mgr

Monika Wiśniewska

verifiedCreated with Sketch.

Logopeda, Terapeuta, Diagnostyk

17 opinii +dodaj

Umów wizytę
128 odwiedzin w ciągu 30 dni

Z wykształcenia jestem logopedą i pedagogiem specjalnym. Wiedzę i zainteresowania z zakresu mechanizmów mowy, jej zaburzeń i terapii zdobyłam na studiach w Wyższej Szkole Pedagogicznej… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
17 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Kamionki - Lekarze, Rehabilitacja i Integracja Sensoryczna, Odnowa BiologicznaUsługa: wada wymowy u dziecka

  Pani Monika jest świetnym specjalistą. Ma dużą wiedzę i doświadczenie oraz super podejście do dzieci. Nasze dziecko chodzi tam z przyjemnością. Gorąco polecam !!!

 • P
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Kamionki - Lekarze, Rehabilitacja i Integracja Sensoryczna, Odnowa Biologiczna

  Pani Monika jest świetnym specjalistą oraz przede wszystkim cudowną, pełną ciepła osobą. Pasja, zaangażowanie oraz ogromne doświadczenie to jest to co przoduje w pracy P. Moniki. Pozdrawiam!!

  Monika Wiśniewska2018-01-16

  Bardzo dziękuję za miłe sercu słowa. Wielką przyjemnością jest dla mnie dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Gdy praca jest pasją, zaangażowanie staje się codziennością. Serdecznie pozdrawiam i służę pomocą. Do zobaczenia w Wszystkich Skarbach Mamy.

 • E
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet LogopedycznyUsługa: problemy z napięciem twarzy i buzi

  Świetny specjalista. Duża cierpliwość do dziecka, olbrzymia wiedza, nie bojąca się rurek tracheo ;-) Polecam !!

  Monika Wiśniewska2018-01-16

  Bardzo dziękuję za miłe słowa. Praca z Ziemkiem była wielką radością obcowania z małym wojownikiem i okazją do poznania Jego wspaniałych i bohaterskich rodziców I LOVE ZIEMEK. Kochani zawsze służę pomocą , wspieram mocno w Waszych projektach.

 • S
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Logopedyczny

  Profesjonalne podejście do tematu, serce i cierpliwość dla dziecka, otwartość na wymianę poglądów z rodzicem.

  Monika Wiśniewska2018-01-17

  Serdecznie dziękuję, podstawą osiągnięcia celu w terapii to współpraca z rodzicami. To dzięki niej mamy upragnione postępy.Była to dla mnie wielka przyjemność. Gorąco pozdrawiam Weroniczkę i do zobaczenia na konsultacjach.

 • A
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Kamionki - Lekarze, Rehabilitacja i Integracja Sensoryczna, Odnowa BiologicznaUsługa: wada wymowy

  Świetny specjalista! Polecam! Intensywna praca z Panią Moniką zaowocowała piękną wymową głoski "r", z którą syn miał bardzo długo problem.
  Zajęcia są ciekawe, bardzo dobrze przygotowane.

  Monika Wiśniewska2018-01-17

  Pani Aneto bardzo dziękuję za uznanie i miłe słowa. Praca z Olivierem zawsze była dla mnie wielką radością. Dziękuję za wytrwałość w pracy i efekty. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia . W razie potrzeby służę zawsze pomocą.

 • L
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Logopedyczny

  Podejście Pani Moniki do pacjenta jest nie do podrobienia, szczerze oddana sprawie, posiada duże doświadczenie, cierpliwa dla trudnych przypadkow( jakim okazał się nasz syn), dyspozycyjna. Wielu jest logopedów w Poznaniu, z wieloma mieliśmy do czynienia, ale fachowiec jest jeden w tym zawodzie: Monika Wiśniewska. Dzięki za wszystko.

 • N
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Logopedyczny

  Rzadko wchodze takie strony,ale uważam, że powinnam podzielić się swoja opinią.Jesli szukacie dobrego specjalisty to naprawde warto skorzystac z wizyty u Pani Moniki.Niesamowicie nam pomogła.Wiem co mam teraz robic i czuje,ze to były dobrze wydane pieniadze.

 • K
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Kamionki - Lekarze, Rehabilitacja i Integracja Sensoryczna, Odnowa Biologiczna

  Niepokoiło mnie nieustanne wysuwanie języka mojego dziecka, dlatego zwróciłam się do Pani Moniki. Szybka Interwencja Logopedyczna okazała się być świetnym sposobem na rozwiązanie problemu. Pani Monika okazała nam wiele ciepła i pomocy. Baaardzo dziękujemy!

 • M
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Logopedyczny

  Bardzo dobra specjalistka. Konkretna i zadaniowa, która umiejętnie motywuje dziecko do pracy a przy tym bardzo ciepła w kontakcie i w przypadku mojego dziecka widać konkretne efekty wspólnej pracy nad wymową. Serdecznie polecam. Mama Wicia.

 • G
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Kamionki - Lekarze, Rehabilitacja i Integracja Sensoryczna, Odnowa Biologiczna

  Do pani Moniki trafiłem z Szymkiem z polecenia terapeutki integracji sensorycznej. Szymek miał problemy z artykulacją głoski "r". Pani Monika to prawdziwy skarb jeżeli chodzi o skuteczność terapii. Po kilku tygodniach widać już znaczącą poprawę, wiem, że długa droga przed nami, ale proszę mi wierzyć - warto. Gorąco polecam!

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Z wykształcenia jestem logopedą i pedagogiem specjalnym. Wiedzę i zainteresowania z zakresu mechanizmów mowy, jej zaburzeń i terapii zdobyłam na studiach w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy - obecnie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, na Wydziale Pedagogiki i Psychologii, kierunek Pedagogika, specjalność: Logopedia. Wiedzę swą kolejno pogłębiałam na UAM w Poznaniu - Wydział Studiów Edukacyjnych kierunek pedagogika specjalna.
  Zainteresowanie metodami terapii logopedycznej zaowocowały badaniami przeprowadzonymi w latach 2003-2004, wśród poznańskich przedszkolaków, w których badałam wpływ Metody Dobrego Startu na terapię logopedyczną.
  Swoją pracę zawodową rozpoczęłam w placówkach przedszkolnych. A od ponad siedmiu lat prowadzę własną pracownię logopedyczną, prowadząc terapię zaburzeń mowy. W 2015 r z mojej inicjatywy rozpoczął działanie KLUB J Poznań - grupa samopomocowa dla osób jąkających się. W gabinecie miały miejsce comiesięczne spotkania grupy.
  Praca z dzieckiem i dla dziecka zawsze była dla mnie wielką przyjemnością. Od dzieci uczymy się tego, czego w życiu dorosłym już nie potrafimy lub o czym zapominamy - spontaniczności, kreatywności, radości, bezkompromisowości, otwartości.

  Serdecznie zapraszam dzieci, które borykają się z wadą wymowy lub posiadają nieprawidłowości w rozwoju mowy. Zapraszam również dorosłych, dla których mowa jest narzędziem pracy i musi być płynna i wyraźna.

  Moja oferta:

  • Diagnoza logopedyczna:
  - wywiad z rodzicami dziecka
  - ocena i sprawdzenie stanu sprawności narządów artykulacyjnych, fonacyjnych, słuchu fonemowego
  - określenie wieku rozwojowego dziecka
  - badanie dodatkowe - rozumienia , pisania, opowiadania
  - ogólne badanie słuchu dziecka
  - plan oddziaływań terapeutycznych

  • Terapia logopedyczna :
  - seplenienie ( sygmatyzm, parasygmatyzm) -nieprawidłowa realizacja głoski ,,s"
  - rotacym (reranie) - nieprawidłowa realizacji głoski ,,r"
  - gammacyzm, kappacyzm, betacyzm i inne wady
  - mowa bezdźwięczna
  - elizje, substytucje głoskowe

  • Terapia logopedyczna koryguje nieprawidłową realizację zaburzonych głosek wynikającą ze złego miejsca artykulacji:
  - ćwiczenia narządów artykulacyjnych, ćwiczenia oddechowe
  - następuje wywołanie prawidłowej artykulacji zaburzonej głoski
  - utrwalenie poprawnie wywołanej głoski w mowie spontanicznej

  • Jąkanie (terapia niepłynności mowy) - terapia polega na zniwelowaniu wszelkich niepłynności mowy poprzez szereg oddziaływań ćwiczeniami oddechowymi, artykulacyjnymi, fonacyjnymi, dykcyjnymi oraz innymi metodami w celu uregulowania płynności mowy.

  • Opuszczanie lub zastępowanie głosek w wyrazach - terapia polega na wywołaniu opuszczanej głoski w wyrazach lub skorygowaniu i utrwaleniu prawidłowej artykulacji.

  • Terapia opóźnionego rozwoju mowy (dotyczy również uszkodzeń OUN) - wspomaganie usprawnienia aparatu mowy, rozbudowanie słownictwa.

  • Profilaktyka - ćwiczenia narządów artykulacyjnych, prawidłowego toru oddechowego, szczególnie przez piosenkę - ćwiczenia słuchu fonematycznego kierowane do dzieci w wieku od 2 do 4 lat, logorytmika.

  • Metoda Dobrego Startu prof. M. Bogdanowicz - przygotowanie do nauki pisania poprzez ćwiczenia grafomotoryczne, czytania poprzez wiersz czy piosenkę, wspomaganie prawidłowego rozwoju mowy, usprawnienie motoryki ręki.

  • Metoda ruchu rozwijającego W. Sherborne - wspomaga rozwój dziecka, pozytywnie rozładowuje nagromadzoną energię, wyrównuje opóźnienia w sferze emocjonalnej czy społecznej.

  • Logopedia artystyczna – emisja głosu


  Obecna współpraca zawodowa

  - Fundacja Sternik Poznań- Szkoła i przedszkole Horyzonty
  - Gabinet Psychologiczny dr Marta Melka
  - Fundacja Zdążyć z Pomocą
  - Fundacja Słoneczko
  - Fundacja Potrafię Pomóc
  - Klub J Poznań
  - Klub Malucha Kameleon Poznań
  - Przedszkole Wszystkie Skarby Mamy Poznań
  - Przedszkole Śpiewające Włóczykije Poznań

  W moim gabinecie w Centrum Medycznym Kamionki oferuję terapię, wykorzystując multimedialne narzędzia terapeutyczne. Gabinet wyposażony jest w profesjonalne oprogramowanie eduSensus Logopedia, umożliwiające prowadzenie profesjonalnej diagnostyki i terapii w atrakcyjnej dla dzieci formie zabawowej.

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - Wydział Pedagogiki i Psychologii
 • Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu - Wydział Nauk Edukacyjnych- Pedagogika specjalna

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki
 • hiszpański

Staże

 • Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy, Klinika Otolaryngologii i Laryngologii Onkologicznej z Pododdziałem Audiologii i Foniatrii
 • Neurologia i psychiatria dziecięca – WSP Bydgoszcz.
 • Metody rehabilitacji osób z głębszą niepełnosprawnością intelektualną – UAM Poznań.
 • Metoda Dobrego Startu prof. M. Bogdanowicz
 • Wczesna interwencja logopedyczna w teorii i praktyce
 • Diagnoza i terapia afazji – WSP Bydgoszcz.
więcej