Umów wizytę Zapytaj lekarza 118 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Witam! Jestem specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu, specjalizującym się w choroba kolana, stopy i urazach sportowych. W mojej codziennej praktyce zajmuję się leczeniem… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
128 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Lokalizacja: DCO Dolnośląskie Centrum OrtopedyczneUsługa: badanie pourazowe, diagnostyka, iniekcja dostawowa, skręcenie stawu kolanowego

  Pełen profesjonalizm, szeroki wywiad, indywidualne podejście do pacjenta, dokładne badanie, konkretne leczenie i zalecenia. Polecam!

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: DCO Dolnośląskie Centrum OrtopedyczneUsługa: konsultacja z usg stawu

  Pan doktor rzeczowo podszedł do sprawy, wywiad i badanie przeprowadzone z pełnym profesjonalizmem. Następnie plan leczenia został opisany w najmniejszych szczegółach. Polecam wybrać się na konsultację z czystym sumieniem.

 • M

  Świetny lekarz z podejściem do dzieci, dzieli się swoją wiedzą odpowiadając rzeczowo na wszystkie zadane pytania, traktuje pacjenta jak równego rozmówce, polecam tego lekarza :)

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: DCO Dolnośląskie Centrum OrtopedyczneUsługa: konsultacja ortopedyczne z usg stawu

  Wizyta, tak jak się spodziewałam, przebiegła w miłej atmosferze, a syn mimo wcześniejszych przykrych doświadczeń, bardzo szybko nabrał zaufania do lekarza, profesjonalizmem i otwartością potrafił przekonać nawet nastolatka do regularnej rehabilitacji. Szczegółowe badanie, trafna diagniza i dokladny plan leczenia utwierdziły mnie w przekonaniu, że dobrze zrobiłam powierzając mu leczenie także drugiego syna.

 • M
  Lokalizacja: DCO Dolnośląskie Centrum Ortopedyczne

  Pan Doktor jest specjalistą kompetentnym.Zna się doskonale na tym co robi. Profesjonalne i rzeczowe podejście do pacjenta .Na wszystkie pytania udziela dokładnej odpowiedzi. Bardzo miła atmosfera podczas wizyty, dobry kontakt z pacjentem.Jestem bardzo zadowolona Polecam.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: DCO Dolnośląskie Centrum OrtopedyczneUsługa: konsultacja ortopedyczne z usg stawu

  U Pana Doktora można czuć się przede wszystkim swobodnie, do tematu podchodzi profesjonalnie. Jeśli coś nie jasne - wytłumaczy. Jeśli o mnie chodzi to polecam :)

 • L
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: DCO Dolnośląskie Centrum OrtopedyczneUsługa: konsultacja ortopedyczna z USG stawu

  Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta, pomocny,rzeczowy,bardzo dobry fachowiec. Dokładnie zrobione USG, w końcu dzięki doktorowi wiem co mi dolega. Odpowiadał na każde pytanie. Dokładnie mówi o schorzeniu. Pełen profesjonalizm. Polecam w 100%

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty u pana doktora. Właśnie takiego podejścia do pacjenta się spodziewałam. Zbadał dokładnie moje kolano i wytłumaczył na modelu o co chodzi. Zlecił dodatkowe badania i rehabilitację. Jeżeli po rezonansie okaże się że coś się dzieje na pewno do niego wrócę

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: DCO Dolnośląskie Centrum OrtopedyczneUsługa: konsultacja z usg stawów kolanowych po urazie

  Pana Doktora Tokłowicza poprosiłam o konsultację w sprawie urazu obu kolan na skutek upadku. Po dokładnym zbadaniu palpacyjnym i badaniu usg, Pan dr Tokłowicz poinstruował mnie bardzo szczegółowo co do dalszej procedury leczenia, wydał skierowanie na RTG stawów kolanowych i z racji jeszcze wcześniejszego urazu, również skierowanie na rezonans magnetyczny. W czasie następnej wizyty, z gotowym już zdjęciem, Pan Doktor dokonał injekcji Bioveloxu w jeden ze stawów. Pomógł mi też bardzo w doborze leku na oseoporozę. Jestem po wielkim wrażeniem profesjonalności Pana doktora, jego uprzejmego traktowania pacjenta i żywego nim zainteresowania. Pan Doktor odpowiada szczegółowo i wyczerpująco na zadane mu pytania. Dziś chodzę bez jakiegokolwiek bólu. Bardzo szczerze polecam Pana Doktora Tokłowicza. To świetny specjalista.

 • I
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: DCO Dolnośląskie Centrum OrtopedyczneUsługa: konsultacja ortopedyczna dzieci

  Miałam przyjemność być z dzieckiem na dwóch wizytach u Pana Patryka. Mogę śmiało powiedzieć,że lekarz ten ma niesamowite podejście do dzieci oraz dużo cierpliwości. Rozwiał wszystkie moje wątpliwości i postawił diagnozę,czego nikt wcześniej nie był w stanie zrobić. Lekarz ten ma ogromną wiedzę,co za tym idzie nie ma dla niego pytań bez odpowiedzi. Mówi jasno co należy robić po postawionej diagnozie. Z czystym sumieniem mogę polecić tego lekarza.

Pytania pacjentów (55)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Dzisiaj grając w siatkówkę źle przyjęłam piłkę. Zaczął mnie boleć i dalej boli kciuk. Nie mogę go w całości wyprostować i zgiąć. Jest to dolna część tego palca, jakby u nasady (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa). Mnie i paru innym osobom wydaje się , że jest wybity. Moje pytanie brzmi: czy powinnam iść do lekarza? Jeśli nie to czy muszę go jakoś usztywniać?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Nie tylko powinna Pani iść a wręcz Pani musi!
  Trzeba ocenić staw, więzadła, wykluczyć ewentualne złamanie. A co do unieruchomienia według zasady cały palec i śródręcze.

 • Chrząstka szklista w stawie kolanowym bardzo cienka..Mam 29 lat. Na badaniu USG prawego kolana oprócz przesuniętej rzepki w lewo wyszło, że mam chrząstkę cienką, jak u staruszki, a mianowicie jej grubość wynosi do 1,4 mm. Czy to oznacza, że już w młodym wieku mogą mieć problemy ze stawami? Czy mogę jakoś przeciwdziałać jej ścieraniu?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Przy bocznym przyparciu warto odwiedzić fizjoterapeutę by skorygować jej położenie, można dodatkowo poddać się zabiegowi podania dostawowego preparatu kw. hialuronowego lub PRP.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Witam!
  Jestem specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu, specjalizującym się w choroba kolana, stopy i urazach sportowych.
  W mojej codziennej praktyce zajmuję się leczeniem chorób narządu ruchu, urazów również sportowych. Umiejętność leczenia sportowców posiadam przez zrozumienie treningu oraz mechanizmu urazów i przeciążeń. Wiedzę swą w tym zakresie czerpię z własnej wieloletniej kariery sportowej, którą obecnie wykorzystuję do diagnozowania i leczenia. Dodatkowo zajmuje się diagnostyką ultrasonograficzną narządu ruchu osób dorosłych jak i dzieci.
  Moje doświadczenie operacyjne pozwoliło mi nabrać dużych umiejętności badania, dzięki weryfikacji śródoperacyjnej wyników, poparte również wieloma szkoleniami w tym zakresie.
  USG jest dla mnie zawsze badanie dodatkowym, poprzedzonym zawsze szczegółowym badaniem fizykalnym. Pozwala mi to postawić trafną diagnozę i zakwalifikować pacjenta do odpowiedniego leczenia.
  Istnieje możliwość wykonania badania w domu u pacjenta, dzięki mobilności sprzętu.


  Serdecznie zapraszam Cię do skorzystania z moich usług – gwarantuję pełne zadowolenie.

  Lek. Med. Patryk Tokłowicz

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Znajomość języków

 • angielski
 • francuski

Staże

 • Uniwersytecki Szpita Kliniczny we Wrocłzwiu Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, staż z Ortopedii Dziecięcej
 • 4 Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu odd. Neurochirurgiczny staż z Neurochirurgii i chirurgii kręgosłupa
 • Carolina Medical Center Warszawa, staż z chirurgii kolana
 • Carolina Medical Center Warszawa, staż z chirurgii stawu skokowego
więcej

Choroby

więcej