Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

Kościuszki 30/10, Gliwice
Perspektywa. Gabinet psychoterapii i seksuologii.

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

Aktualnie (do maja 2023r.) mam możliwość przyjmowania jedynie na konsultacje/ kwalifikację do psychoterapii. Rozpoczęcie psychoterapii możliwe będzie ...

Zobacz pełen opis


Zakres porad

  • Psychoterapia
  • Seksuologia

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi


Kościuszki 30/10, Gliwice

170 zł

Perspektywa. Gabinet psychoterapii i seksuologii.

Konsultacja trwa 45min.
Zwykle odbywa się kilka konsultacji, podczas których zbierany jest wywiad. Następnie planowane są dalsze działania, uwzględniające diagnozę, potrzeby i możliwości pacjenta/tki.

Pozostałe usługi


Kościuszki 30/10, Gliwice

150 zł

Perspektywa. Gabinet psychoterapii i seksuologii.

Konsultacja trwa 45min.
Wizyta polega na rozmowie, nie wykonuję badań fizykalnych. Zwykle odbywa się kilka konsultacji, podczas których zbierany jest wywiad seksuologiczny. Następnie podejmowane są dalsze ustalenia w zależności od diagnozy, potrzeb i możliwości pacjentki/a.Kościuszki 30/10, Gliwice

150 zł

Perspektywa. Gabinet psychoterapii i seksuologii.

Przy częstotliwości sesji 2 razy w tygodniu cena za jedną sesję wynosi 150zł.
Sesja psychoterapii jest usługą dla osób, które już odbyły wstępne konsultacje u mnie i trwa 50min.

9 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
J
Profil zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Perspektywa. Gabinet psychoterapii i seksuologii. Konsultacja psychologiczna

Zostałem cierpliwie wysłuchany, Pani zadawała pytania, ja się otworzyłem, bo to pierwsza wizyta. Po czym zbliżył się jej koniec i Pani grzecznie mnie poinformowała, że za miesiąc robi półroczną przerwę ze względu na ciążę i poród, o czym wspomniała w opisie na znanym lekarzu Skasowała 170 zł, podając dwa kontakty do koleżanek, które i tak nie mają wolnych terminów. Droga Pani, specjalnie się zwolniłem z pracy, jechałem 260km i drugie tyle z powrotem. Wystarczyło wspomnieć na początku rozmowy, że robi Pani przerwę i nie zawracalibyśmy sobie naszych głów. A tak czuję się wykorzystany, grzecznie mówiąc. Życzę wszystkiego dobrego i z poważaniem.

B
Profil zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Po wstępnej konsultacji zdecydowałam się na wizyty indywidualne. Terapia była dla mnie bardzo dobrym doświadczeniem i pomogła w zrozumieniu wielu problemów, z którymi usiłowałam długi czas radzić sobie samodzielnie i bez skutku. Fachowe wsparcie okazało się bezcenne. Polecam tę psychoterapeutkę.

A
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Perspektywa. Gabinet psychoterapii i seksuologii.

Wizytę oceniam pozytywnie. Pomimo trudnego i stresującego dla mnie tematu mogłam swobodnie rozmawiać z Panią psycholog. Sporo kwestii zostało rozwiklanych choć wiem że to kropla w morzu i jedna wizyta nie wystarczy. Jedyny minus czas biegnie zbyt szybko i 50min to zbyt mało by poruszyć wszystkie problemy.

P
Profil zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Perspektywa. Gabinet psychoterapii i seksuologii.

Zgłosiłam się do pani Bochenek, bo nie wiedziałam, czy wszystko ze mną ok. Bardzo się bałam tej wizyty, nigdy wcześniej nie byłam u psychologa, nie wiedziałam nawet na czym to będzie polegać. Trochę mówiłam sama, trochę pani psycholog dopytywała przez co łatwiej mi było wyrazić o co mi chodzi. Skończyło się na jednej wizycie, pani psycholog powiedziała mi, że dla mnie lepszy będzie inny rodzaj terapii, przekierowała mnie też do psychiatry. Uczciwie, bez naciągania.

K
Profil zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Perspektywa. Gabinet psychoterapii i seksuologii. konsultacje psychologiczne

Pani psycholog jest ciepła, otwarta. Skupiona na pacjencie, uważnie słucha. Nie odnosi się wrażenia, że nas ocenia. Potrafi pokazać problem z różnych stron, wytłumaczyć różne mechanizmy zachowań. Realna pomoc.


T
Profil zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Perspektywa. Gabinet psychoterapii i seksuologii. konsultacje psychologiczne

Trafiłem do pani Niny z polecenia znajomej. Długo się zastanawiałem, czy w ogóle iść do psychologa, czy moje problemy to nie są jakieś błahostki i szukanie dziury w całym. Co prawda nie dostałem rady, co mam robić, żeby rozwiązać swoje problemy, ale na kilku wizytach okazało się, że w całej sytuacji jest drugie dno. Z jednej strony skomplikowało to sprawę, ale z drugiej - jest cień szansy, że da się to jakoś poukładać. Mam parę przemyśleń co do siebie. Dojrzewam powoli do tego, że bez terapii się jednak nie obejdzie.

M
Profil zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Perspektywa. Gabinet psychoterapii i seksuologii. konsultacje psychologiczne

Polecam.
Wizyta u Pani Niny przyniosła mi ulgę, i nadzieję, że jestem w stanie poradzić sobie z nerwicą. Pomogła zrozumieć diagnozę i jasno , konkretnie przedstawiła na czym polega leczenie. Przede mną jeszcze długa droga, ale mam poczucie że warto :)

N
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Perspektywa. Gabinet psychoterapii i seksuologii. psychoterapia indywidualna

Pełna empatii osoba, która potrafi nie tylko wysłuchać, lecz także pogodzić się z pewnymi zdarzeniami z przeszłości z którymi nie byłam w stanie się samodzielnie uporać. Dzięki Jej pomocy wiem, że mimo wielu przykrych i trudnych chwil należy dac sobie szanse na szczęście i te dobre momenty w życiu.

D
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks psychoterapia indywidualna

Godna polecenia pani psycholog. Skorzystałam z jej pomocy, zostałam cierpliwie wysłuchana.Kontakt życzliwy, ciepły i bardzo otwarty. Po wizycie z całkowicie innym podejściem spojrzałam na swoje problemy. Polecam bardzo serdecznie!

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

9 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące Psychoterapia

Obecnie jestem w trakcie studiów historycznych ze specjalizacją antropologiczną i zastanawiam się czy posiadając takie wykształcenie będę mogła ubiegać się o uczestnictwo w szkoleniu psychoterapii (psychodynamiczna)? Po otrzymaniu tytuły licencjata/magistra również chciałabym odbyć studia podyplomowe z podstaw psychoterapii.
Zależy mi na tym, ale jeśli to wykształcenie nie będzie odpowiednie, to chciałabym zmienić kierunek studiów. Pytam, ponieważ jeśli miałabym ten kierunek zmieniać (np. na psychologię) to musiałabym podjąć decyzję w tym roku. Przepraszam, jeśli jest to nieodpowiednie miejsce dla takiego pytania, ale bardzo chciałabym poznać zdanie specjalisty.

Dziękuję za pomoc.

Szanowna Pani,
By podjąć szkolenie w szkole psychoterapii trzeba mieć wykształcenie wyższe magisterskie. Niektóre szkoły dopuszczają absolwentów kierunków innych niż psychologia (np. pedagogów, socjologów i innych). Niektóre jednak ograniczają się do osób z wykształceniem psychologicznym/ lekarskim. Warto sprawdzić jak jest w szkole, która Panią interesuje.
W praktyce jednak jest tak, że wiedza psychologiczna bardzo się przydaje do ogólnego rozumienia procesów psychologicznych i osoby, które nie są psychologami idą na studia psychologiczne w celu uzupełnienia wiedzy. Również łatwiej o pracę w strukturach NFZowskich kiedy jest się psychologiem.
Pozdrawiam,
Nina Bochenek

mgr Nina Bochenek

Mam 26 lat. Nie mam dzieci ani męża, tylko partnera od 5 lat. W ostatnich 3 tygodniach nasz związek przechodzi jednak kryzys, głównie z mojego powodu i partner rozważa rozłąkę. Od kiedy pamietam borykam się z obniżonym nastrojem spowodowanym ciężka sytuacja domową i toksycznymi rodzicami. Kiedyś próbowałam nawet się zabić. Lubiłam się też okaleczać. Byłam również wysyłana do szpitali psychiatrycznych, lecz matka wysłała mnie tam „za karę” bo groziło mi nie zdanie do następnej klasy. Jakoś udało mi się z tego wykaraskać, niestety tendencje do autodestrukcji i ogólnego pesymizmu zostały gdzieś z tylu głowy i niedawno zaczęło wszystko powracać. Jednak w odrobine zmienionej formie. Próbuje pokochać siebie jednak jednocześnie się nienawidzę. Każdy człowiek który chce wejść w jakąkolwiek interakcje, od razu staje się dla mnie obiektem, którego chce się jak najszybciej pozbyć. Staram się słuchać jednak w myślach powtarzam tylko „idź stad”. I nie mogę się doczekać aż w końcu będę mogła być sama, tylko wtedy czuje ze stres opada i mogę się odprężyć. Mam ostatnio również problemy ze snem i nadmierną aktywnością jednocześnie będąc wypąpowana z jakichkolwiek chęci do codziennych zajęć. Chciałabym znowu być aktywna i czerpać przyjemność z życia, jednak nie pomagają mi już nawet spacery po lesie. Chciałbym być dobra dla ludzi, jednak nie potrafię, bo zbyt mocno cenie sobie swój czas wolny, aby poświęcać go komuś kto mnie nie interesuje. Właśnie problem polega na tym że przestało mnie cokolwiek interesować... Bywały takie momenty ze byłam miła i dobrze się czułam a za chwile jakiś najmniejszy szczegóły wyprowadził mnie z równowagi i już zaczęłam wyzywać wszystko i wszystkich wokół, wchodząc znowu w stan „tykającej bomby” do której nie można podejść. Nie znoszę siebie. Nigdy nie byłam u psychiatry ,bo większość mojego życia to były problemy finansowe, obecnie z powodu koronawirusa również tej pracy nie mam. Nie wyobrażam sobie teraz w tym stanie psychicznym w ogóle próbować szukać czegokolwiek czy ukończyć prawo jazdy, bo kompletnie nie mogę skupić się na tym co robie. Co powinnam zrobić? Czy wziąć się za fraki i próbować jakoś z tym żyć, czy to już jednak coś poważniejszego?

Z Pani opisu wynika, że Pani trudności trwają od dłuższego czasu. "wzięcie się za fraki" brzmi jak dobry plan, jednak obawiam się, że w praktyce nie jest to takie proste dlatego, że pewne wzorce myślenia, schematy przeżywania relacji i reagowania na nie są głęboko zakorzenione i utrwalone. Rozumiem, że nawet jeśli świadomie chce Pani dobrze, nieświadomie i automatycznie reaguje Pani w sposób odpychający innych, przeżywa lęk i napięcie.
Zachęcam Panią do poszukania profesjonalnej pomocy. W Pani okolicy na pewno znajdzie Pani Poradnię Zdrowia Psychicznego na NFZ, gdzie przyjmuje psychiatra. Warto się zorientować co do oferty psychoterapii dostępnej w placówkach NFZowskich w Pani mieście. Zachęcam do umówienia się na konsultację, omówienie swoich trudności z psychoterapeutą i rozeznania możliwości dalszej pomocy.

mgr Nina Bochenek

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Aktualnie (do maja 2023r.) mam możliwość przyjmowania jedynie na konsultacje/ kwalifikację do psychoterapii. Rozpoczęcie psychoterapii możliwe będzie ...

Zobacz pełen opis


Zakres porad

  • Psychoterapia
  • Seksuologia