Zapraszam do mojego gabinetu psychoterapeutycznego. Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą. Posiadam doświadczenie w pracy zarówno z młodzieżą jak i dorosłymi. W swojej praktyce… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Pytania i odpowiedzi

Zadaj pytanie

Twoje pytanie zostanie opublikowane bez Twoich danych

Zadaj darmowe pytanie

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Zapraszam do mojego gabinetu psychoterapeutycznego.
  Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą. Posiadam doświadczenie w pracy zarówno z młodzieżą jak i dorosłymi. W swojej praktyce koncentruję się na indywidualnych potrzebach pacjenta. Pracuję w dwóch nurtach psychoterapeutycznych. Pierwszy obejmuje podejście poznawczo-behawioralne, konkretne, skoncentrowane bardziej na problemach tu i teraz. Drugie podejście integracyjne obejmuje pogłębioną pracę, częściej porusza naszą przeszłość i obejmuje w większym stopniu emocje. Po wizytach konsultacyjnych podejmuję decyzję, z którego podejścia będziemy główne korzystać. Podczas wizyt poświęcam całą swoją uwagę pacjentowi, staram się zawsze również dokładnie tłumaczyć pewne mechanizmy i zależności, aby pacjenci mogli w pełni korzystać z wizyt. Jestem założycielką Centrum Psychoterapeutycznego Lwowska, gdzie mam większy zespól specjalistów oferujących szerszy zakres usług. Przed rozpoczęciem praktyki psychoterapeuty pracowałam w HR, reklamie i marketingu oraz prowadziłam własny biznes. Przyjmuję również pacjentów mówiących w języku angielskim. Ze względu na bardzo dużą ilość pacjentów zainteresowanych usługami oraz ze względu na listę oczekujących pacjentów przy zapisie na pierwszą wizytę może być wymagana zaliczka w wysokości 20% w celu uniknięcia sytuacji niewykorzystanych wizyt.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej - Social Psychology
 • Akademia Leona Koźmińskiego
 • Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania
 • Profesjonalna Szkoła Psychoterapii
 • Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej SWPS
więcej

Znajomość języków

 • polski
 • angielski

Staże

 • Oddział Dzienny Psychiatryczny ul. Leszno 17
 • Przychodnia Rekol-Med ul. Bacha 2
 • Gabinet Psychoterapii Radość ul. Kwiatowa 17

Choroby

 • nerwica natręctw
 • nerwica
 • depresja
 • trauma
 • zaburzenia emocjonalne
 • zaburzenia odżywiania
 • zaburzenia okresu dojrzewania
 • anoreksja
 • bulimia
 • stres
 • zespół stresu pourazowego
 • kryzys emocjonalny
 • kryzys w związku
 • kryzys zawodowy
 • kryzys życiowy
 • niskie poczucie własnej wartości
więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
65 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Psychologiczne LwowskaUsługa: psychoterapia indywidualna

  Z panią Olgą współpracuję od 9 miesięcy. Od tego czasu rozwiązaliśmy wszystkie moje problemy, i dzisiaj oficjalnie zakończyliśmy wspólne wizyty. Muszę przyznać, że nigdy nie poznałam tak dobrego psychoterapeuty. Pani Olga fenomenalnie tłumaczy wszystkie zachowania, wskazuje błędne myślenie, i poprawia mnie w nim. Z całego serca mogę polecić panią Olgę osobom, które czują, że potrzebują pomocy psychoterapeuty.

 • O
  Lokalizacja: Zespół Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Rekol-Med

  Kilka miesięcy temu zakończyłam terapie u Pani Olgi. Nasze spotkania odbywały się raz w tygodniu przez kilka miesięcy. Efekty przerosły moje oczekiwania, moje podejście do życia bardzo się zmieniło i odzyskałam wiarę w to ze jestem w stanie odzyskać nad sobą kontrolę. Współpracowałam wczesniej z wieloma specjalistami, którzy w jakimś stopniu również mi pomogli, ale niestety problem zawsze wracał. Dzisiaj mogę wreszcie powiedzieć, ze wróciłam tam, gdzie chciałam- do siebie kilka lat temu. Pani Olgo, jestem ogromnie wdzięczna za wkład jaki włożyła Pani w nasze spotkania, wszystkie rady i cierpliwość. Jeśli miałabym jeszcze kiedykolwiek skorzystać z pomocy terapeuty to tylko Pani.

 • O
  Lokalizacja: Centrum Psychologiczne Lwowska

  Zdecydowanie polecam! Długo poszukiwałam terapeuty, który pomoże mi poukładać sobie w życiu pewne sprawy. Na początku stresowałam się przed spotkaniem, bo był to pierwszy raz kiedy korzystałam z profesjonalnej pomocy. Zupełnie niepotrzebnie- spotkania przebiegają w cieplej atmosferze, każde z nich przynosi jakieś nowe wnioski i przemyślenia, Pani Olga potrafi trafnie naprowadzać na nie i nazywać rzeczy, których sama wcześniej nie potrafiłam. Jestem bardzo zadowolona z obecnych efektów.

 • O
  Lokalizacja: Centrum Psychologiczne Lwowska

  Na terapię do Pani Olgi uczęszczam od dwóch miesięcy , zniechęcona po wielu sesjach u innych terapeutów straciłam nadzieję, że uda mi się kiedyś wygrać z nerwicą, która męczy mnie od 3 lat . Przez te dwa miesiące Pani Olga pokazała mi bardzo dużo pomocnych technik które faktycznie działałają ! Oprócz tego jest wspaniałą i ciepłą osobą, która daje mi ogromne wsparcie i przy której mogę bez problemu się otworzyć i bez czego żadna terapia nie przyniesie pozytywnych rezultatów. Naprawdę polecam , Pani Olga jest wspaniałym człowiekiem i z pewnością terapeutą " z powołaniem".

 • Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: lęki

  Pani Olga pomogła mojemu synowi, miał lęki nieznanego pochodzenia. Mój syn uwielbiał zajęcia z Panią Olgą i żałujemy, że zmieniła miejsce pracy (dla nas odległe). Super terapeuta!!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Zespół Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Rekol-MedUsługa: psychoterapia

  Moja nastoletnia córka przez ponad pół roku uczęszczała na spotkania raz w tygodniu. Udało się Pani Oldze pomóc jej w radzeniu sobie z codziennymi sprawami, znacznie lepiej radzi sobie wśród rówieśników (był to jeden z głównych powodów wizyty). Pani Olga jest według mnie bardzo zaangażowaną w swoją pracę terapeutą, zawsze odpowiadała na wspólnych spotkaniach na wszystkie moje pytania, znalazła czas na napisanie dodatkowej opinii. Córka jest bardzo zadowolona a ja się cieszę, że udało jej się tak dobrze pomóc, poprzednie osoby nie trafiały do niej i rezygnowała po dwóch spotkaniach - polecam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Psychologiczne LwowskaUsługa: psychoterapia indywidualna

  Dlugo myslalam czy warto wystawiac opinie czy kazdy sam powinien zdecydowac jaka jest Pani Olga. Mam nadzieje, ze moja opinia pomoze komus w wyborze psychologa. Bez watpienia Pani Olga to zyczliwa i mila osoba, mnie jednak bardzo razila bezposredniosc podczas spotkan. Rozmowa typu kolezanka z kolezanka, tylko kawy brakowalo. Charakter spotkan nie powodowal we mnie checi do zmian i pracy nad soba. Wolalam miec i czuc w psychologu autorytet, a tego nie czulam. Pani Olga bardzo duzo i bardzo szybko mowi, niekiedy az mi sie w glowie krecilo od nadmiaru slow co powodowalo ze nie skupialam sie na tresci. Razace jest przerywanie spotkania aby otworzyc drzwi kolejnemu klientowi, co strasznie mnie wytracalo . Nie poczulam w sobie zadnych zmian . Podkreslam jednak ze to sa moje doswiadczenia i odczucia , byc moze innym Olga potrafila pomoc.

  mgr Olga Praśniewska2017-10-26

  Witam! Trafnie podsumowała Pani pewne moje cechy - rzeczywiście jest tak, że przeważnie dużo i szybko mówię, staram się w pełni zaangażować podczas wizyt, aby jak najtrafniej przekazać informację. Jeśli odczuwała Pani dyskomfort to bardzo mi przykro z tego powodu. Szkoda, że nie poinformowała mnie Pani o tym w trakcie spotkań, postarałabym się wolniej wypowiadać. Mogła zdarzyć się sytuacja, w której musiałam podejść i otworzyć drzwi - gdy przychodził pacjent po raz pierwszy lub przyszła osoba spisująca liczniki. Niestety nie mamy recepcji i z tego to wynika, za co przepraszam. Tak jak Pani napisała w relacji z pacjentem przyjmuję przeważnie postawę "na równi", pokazuję, że również jestem człowiekiem, podobnie przeżywam pewne sytuacje i to, że trudności również mi się przytrafiają. Trudno jest mi się odnieść do części opinii dotyczącej wizyt i rozmów "jak z koleżanką". Ciężko jest mi się z tym zgodzić, ponieważ przeważnie staram się być terapeutą bardzo konkretnym, szukającą sedna i znaczenia w dyskusji. Uczę różnych technik i staram się kłaść nacisk na poszerzanie refleksyjności pacjentów, tak aby jak najbardziej korzystali wizyty. Bezpośrednia jestem i wszystkich moich pacjentów również do tego zachęcam i staram się ośmielać - zwiększa się wtedy prawdopodobieństwo, że nasze oczekiwania będą spełnione:)

 • K
  Lokalizacja: Centrum Psychologiczne Lwowska

  Do Pani Olgi Praśniewskiej uczęszczałam na terapię. Uważam, że podjęcie terapii u Pani Olgi było jedną z najlepszych decyzji w moim życiu, jaką mogłam podjąć. Gdy wychodziłam z gabinetu, widziałam dotychczasowe sytuacje w zupełnie innej perspektywie, co pozwoliło na poprawę mojego dotychczasowego życia. Profesjonalistka w każdym calu. Bardzo cierpliwa i rzeczowa z rzetelną wiedzą. Doskonale rozumie pacjenta, przy tym jest zaangażowana i kompetentna, co okazuje z niezwykłą życzliwością i serdecznością. Dzięki ogromnej empatii otrzymałam prawdziwą pomoc i wsparcie podczas terapii.
  Szczerze polecam Panią Olgę jako psychologa i terapeutę.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Psychologiczne LwowskaUsługa: psychoterapia indywidualna

  Jestem po skończonej terapii u Pani Olgi. W sumie nasza metamorfoza zajęła mi pół roku, byłam bardzo zadowolona z wizyt. Po każdym spotkaniu wychodziłam z wieloma nowymi przemyśleniami bądź nowymi sposobami jak sama ze sobą walczyć ;) Pani Olga jest bardzo konkretną osobą - bardzo szybko sprowadzała moje historie do konkretów i nie pozwalała mi mówić o mało istotnych sprawach - w porównaniu do poprzednich moich doświadczeń terapeutycznych byłam tym mile zaskoczona. Jest bardzo optymistyczną osobą, pokazującą również czasem siebie, o wielkim sercu (dostałam bardzo dużą zniżkę gdy straciłam pracę podczas naszej terapii), dużej wiedzy ale też przy tym ludzka! Najcenniejsza była właśnie dla mnie ta część gdy Pani Olga dzieliła się ze mną szybkim komentarzem na temat tego, że mimo tego, że jest psychologiem to także czasem intensywnie przeżywa emocje. Polecam!

 • A

  Jestem bardzo zadowolona z mojej współpracy z Olgą. Mam poczucie, że dzięki niej przezwyciężyłam wiele trudności z którymi zmagałam się od bardzo dawna. Bardzo sobie cenię wszystko, co udało mi się wypracować podczas spotkań.
  Olga bardzo efektywnie stworzyła atmosferę, w której mogłam się otworzyć na zmianę i przepracować problemy.
  Jestem przekonana, że jeśli zajdzie taka potrzeba, sięgnę po telefon i po raz kolejny wyciągnę rękę po pomoc.

  mgr Olga Praśniewska2017-10-20

  Pięknie dziękuję Agnieszko za bardzo miły komentarz i wsparcie. Cieszę się, że udało nam się wspólnie tyle wypracować. Trzymam za Ciebie dalej kciuki!