzo dokładne badanie co mnie zaskoczyło po wizytach u innych ortopedów. Widać u pana doktora dużą wiedzę i doświadczenie. Potrafi wysłuchać i stara się pomóc.

 • J
  Lokalizacja: www.ortopedakrakow.pl ORTOKLINIKUsługa: Konsultacja + USG

  Do gabinetu pana doktora trafiłem wskutek urazu, jakiego doznałem na stoku narciarskim w marcu bieżącego roku. Pan doktor zdiagnozował mój przypadek. Wykonał kilkakrotnie punkcje, zaaplikował sterydy, zalecił samodzielne ćwiczenia kolana.Dostałem wyczerpująca odpowiedz na wszystkie moje pytania. W moim przypadku jest szansa, że obejdzie się bez zabiegu operacyjnego.
  Gorąco polecam usługi pana doktora.

 • W
  Lokalizacja:

  Super lekarz. Panewka stawu biodrowego była pęknięta i przemieszczona. Pan doktor uporał się z problemem. Wkręcił 2 tytanowe śruby i po początkowej martwicy kości wszystko zaczęło ustępować. Wszystko wyleczone i wytłumaczone krok po kroku bardzo profesjonalnie. Polecam w 100% - wykształcony człowiek z ogromna wiedza i praktyka zawodowa.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: www.ortopedakrakow.pl ORTOKLINIKUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Doskonały specjalista. Godny zaufania i polecenia. Po miesiącu bólu i bezowocnych prób diagnozy podejmowanych przez innych lekarzy nareszcie wiem co mi jest więc mogę podjąć walkę. A wiedza to najważniejsze. Dr. Skowronek z szacunkiem i wyrozumiałością podchodzi do pacjenta. Jest jednym z niewielu lekarzy, do których wrócę w razie potrzeby.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Dr.Skowronek bardzo konkretny lekarz a przede wszystkim bardzo miły człowiek . Badanie było konkretne i doktor bardzo się starał żeby nie bolało (kolano po artroskopii ) powiedział jak mam ćwiczyć wytłumaczył na czym polegał zabieg . Polecam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: www.ortopedakrakow.pl ORTOKLINIKUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Pan Doktor, spokojny super podejscie do Pacjenta i znający b. dobrze swoją sztukę lekarską. Dziękujemy, wizyta była super. Pełen profesjonalizm.! Wdzięczny pacjent S. Wasik.