Adres

Pocztowa 7, Namysłów
Poradnia żywieniowa FitProfil

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Gotówka, Przelew na konto

Analiza składu ciała

Edukacja żywieniowa


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych dietetyków w pobliżu

Moje doświadczenie

Leczone choroby

 • otyłość
 • Żywienie kobiet w ciąży i karmiących

Usługi i ceny

Analiza składu ciała


Pocztowa 7, Namysłów

Poradnia żywieniowa FitProfil


Edukacja żywieniowa


Pocztowa 7, Namysłów

Poradnia żywieniowa FitProfil

Opinie

Jesteś po wizycie u tego specjalisty?

Podziel się wrażeniami! Przyszli pacjenci pewnie tu zajrzą i będą Ci wdzięczni.

Zostaw swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

1 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Witam. Od półtora roka walczę z kandydozą - Candida albicans - jest to wynik badania na podstawie wymazu języka. Słyszałam, że trzeba zastosować odpowiednią dietę, niestety różne źródła różnie tę diętę interpretują. Jeśli jest to możliwe, chciałabym wykaz konkretnych "rzeczy", co mogę rzeczywiście jeść, a czego nie. Niestety nie stać mnie na wizyty prywatne :( Dodam, że jestem przebadana wzdłuż i wszerz (m.in. gastroskopia, kolonoskopia, wszystkie podstawowe badania i jest ok).

  Dzień dobry
  Dieta w kandydozie obejmuje przede wszystkim eliminację produktów zawierające cukry proste. Dobrze, aby wyeliminowała Pani z diety wszelkiego rodzaju słodycze (ciastka, czekoladę, cukierki, itp), miód, sos ketchup, wody smakowe, słodzone napoje, a także soki owocowe. Należy również ograniczyć lub wyeliminować owoce świeże i suszone ze względu na zawartą w nich fruktozę. Jeśli ciężko Pani zrezygnować z owoców, proszę wyeliminować chociaż te, które mają dużą zawartość cukru (banany, winogrona, owoce suszone, owoce z puszki, jabłka, gruszki, czereśnie, śliwki). Warto również wyeliminować ze swojej diety mleko, jeśli natomiast nie jest Pani w stanie całkowicie wyeliminować mleka i przetworów mlecznych, proszę spożywać produkty fetmenyowane, jak np, jogurt naturalny lub kefir, ale w ograniczonych ilościach. Bezwzględnie należy wyeliminować z diety alkohol. Proszę również wyeliminować produkty zawierajace drożdże, a więc wszystkie wyroby piekarnicze i cukiernicze. Dozwolone są natomiast wszystkie warzywa (zwłaszcza czerwone, żółte i zielone), orzechy czy w ograniczonych ilościach owoce jagodowe (malina, borówka). Niektóre źródła podają, że dopuszczalny jest ksylitol, ja jednak nie zalecam takich form zamienników cukru. Taką dietę można stosować minimum 4 tygodnie. Oczywiście są to tylko wskazówki, najlepiej udać się do dietetyka po poradę, który dobierze odpowiednie produkty do faktycznego stanu zdrowia i odpowiednio zbilansuje jadłospis. Proszę pamiętać, że jeśli istnisją u Pani inne choroby współistniejące (np. cukrzyca czy choroby tarczycy) należy odpowiednio zmodyfikować dietę. Warto również wprowadzić jednocześnie kurację probiotykami (jeśli nie ma przeciwwskazań), o które można zapytać w aptece. Zdaję sobie sprawę, że dieta jest dość restrykcyjna, dlatego proszę chociaż w części wprowadzić zaproponowane zmiany, a do najważniejszych należą eliminacja cukrów prostych, a więc słodyczy i owoców oraz produktów zaeietających drożdże, bezwzględny zakaz spożywania alkoholu i przynajmniej ograniczenie produktów mlecznych. Ważna jest również kuracja probiotykami. Pozdrawiam.

  Paula Boba

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

Leczone choroby

 • otyłość
 • Żywienie kobiet w ciąży i karmiących