dr n. med.

Paweł Pietkiewicz

Dermatolog

195 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 136 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Mam przyjemność być w gronie zaledwie kilku polskich specjalistów dermatologów-wenerologów certyfikowanych przez European Board of Dermatology-Venereology (UEMS-EBDV). Doświadczenie… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
195 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Scanmed S.A. w Poznaniu

  Wizyta u Pana doktora odbyła się bardzo profesjonalnie, przeprowadzony wywiad, wszelkie pytania i odpowiednio postawiona diagnoza, gorąco polecam! !!

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bylam na wizycie z corka z AZS. Kilka lat zmagalismy sie z choroba a Pan Doktor wprowadzil ja w reemisje w zaledwie 3 tygodnie.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Scanmed S.A. w Poznaniu

  Po długim i bezskutecznym leczeniu trądziku u innego dermatologa trafiłam do dr. Pietkiewicza. On jako pierwszy zasugerował sprawdzenie hormonów, a poprzedni dermatolog chciał już leczyć mnie izotekiem. I faktycznie hormony okazały się być przyczyną trądziku. Zaczęłam leczenie dermatologiczne i jest ok. Dr słuchał uważnie, wizyta trwała długo, po czy napisał porządne i dokładne rozporządzenie dotyczące leczenia, zaproponował nawet różne kosmetyki, które dodatkowo pomogły mi się uporać z problemem. Jako jedyny zasugerował, żeby ograniczyć nabiał i trzymać zdrową dietę. Inni lekarze twierdzili, że dieta nie ma znaczenia, a u mnie jest poprawa od kiedy nie piję mleka (czasami jedynie jem jogurt lub jakiś ser). Nie jest to ostatnia wizyta u dr., ale jestem już na takim etapie, że nie zawsze nakładam makijaż. Bardzo polecam dr.!

 • Lokalizacja: Scanmed S.A. w PoznaniuUsługa: zmiany skórne

  Pierwsze wrazenie bardzo dobre Pan Doktor poświęcił nam sporo czasu gdyż wizyta trwała ok 30 min wszystko dokładnie wypytal i zlecił badania i zobaczymy co dalej najważniejsze żeby ktoś wkoncu dobrze postawił diagnozę córce wierze ze Pan Doktor nam w tym pomoże

 • K
  Lokalizacja: Flosmed - sieć przychodni lekarskich w PoznaniuUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Już po pierwszej wizycie wiedziałam, że jest to lekarz z powołania. Profesjonalista. Mogę napisać wybitny fachowiec w swojej dziedzinie. Pan doktor działa jak balsam na duszę dla tak wystraszonej pacjentki jak ja. Nie ma wątpliwości w stosunku do stawianej diagnozy, do tego co mówi. Wszystko jest jasno, klarownie wyjaśnione. Jest tak albo nie, jest białe albo czarne. Nie ma nie wiem, zobaczymy. To bardzo ważne. Polecam pana doktora, jako naprawdę wybitnego dermatologa.

 • M
  Lokalizacja: Flosmed - sieć przychodni lekarskich w PoznaniuUsługa: dermoskopia - ocena znamion

  Lekarz bardzo profesjonalny, uprzejmy, badał sumiennie i dokładnie. Zdecydowanie polecam i na pewno odwiedzę go drugi raz.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Flosmed - sieć przychodni lekarskich w PoznaniuUsługa: trądzik późny

  Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona jak odbyła się wizyta oraz podejściem Pana Doktora. Pan dr przeprowadził bardzo dokładny wywiad. po postawieniu diagnozy przedstawił konieczną droge leczenia żeby problemu pozbyć się na stałe, ale z racji że na chwile obecną kuracji tej nie mogę sie poddać, zaproponował inną, ostrzegając, że nie będzie ona tak skuteczna ale da nam trochę czasu. Pan doktor bardzo dokładnie wszystko wyjaśnił, jak stosować leki, maści, czego nie powinnam spożywać oraz jak mam postępować ze swoją skóra i jak ją pielęgnować.Jestem pełna nadziei, że ta kuracja mi pomoże. Przede wszystkim zlecił tez wykonanie badań, czego do tej pory nikt nie zrobił, a leczyłam się u innych dermatologów ale żaden nie podszedł do sprawy tak kompleksowo. Leki oczywiście dość drogie ale to normalne dla leków dermatologicznych, tym bardziej że leki - ich ilość została przepisana na 6 tygodni leczenia. Doktor zalecił wizytę kontrolną za 2 m-ce.

 • Lokalizacja: Flosmed - sieć przychodni lekarskich w PoznaniuUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Bardzo dobry lekarz, pomógł przy moich problemach skórnych, wracam do niego z przyjemnością na wizyty kontrolne. Wszystkim znajomym a także rodzinie szczerze polecilam tego lekarza.

 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pełen profesjonalizm i spokój. Badanie przeprowadzone bardzo szczegółowo i drobiazgowo. Wszystko jasno zostało wytłumaczone. Polecam szczerze.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Flosmed - sieć przychodni lekarskich w PoznaniuUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Pan Doktor okazał się bardzo konkretna osobą, o wysokiej kulturze osobistej. Była to moja pierwsza wizyta, na chwile obecną uzyskałem porady i listę przypisanych leków. Jakie będą efekty to się dopiero okaże w trakcie leczenia, ale już za pierwszą wizytę mogę wystawić wysoką ocenę - wrażenia bardzo pozytywne.

Pytania pacjentów (290)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Szanowny Panie,

  Zgodnie z przyjętymi w Polsce wytycznymi IUSTI (2015) podstawą leczenia infekcji dróg moczowo-płciowych spowodowanych przez Chlamydia trachomatis jest wykonanie testu NAAT… Więcej

 • Jestem 1.5 miesiąca po kuracji lekiem izotek. Jak długo oczyszcza się organizm po tym leku i ile czasu po zakończeniu kuracji mogę zacząć przyjmować zestaw witamin (w tym wit a)??

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Izotretinoina jest w pełni wypłukana z organizmu w okresie miesiąca po ostatniej dawce. Jest to zatem bezpieczny okres do powrotu do suplementacji.

  Z wyrazami szacunku,
  dr n. med. Paweł Pietkiewicz, FEBDV

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Mam przyjemność być w gronie zaledwie kilku polskich specjalistów dermatologów-wenerologów certyfikowanych przez European Board of Dermatology-Venereology (UEMS-EBDV).

  Doświadczenie zawodowe zdobywałem jako lekarz i wykładowca uniwersytecki przez lata pracy w Katedrze i Klinice Dermatologii Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu oraz na licznych stażach zagranicznych i warsztatach (Francja, Dania, Szwajcaria, UK, Belgia, Holandia, Grecja). Aktualnie jestem związany z Poradnią Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Wielkopolskiego Centrum Onkologii, gdzie zajmuję się diagnostyką i leczeniem nowotworów skóry. W obszarze moich szczególnych zainteresowań pozostaje ocena znamion barwnikowych (dermoskopia). problematyka chorób z autoimmunizacji, chorób tkanki łącznej, reakcji polekowych i chorób skóry związane z ekspozycją na związki pochodzenia roślinnego.

  Pozostaję członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, European Academy of Dermatology and Venereology, European Association for Cancer Research, New York Academy of Sciences, European Association of Dermato-Oncology oraz International Dermoscopy Society.
  -------------------------------------
  Jeżeli są Państwo zainteresowani możliwością uczestnictwa w badaniu klinicznym w łuszczycy, atopowym zapaleniu skóry lub bielactwie (nowoczesny lek dostarczany przez kilka-kilkadziesiąt miesięcy bezpłatnie przez producenta; niedostępny w leczeniu NFZ/szpitalnym) proszę o kontakt mailowy na adres p.pietkiewicz@mp.pl.
  -------------------------------------
  Podana godzina przyjęcia jest orientacyjna. Prosimy o przybycie 15 minut przed umówioną wizytą.
  Na ocenę znamion barwnikowych należy zarezerwować wizytę 30-minutową (2 terminy z rzędu).
  --------------------------------------
  Osoby niepełnoletnie zgodnie z polskim prawem mogą być przyjęte jedynie w towarzystwie opiekuna prawnego.

Specjalizacje

 • Dermatologia i wenerologia

Ukończone szkoły

 • European Board of Dermatology-Venereology (UEMS-EBDV, Frankfurt/Main, 2016)
 • Podyplomowe Studium Metodologii Badań Naukowych; Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (2013)
 • Wydział Lekarski I; Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (2009)

Publikacje

 • Clinical, histopathological and molecular differences between nodular and superficial basal cell carcinomas may question the common origin of these tumors. (Dermatologic Surgery, Aesthetic Dermatology and Laser Congress. Ateny, 2018)
 • Reviewing putative industrial triggering in pemphigus: cluster of pemphigus in the area near wastewater treatment plant. (Advances in Dermatology and Allergology/Postępy Dermatologii i Alergologii, 2017)
 • Analysis of the autoimmune response against BP180 and BP230 in ethnic Poles with neurodegenerative disorders and bullous pemphigoid. (Central European Journal of Immunology, 2017)
 • Accuracy of molecular diagnostics in pemphigus and bullous pemphigoid: Comparison of commercial and modified mosaic indirect immunofluorescence tests as well as enzyme-linked immunosorbent assays. (Advances in Dermatology and Allergology/Postępy Dermatologii i Alergologii, 2017)
 • Neurodegenerative disorders, bullous pemphigoid and psoriasis: a comparative study in ethnic Poles indicates that Parkinson’s disease is more relevant to bullous pemphigoid. (Advances in Dermatology and Allergology/Postępy Dermatologii i Alergologii, 2017)
 • Comparative diagnostic performance of commercial as well as modified mosaic indirect immunofluorescence assay and ELISAs for the serological evaluation of pemphigus and bullous pemphigoid activity. (Journal of Investigative Dermatology, 2015)
 • Pemfigoid pęcherzowy, łuszczyca a choroby neurodegeneracyjne: badanie porównawcze w warunkach środkowoeuropejskiego uniwersyteckiego oddziału dermatologicznego. (Przegląd Dermatologiczny, 2015)
 • Pemfigoid pęcherzowy z wykwitami typu rumienia obrączkowatego odśrodkowego w odmianie głębokiej u kobiety w średnim wieku w przebiegu zakażenia Treponema pallidum. (Przegląd Dermatologiczny, 2015)
 • Analiza porównawcza wybranych receptorów Fc w autoimmunizacyjnych dermatozach pęcherzowych. (Przegląd Dermatologiczny, 2015)
 • Zagadnienie narażenia pracowniczego na seskwiterpeny laktonowe. (Przegląd Dermatologiczny, 2015)
 • Schorzenia neurodegeneracyjne a pemfigoid pęcherzowy – retrospektywne badanie immunopatologiczne. (Przegląd Dermatologizny, 2015)
 • Leki przeciwnadciśnieniowe a wyzwalanie pęcherzycy – heterogenność schorzeń pęcherzycowych. (Przegląd Dermatologiczny, 2015))
 • Porównanie przydatności diagnostycznej multiparametrycznej immunofluorescencji pośredniej (wykrywającej przeciwciała IgG oraz zmodyfikowanej wykrywającej przeciwciała IgG4) i ELISA w pęcherzycy i pemfigoidzie pęcherzowym. (Przegląd Dermatologiczny, 2015)
 • The early risk of an internal malignancy development in patients with dermatitis herpetiformis seems to be exaggerated. (Journal of Investigative Dermatology, 2015)
 • Rozdział: Choroby pęcherzowe: Pemfigoid pęcherzowy kardynalną kwestią medyczno-społeczną w zakresie autoimmunizacyjnych dermatoz pęcherzowych. [W:] Metody diagnostyczne w dermatologii, wenerologii i mikologii lekarskiej. T. 2. Badania diagnostyczne w wybranych jednostkach chorobowych. Wydawnictwo Czelej, Lublin, 2015.
 • Rozdział: Zaawansowane techniki obrazowe w dermatologii. [W:] Metody diagnostyczne w dermatologii, wenerologii i mikologii lekarskiej. T. 1. Najczęściej stosowane i najbardziej przydatne techniki diagnostyczne. Wydawnictwo Czelej, Lublin, 2015.
 • Rozdział: Diagnostyka cytologiczna w dermatologii. [W:] Metody diagnostyczne w dermatologii, wenerologii i mikologii lekarskiej. T. 1. Najczęściej stosowane i najbardziej przydatne techniki diagnostyczne. Wydawnictwo Czelej, Lublin, 2015.
 • Rozdział: Immunofluorescencja w dermatologii - zarys zagadnienia. [W:] Metody diagnostyczne w dermatologii, wenerologii i mikologii lekarskiej. T. 1. Najczęściej stosowane i najbardziej przydatne techniki diagnostyczne. Wydawnictwo Czelej, Lublin, 2015.
 • Rozdział: Histopatologia i histochemia w dermatologii - zarys zagadnienia. [W:] Metody diagnostyczne w dermatologii, wenerologii i mikologii lekarskiej. T. 1. Najczęściej stosowane i najbardziej przydatne techniki diagnostyczne. Wydawnictwo Czelej, Lublin, 2015.
 • Rozdział: Genetyka w łuszczycy i łuszczycowym zapaleniu stawów w aspekcie terapii lekami antycytokinowymi. [W:] Leczenie biologiczne w dermatologii, gastroenterologii i reumatologii u dorosłych i dzieci. Wydanie II, poszerzone i uaktualnione. Wydawnictwo Termedia, Poznań, 2015
 • Bullous pemphigoid and neurodegenerative diseases: A study in a setting of a Central European university dermatology department. (Aging Clinical and Experimental Research, 2015)
 • Contact mucosal-dominant pemphigus vulgaris in a captopril-taking woman with a history of angioedema. (Anais Brasileiros De Dermatologia, 2015)
 • Human dermatitis after skin exposure to Jacobaea vulgaris and spectrum of health hazards induced by this plant to humans and livestock. (Journal of Agromedicine, 2015)
 • A retrospective study of antihypertensives in pemphigus: a still unchartered odyssey particularly between thiols, amides and phenols. (Archives of Medical Sciences, 2015)
 • Unrelated cutaneous expressions of interleukin-6 and neutrophil elastase are also unlinked to IgA antibodies to gliadin nonapeptides, epidermal and tissue transglutaminases in dermatitis herpetiformis. (Journal of Investigative Dermatology, 2014)
 • Issues of autoimmunity and autoinflammation in pemphigus, bullous pemphigoid and dermatitis herpetiformis: comparison of cutaneous pathogeneses. (Experimental Dermatology, 2014)
 • Intake of antihypertensives suspected, according to published reports, of triggering pemphigus by pemphigus patients: The large-scale problem. (Journal of Investigative Dermatology, 2014)
 • Cost-effective algorithm for the differentiation of IgG-mediated subepidermal autoimmune blistering dermatoses. (Journal of American Academy of Dermatology, 2014)
 • Discordant expression of desmoglein 2 and 3 at mRNA and protein levels in nodular and superficial basal cell carcinoma revealed by immunohistochemistry and fluorescent in situ hybridization. (Clinical and Experimental Dermatology, 2014)
 • Ocena użyteczności wykorzystania komórek transfekowanych w diagnozowaniu autoimmunizacyjnych dermatoz pęcherzowych. (Przegląd Dermatologiczny, 2014)
 • Cutaneous expressions of interleukin-6 and neutrophil elastase as well as levels of serum IgA antibodies to gliadin nonapeptides, tissue transglutaminase and epidermal transglutaminase: Implications for both autoimmunity and autoinflammation involvement in dermatitis herpetiformis. (Central European Journal of Immunology, 2014)
 • Autoimmunizacyjne dermatozy pęcherzowe w starości. Spersonalizowane naświetlenie zagadnienia. (Dermatologia Kliniczna, 2014)
 • An attempt to assess the expression of desmogleins 2 and 3 with fluorescent in situ hybridization and immunohistochemistry in basal cell carcinomas. (Journal of Investigative Dermatology, 2013)
 • Rozdział: Malignancy in Relation to Autoimmune Blistering Dermatoses: Molecular and Clinical Aspects. [W:] Highlights in Skin Cancer. Wydawnictwo InTech, Rijeka, 2013
 • Immunoglobulin G4 is prevailing over immunoglobulin G1 in autoimmunity of pemphigus and bullous pemphigoid: analysis of tissue-bound antibodies in active diseases. (Central European Journal of Immunology, 2013)
 • Acroangiodermatitis in a leg amputee using a suction-socket prosthesis: Clinical, histological as well as HHV-8 and CD34 immunohistochemical study. (Polish Journal of Pathology, 2013)
 • Cutaneous expression of neutrophil elastase in relation to IgG autoantibodies to desmogleins 1 and 3 in pemphigus foliaceus and pemphigus vulgaris. (Journal of Investigative Dermatology, 2012)
 • BP180 IgG ELISA jest bardziej użyteczna od BP230 IgG ELISA w diagnozowaniu IgG-zależnych podnaskórkowych autoimmunizacyjnych dermatoz pęcherzowych. (Dermatologia Kliniczna, 2012)
 • Współczesne metody leczenia pęcherzycy zwykłej z punktu widzenia początkującego lekarza. (Dermatologia Kliniczna, 2012)
 • Pemphigoid gestationis in a female with progressive facial hemiatrophy: microchimerism as a speculative shared background is disputable. (Polish Journal of Pathology, 2012)
 • The chancre of pemphigus on the scalp as the first symptom of mucosal-dominant pemphigus vulgaris in an elderly man taking ramipril. (Dermatologia Kliniczna, 2011)
 • A case of bullous pemphigoid with high levels of serum and blister fluid IgG antibodies to BP180 detected with ELISA, but absence of IgG, IgG1, and IgG4 deposits at the dermal-epidermal junction in direct immunofluerescene tests. (Dermatologia Kliniczna, 2011)
 • Increased CXCR4 expression in AsPC1 pancreatic carcinoma cells with RNA interference-mediated knockdown of DNMT1 and DNMT3B. (Biomedicine & Pharmacotherapy, 2010)
 • Tamoxifen epigenetically modulates CXCL12 expression in MCF-7 breast cancer cells. (Biomedicine & Pharmacotherapy, 2010)
 • Typy świecenia immunofluorescencji pośredniej na komórkach HEp-2 a antygeny wykrywane testem typu blot u chorych diagnozowanych w kierunku choroby tkanki łącznej. (Dermatologia Kliniczna, 2009)
 • Skóra okolicy pośladkowej nie jest optymalnym miejscem biopsji do bezpośredniego badania immunofluorescencyjnego w diagnostyce opryszczkowatego zapalenia skóry. Opis przypadku opryszczkowatego zapalenia skóry w odmianie Cottiniego. (Dermatologia Kliniczna, 2009)
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • British Society for Paediatric Dermatology Grant (BPSD, Glasgow, Szkocja/Zjednoczone Królestwo, 2018)
 • Scottish Dermatological Society Grant (SDS, Stirling, Szkocja/Zjednoczone Królestwo 2017)
 • Euroderm Excellence Grant (European Dermatology Forum, Nicea, Francja, 2015)
 • Société Française de Dermatologie Grant (SFD, Paryż, Francja, 2015)
 • Michael Hornstein Memorial Scholarship (EADV, Walencja, Hiszpania 2015)
 • Wyróżnienie w konkursie na najlepszą pracę eksperymentalną (III Zjazd Sekcji Forum Młodych Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Ossa k. Rawy Mazowieckiej, Polska, 2015)
 • Stypendium doktorskie dla pracowników Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Poznań, Polska, 2015)
 • Pierwsza nagroda w sesji posterowej (XXX Zjazd Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Kraków, Polska, 2012)
 • Pierwsza nagroda w sesji Dermatologii i Wenerologii (9th International Congress of Young Medical Scientists, Poznań, Polska, 2009)
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • ΡΕΑ Μαιευτική Γυναικολογική Κλινική, Nail surgery course, Ateny, Grecja (2018)
 • Wielkopolskie Centrum Onkologii, Poradnia Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Poznań (2017-2018)
 • Royal Aberdeen Children's Hospital, Paediatric Dermatology, Aberdeen, Szkocja/Wielka Brytania (2017)
 • Queen Elizabeth University Hospital, Department of Dermatology, Glasgow, Szkocja/Wielka Brytania (2017)
 • Royal Hospital for Children; Paediatric Dermatology, Glasgow, Szkocja/Wielka Brytania (2017)
 • Royal Infirmary of Edinburgh, Department of Dermatology, Edynburg, Szkocja/Wielka Brytania (2017)
 • UniversitätsSpital Zürich, Dermatologischen Klinik, Zurych, Szwajcaria (2015)
 • Københavns Universitet, Nordic course on skin surgery, Kopenhaga, Dania (2015)
 • Atelier chirurgie 2 niveau confirmé - JDP 2015, Paryż, Francja (2015)
 • Geneeskundige en Gezondheidsdienst, Amsterdam, Holandia (2014)
 • EADV Brussels Office, Bruksela, Belgia (2014)
 • Oddział Kliniczny Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego im. H. Święcickiego w Poznaniu (2011-2016)
 • Pracownia Autoimmunizacyjnych Dermatoz Pęcherzowych Kliniki Dermatologii UM w Poznaniu (2009-2016)
 • 111 Szpital Wojskowy w Poznaniu (2009-2010)
więcej

Certyfikaty